Łukasz Szewczyk17.05.2018 (14:07)8 komentarzy

Radiowa Trójka w hołdzie Wodeckiemu. Tydzień z piosenkami artysty

Zbigniew Wodecki odszedł 22 maja 2017 roku. W pierwszą rocznicę śmierci Program 3 Polskiego Radia upamiętni niezwykłego artystę przypominając - od 21 do 25 maja - jego największe przeboje oraz prezentując utwory z premierowej, niedokończonej płyty "Dobrze, że jesteś".
Zbigniew Wodecki
O fonograficznym debiucie Zbigniewa Wodeckiego - płycie zatytułowanej imieniem i nazwiskiem artysty, wydanej w 1976 roku przez Polskie Nagrania - mało kto pamiętał. Zapomniał o niej sam Wodecki. Na szczęście przypomnieli mu o niej muzycy Mitch & Mitch (pod wodzą Macio Morettiego), którzy odtworzyli dawne aranżacje, dodając do nich także swoje pomysły. Z tym materiałem Wodecki wystąpił ponownie (w towarzystwie kilkunastoosobowego zespołu) w 2013 roku na Off Festivalu w Katowicach.
- Poważne obiekcje miałem bardzo długo. Nie wiedziałem nawet, co to w ogóle jest ten Mitch & Mitch. W końcu jednak dałem się im namówić na wspólny koncert w Trójce. Chłopaki zaskoczyli mnie niesamowitą kreatywnością, zdolnością do improwizacji na scenie. Skojarzyli mi się z Frankiem Zappą, który też fantastycznie bawił się muzyką. Odjechany jest ten nasz Macio. Ujął mnie tym, że zainteresował się moimi piosenkami, o których ja sam zdążyłem już zapomnieć. Ta płyta ma przecież 37 lat! A tu nagle okazuje się, że jego ta muzyka kręci - mówił Wodecki tuż po ukazaniu się płyty "1976: A Space Odyssey". Nagrana została ona 30 kwietnia 2014 r. w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, dzięki wsparciu Programu 2 Polskiego Radia.

W trakcie występu, transmitowanego przez radiową Dwójkę, do Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch dołączyli instrumentaliści Polskiej Orkiestry Radiowej. W ten sposób dokładnie zostało odtworzone brzmienie big-bandu z 1976 roku. Co więcej Chór i Orkiestrę Mitch & Mitch poprowadził gość specjalny - Cannibal Mitch.

Cały koncert z tej kultowej i nagrodzonej dwoma Fryderykami płyty (za popowy album 2016 roku i piosenkę "Rzuć to wszystko co złe"), radiowa Trójka wyemituje w niedzielę 20 maja o godz. 19.05.

A od poniedziałku 21 maja do piątku 25 maja płytą tygodnia w Programie 3 Polskiego Radia będzie premierowy, niedokończony album Zbigniewa Wodeckiego "Dobrze, że jesteś" (w sprzedaży od 23 maja), zawierający piosenki przygotowane lub zaśpiewane przez niego wraz z: Kayah, Kubą
Badachem, Sławkiem Uniatowskim, Andrzejem Lampertem, Beatą Przybytek i Juniorem Robinsonem. - "Dobrze, że jesteś" to album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla tekściarzy. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie - mówi Kasia Wodecka-Stubbs, córka artysty. - Nigdy nie pogodziliśmy się w Trójce z odejściem Zbigniewa Wodeckiego. Do dziś. I proszę - teraz jest nowa płyta i znów Pan Zbyszek jest z nami. Tak jak zawsze - dodaje Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej radiowej Trójki.

Ponadto 22 maja, w rocznicę śmierci artysty, radiowa Trójka będzie grać - co godzinę (od godz. 6.00 do 18.00) - zarówno największe przeboje, jak i mniej znane utwory Zbigniewa Wodeckiego.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Trójka rulez!!! Słucham i się nie wstydzę!!! Dla mnie Trójka to nie jest PiS, nie jest Wiktor Świetlik, a wcześniej nie była Magda Jethon!!! Dla mnie Trójka to zespół wybitnych dziennikarzy muzycznych: Piotr Metz, Piotr Kaczyński, Piotr Baron, Marek Niedźwiedzki, Marcin Kidryński i mogę tak długo jeszcze wymieniać, to oni ukrztałtowali mój gust muzyczny!!! Sto lat dla kochanej TRÓJECZKI i nie zepsują jej politycy żadnej partii!!!!!
 3  
Hahahahaha, zabawne! Fan Trójki, który nie potrafi dobrze napisać nazwisk jej dziennikarzy! Nic tylko leżeć pod stołem i turlać się ze śmiechu!

Piotr Kaczyński
Nie ma w Trójce żadnego Piotra Kaczyńskiego, ani żadnego innego o nazwisku Kaczyński.

Marek Niedźwiedzki
O Marku NiedźwieCkim ("Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej. Jak grać, co mówić?") słyszałem, ale o NiedźwieDZkim? Nie, na pewno kogoś takiego w Trójce nie ma.

Marcin Kidryński
Nie kojarzę żadnego Kidryńskiego. Kojarzę natomiast Marcina Kydryńskiego, ale Kydryński i Kidryński to chyba nie jest to samo...

Zabawny fan Trójki, bardzo zabawny!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 17.05.2018 (15:40:07)
 2  
Vizir z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych :D :D :D

Więcej tu nie zajrzę ! Daruj więc sobie mantrę wyznawcy :D :D :D
 2  
Dobrze, że w pierdlu mamy już sekretarza generalnego PO, będziemy mogli tam tworzyć struktury naszej partii tym bardziej że program "cela +" jest programem rozwojowym i w najbliższym czasie więcej ludzi z frakcji PO znajdzie się w pierdlu niż na wolności:D:D:D
 2  
Jest tak rozwojowy podszywko pisowska jak kaczy kuper Twojego idola :lol
 0  
Jest tak rozwojowy podszywko pisowska jak kaczy kuper Twojego idola :lol
Z tego co wiem "rozdwojenie" (nie tylko jaźni), to dla tatusia stan normalny ;D

#stan umysłu

buuuuuuuuuuahahhahhahahahahahah!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
Witam wielonickowca pisowskiego na forum.
Skąd to wiem?

Oto dowód:
c.d.

Jak zestawimy wysoką oglądalność Faketów, z wysokim poparciem dla obecnie rządzących, to rysuje się taki oto obraz: Ludzie dla beki oglądają te żałosne wygibasy Sobieniowskego, Zalewskiej, Skórzyńskiego,itd.. Traktują Fakety jak zwykły program rozrywkowy... "leci, leci kabarecik... hahaha, hihihih"
Co ciekawe, wysoka oglądalność Faketów wcale nie idzie w parze z wysokim POparciem dla pewnej partii ;D POparcie leży i kwiczy! Antypisowska propaganda już nie działa? ;D

Ludzie dla beki oglądają te żałosne wygibasy Sobieniowskego, Zalewskiej, Skórzyńskiego,itd.. Traktują Fakety jak zwykły program rozrywkowy... "leci, leci kabarecik... hahaha, hihihi"
#stan umysłu

buuuuuuuuuuahahhahhahahahahahah!!!
 0  
raczej dowód twojej bezdennej głupoty!
;D


cały czas czekam na odp:
media2.pl/media/150561/komentarz/954653.html#komentarz-954653

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1