Łukasz Szewczyk24.05.2018 (23:48)62 komentarze

Polsat przejmuje Eleven Sports. "Wzmocnimy ofertę, więcej możliwości"

Telewizja Polsat nabędzie znaczące udziały w polskiej spółce Eleven Sports Network, nadawcy telewizyjnych kanałów Eleven Sports, stając się jej strategicznym partnerem w Polsce. Zyskają widzowie, bo jak zapewniają strony, transakcja ma wzmocnić ofertę programową stacji.
Eleven Sports
Spółki Eleven Sports Network i Telewizja Polsat rozpoczynają strategiczną współpracę na polskim rynku telewizyjnym. Telewizja Polsat, spółka z grupy Cyfrowego Polsatu, zawarła umowę nabycia 50 proc. plus jeden udziałów spółki Eleven Sports Network, zajmującej się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski. Cenę nabywanych udziałów ustalono na 38 mln euro. Nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych Telewizji Polsat w dwóch ratach.
Jak zapewniają strony transakcji, widzowie kanałów ELEVEN SPORTS w Polsce nadal będą mogli oglądać sport premium. Stacja będzie kontynuowała realizowaną od ponad trzech lat strategię, która dała jej silną pozycję na rynku. Zawarte porozumienie wspiera również międzynarodowe plany rozwoju ELEVEN SPORTS dotyczące wejścia na nowe rynki i uruchomienia nowych projektów cyfrowych, na temat których więcej informacji zostanie przekazanych w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

- Niespełna 3 lata temu weszliśmy jako nowy gracz na nasycony rynek, na którym dominowały silne i uznane marki. Dziś nasze treści sportowe premium dostarczamy do ok. 2 milionów abonentów, jesteśmy obecni w ofertach ponad 100 operatorów i online, oferujemy cztery kanały, w tym jeden dostępny w wersji 4K - mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce. - Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych - dodaje Marc Watson, Executive Chairman i CEO grupy ELEVEN SPORTS.

Dla Telewizji Polsat, która od blisko 20 lat inwestuje w sport i zapewnia polskim kibicom dostęp do ważnych wydarzeń z wielu dyscyplin, to naturalny etap rozwoju i kolejna strategiczna inwestycja mająca na celu konsekwentną budowę jak najlepszej oferty programowej dla milionów widzów, którzy na co dzień wybierają kanały Grupy Polsat.

- Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej Grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z ELEVEN SPORTS wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji - zapewnia Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

Sport na światowym poziomie nadal będzie stanowić trzon oferty programowej ELEVEN SPORTS. Kanały Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 w dalszym ciągu będą proponować kibicom czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie takie, jak hiszpańska LaLiga Santander, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A TIM oraz angielskie The Emirates FA Cup. Fani Formula 1 mogą oglądać w ELEVEN SPORTS wszystkie wyścigi sezonu, kwalifikacje oraz treningi. W portfolio nadawcy znajdują się także prawa do pokazywania turniejów tenisowych z cyklu ATP 250, EHF Velux Ligi Mistrzów piłkarzy i piłkarek ręcznych, gal sztuk walki Cage Warriors oraz popularnych w Polsce zawodów żużlowych: Nice 1. Ligi Żużlowej, szwedzkiej Elitserien, brytyjskiej SGB Premiership i wybranych meczów polskiej reprezentacji.

W związku z zawartą umową zostanie powołany nowy zarząd spółki ELEVEN SPORTS NETWORK, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Telewizji Polsat i Eleven Sports. Maciej Stec zostanie mianowany na stanowisko prezesa zarządu Eleven Sports Network Sp. z o. o., a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy dyrektor zarządzający Eleven Sports Networks będzie pełnił funkcję CEO w tej spółce. Wszyscy przedstawiciele wyższego szczebla kierowniczego Eleven Sports Polska zachowają swoje stanowiska.

Jak podaje w giełdowym komunikacie Cyfrowy Polsat, nabycie udziałów stanowi długoterminową inwestycję grupy kapitałowej spółki mającą strategiczny charakter. W średnim horyzoncie czasowym uzyskanie dostępu do portfolio praw sportowych, którymi dysponuje Eleven Sports Network, pozwoli na wzmocnienie pozycji grupy kapitałowej spółki na fragmentaryzującym się rynku telewizyjnym, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostępu do kontentu sportowego spółki Eleven Sports Network na rzecz klientów spółki i klientów innych spółek w ramach grupy kapitałowej spółki. Obroty Eleven Sports Network w żadnym z dwóch ostatnich lat obrotowych nie przekroczyły 10 mln euro.

Komentarze (1 - 10 z 62)

To się porobiło...
Rynek sportowy w Polsce przypomina kaszkę z mleczkiem.
 31  
To w końcu Eleven ustawia się z nc+ (prawa do ligi hiszpanskiej czy bundesligi), TVP (prawa do ligi polskiej) czy Polsatem?
XDDDD
 49  
Polsat przejmuje Netię a teraz udziałowcem w Eleven Sports co z tego wyniknie ... czas pokaże
 22  
Taa i wcześniej Polsat nabył kanały od ZPR jak m.in.Eska Tv,Nowa TV, Fokus TV.
Może być tak że nie które prawa które ma Eleven będą tylko w NC +.
 2  
Moim zdaniem to przejęcie Eleven w połowie przez Polsat to jest po to żeby zaorać c+, co zresztą im się to udało. Moimi zdaniem, dzisiaj c+ przerżnął walkę o nowe prawa do Ekstraklasy i Premier League. Pewnie niektóre, prawa,będą w Polsacie,się też wzmocni się programowo Eleven. Pewnie będzie też wymiana komentatorów. Może też będą jakieś mecze LM lub LE. Kanały Eleven teraz wylecą z hukiem z nc+,i będą na transporterach cyfrowego Polsatu.Solorz nie po to wydawał grube miliony, żeby teraz to było też w nc+. Także dzisiaj nc+ razem z c+ zostali zaorani w prawach TV i kanałach Eleven na nc+.
 3  
i gitarka,jeszcze niech poprawią internet bo muli.....
 11  
"Wprowadzą jakość Super HD" :-D haha
 32  
Baju baju... Spij już ...
 1  
Ciekawie będzie teraz wyglądała sytuacja z podzielonymi prawami co Bundesligi czy ligi hiszpańskiej między nc+ a Eleven. Jakoś mi się nie chce wierzyć by Eleveny będąc kanałami Polsatu nie pokazywały wszystkich meczy z tych lig (zależy oczywiście jak te umowy są zrobione). Jednak bardzo duże prawdopodobieństwo jest, że Eleveny (sory w zasadzie to już jakby Polsat Eleven Sports) przejmie prawa do naszej ligi (i ligi angielskiej?), a wtedy nc+ ma przerąbane. No chyba, że faktycznie wejdą w strategiczne partnerstwo z TVP (nasza liga, a może i angielska?), bo samo promowanie 4K to zdecydowanie za mało! No i porównajmy ceny za pakiety nc+ a Polsatu. Polsat może zabić nc+ raz cenami, a dwa prawami do lig piłkarskich, które w naszym kraju cieszą się jednak największym zainteresowaniem niż golfy czy inne sporty pokazywane w nc+. Polska jednak piłką nożną stoi!
 15  
Otwieram lodówkę a tam Polsat. Wyłącznie telewizje i idźcie z dziećmi na podwórko. Tam jest piłka!!!
 21