Łukasz Szewczyk25.05.2018 (12:13)10 komentarzy

Startuje Polsat SuperHit Festiwal 2018. Muzyka i kabarety

W ten weekend telewizja Polsat będzie transmitowała Polsat SuperHit Festiwal 2018. Dla widzów przygotowano muzyczne koncerty z udziałem gwiazd, kabareton oraz recitale Sylwii Grzeszczak, Michała Bajora oraz Sławomira.
Polsat SuperHit Festiwal
Polsat SuperHit Festiwalu 2018 rozpocznie się w piątek (25 maja 2018 roku) i potrwa do niedzieli (27 maja).
Dzień 1 - piątek (25 maja 2018 roku)
Tegoroczny Polsat SuperHit Festiwal pokaże jak różna muzyka zyskuje w Polsce wierną rzeszę odbiorców i jak lawinowo rośnie liczba odtworzeń największych hitów. Pierwszego dnia Festiwalu w "Koncercie Platynowym" zobaczymy artystów, których płyty i single w okresie od stycznia 2017 do lutego 2018 pokryły się co najmniej platyną. W tym prestiżowym gronie znaleźli się (kolejność alfabetyczna): Artur Andrus, Boys, Cleo,Ania Dąbrowska, Doda, Donatan i Maryla Rodowicz, Kali, Kortez, Ewelina Lisowska, Natalia Nykiel, Piękni i Młodzi, Popek, Michał Szpak , Mateusz Ziółko.

Dodatkowo widzowie będą mogli posłuchać przeboje z YouTube'a, by przekonać się, kto w liczbie wyświetleń pokonał Zenka Martyniuka i... Sławomira, który zaśpiewa swój hit "Miłość w Zakopanym". Wydarzeniem dla fanów polskiej piosenki, będzie również występ Maryli Rodowicz z "Małgośką", wielkim przebojem, który po raz pierwszy szerokiej publiczności piosenkarka zaprezentowała właśnie na deskach Opery Leśnej w Sopocie w 1973 roku - dokładnie 45 lat temu.

Pierwszy dzień festiwalu to także jubileusz Sylwii Grzeszczak - "Tamta dziewczyna". Sylwia Grzeszczak to gwiazda jedyna w swoim rodzaju. 10 lat temu zadebiutowała ze swoim mężem Liberem wspólnym albumem zatytułowanym "Ona i On". Od 2011 roku i solowej płyty "Sen o przyszłości" jej kariera to pasmo nieprzerwanych sukcesów, w którym z powodzeniem godzi nagrywanie płyt, występy i macierzyństwo. Na ściankach nie bywa, nie wywołuje skandali, jest wierna swojemu rodzinnemu Poznaniowi skutecznie unikając plotkarskich mediów, wywiadów i celebryckiego blichtru. Kontakt z muzyką ma od 4 roku życia , a fakt, że pochodzi z muzycznej rodziny zdecydowanie pomógł jej w karierze. Jako dziecko i nastolatka próbowała swoich sił w programach telewizyjnych. Ma własny, niepowtarzalny własny styl, dzięki któremu jest rozpoznawalna podobnie jak jej piosenki. Dziś wszystko co wyśpiewa i skomponuje zamienia się w platynowe płyty. Przeboje "Co z nami będzie?", "Małe rzeczy", "Księżniczka", "Nowa ty, nowa ja", "Tamta dziewczyna" to kwintesencja polskiego popu ostatniego 10-lecia. Podczas jubileuszu artystki usłyszymy zarówno te piosenki, jak i nowość "Kolory", którą wykona ze swoim mężem Liberem.

Zaplanowano także minirecital Sławomira na bis Dla jednych jego kariera to przykład dowcipu 10- lecia. Zakrojonej na wielką skalę, angażującej tysiące osób blagi. Dla innych to król pastiszu, który w całej swojej kreacji: teledyskach, muzyce, tekstach i scenicznym wizerunku jest do bólu konsekwentny od samego początku czyli 2014 roku, kiedy po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć "Cześć tu Sławomir". Z zawodu aktor, z zamiłowania showman, który w genialnym w swojej prostocie pomyśle na siebie - powracającym z emigracji z USA Polaku w Volkswagenie Golfie i złotym zegarku na ręku - stworzył już markę. Na każdy jego koncert ciągną tłumy, zaś gwiazda Sławomira, od grudnia ubiegłego roku, kiedy przyćmił Luisa Fonsiego i jego "Despatico", zdaniem wielu internautów świeci w polskim show biznesie zdecydowanie najjaśniej. Podczas minirecitalu Sławomir wykona swoje największe hity m.in. "Megierę" czy "Ni mom hektara".


Dzień 2 - sobota (26 maja 2018 roku)
Drugi dzień festiwalu rozpocznie koncertem "Radiowy Przebój Roku". Na scenie, podobnie jak w latach ubiegłych zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, opracowała dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma "BMAT", zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Margaret - "What you do", Kayah - "Po co", Grzegorz Hyży - "O Pani!", "Noc i dzień", C-Bool - "DJ is your second name", "Magic symphony", Sound'n'Grace i Filip Lato - "100", Gromee i Mahan Moin - "Spirit", "Runaway", Natalia Szroeder - "Zamienię Cię", Ewa Farna - "Wszystko albo nic", "Echo" (z KaeN'em), Anna Wyszkoni - "Nie chcę cię obchodzić", Loka - "Atom miłości", Lanberry - "Ostatni most".

Drugi dzień festiwalu to takż jubileusz Michała Bajora - 45 lat "Mojej miłości największej". Michał Bajor to dziś artysta dojrzały i nietuzinkowy. Całe swoje życie poświecił sztuce. Aktor z ogromnym dorobkiem ponad 50 ról teatralnych i filmowych i wokalista, w którego dyskografii znaleźć można ponad 20 płyt, z których wiele jest dziś złotych i platynowych. Na scenie w Opolu debiutował już w wieku 13 lat, trzy lata później w 1973 roku wygrał Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i jeszcze w tym samy roku został zaproszony na festiwal w Sopocie. W tym roku mija 45 lat od tamtych wydarzeń, a Michał Bajor ponownie pojawi się na deskach Opery Leśnej, by zaśpiewać swoje największe przeboje. W jubileuszowym koncercie Michała Bajora usłyszymy najważniejsze piosenki artysty m.in. "Nie chcę więcej", "Ogrzej mnie", "My Way" z repertuary Franka Sinatry, "Moja miłość największa" czy piosenki Edith Piaf.

Koncert "Radiowy Przebój Roku" poprowadzą Ewa Farna i Maciej Rock, Darek Maciborek z RMF FM i Krzysztof Ibisz oraz Ewa Błachnio i Kabaret Młodych Panów, zaś jubileusz Michała Bajora - Agnieszka Hyży.


Dzień 3 - niedziela (27 maja 2018 roku)
Trzeciego dnia festiwalu, scena będzie należała do kabaretowej elity podczas "Sopockiego Hitu Kabaretowego". Tym razem premierowe i najbardziej znane skecze i piosenki połączy tytuł "Na zdrowie!", który każdy z występujących potraktuje na swój sposób. Wieczór pełen salw śmiechu i doskonałej rozrywki zapewnią nam kabaretowe gwiazdy m.in. Kabaret Neo-Nówka, Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Ewa Błachnio, Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama.

Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą: Paulina Sykut - Jeżyna, Piotr Bałtroczyk i Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Milosc Zakopanem to juz tak mnie znudzila ta piosenka jak kiedys piosenka Oczy zielone Zenona Martyniuka.
Moze festiwal zaczalby promowac bardziej ambitnych wykonawcow mlodego pokolenia.
Arkadiusz Pieńkowski 25.05.2018 (12:44:35)
 8  
Toż, większa większość Polaków kocha (podobno) denne discopolo. Są nawet tacy Polacy, przekonani, że ci co mówią, że nie słuchają - tak na prawdę też słuchają, ale w ukryciu, a tylko dla szpanu mówią, że nie lubią. Bo to są snoby. Discopolo nie da się nie lubić. Lecę pod kołdrę cichutko i samotnie słuchać discopolo, bo snobem jestem.
 2  

Moze festiwal zaczalby promowac bardziej ambitnych wykonawcow mlodego pokolenia.
Nie zacznie, bo to jest festiwal komercyjny, ma przynosić wielomilionowe zyski. W związku z czym prezentowany tutaj jest taki kontent muzyczny, którego masowa publiczność chce słuchać i który dobrze się sprzedaje. Czyli muzyka lekka, łatwa i przyjemna, niekoniecznie zaś ambitna.

Kto chce ambitnych wykonawców młodego pokolenia, swoją uwagę powinien skierować w stronę Open'er Festival czy czegoś podobnego. Ale w dużych stacjach telewizyjnych tego typu festiwale nie są transmitowane, bo komercyjnie są nieopłacalne. Prędzej w internecie można znaleźć transmisje.
Grzegorz Wandałowicz 25.05.2018 (13:08:52)
 1  
Discopolo nie da się nie lubić.
Da się nie lubić. Ja nie lubię i nawet w ukryciu nie słucham. Muzycznie jestem ukształtowany przez radiową Trójkę i takich mentorów muzycznych jak Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski, Jerzy Kordowicz, Jan Chojnacki czy ś. p. Tomasz Beksiński, którzy zarazili mnie miłością do ambitniejszych dźwięków. Trudno więc wymagać ode mnie lubienia disco polo. Gustuję w zupełnie innym kontencie muzycznym.
Grzegorz Wandałowicz 25.05.2018 (13:15:49)
 5  
Mam nadzieje ze bedzie transmisja na Ipli lub na ich stronie dzis przez tynkowanie domu stracilem na pewien czas telewizije z powodu od montowania anteny .
 0  
Kabaretów nie ma co oglądać... znowu pewnie będzie pierd***nie o Pisie, Prezydencie i cały czas ten sam temat. Już się rzygać tym chce. Jedynie na poziomie to SMILE jest, który potrafi robić dobre skecze wcale nie związane z polityką :)
 4  
Ciekawe czy jak to miało miejsce w poprzednich latach prowadzący będą przerywali utwory celem zareklamowania loterii SMS, albo nadania bloku reklamowego... matoły jedne!
 2  
macie pilota - macie wybór :))
 2  
@dida... Kiedy pier...lili o PO i Ortografie Bronku zapewne masturbowałeś się ze szczęśliwym finałem... Teraz finału nie ma i dlatego ta frustracja. Pozdro 44.
 1  
Koncert Michała Bajora miał trwać od 22 do 23.10. Curwy jedne dali mu tylko 25 minut. Zaczęło się o 22,35 po 25 minutach reklam. O 23 koniec.
 1