Łukasz Szewczyk26.05.2018 (12:41)40 komentarzy

Czytelnicy Gazety Wyborczej wybrali Ludzi Roku: Owsiak, Obywatele RP, symboliczny polski sędzia

Ogłoszono wyniki plebiscytu Ludzie Roku 2017 Czytelników Gazety Wyborczej i zwycięzców w pięciu kategoriach: Społeczeństwo obywatelskie, Kultura, Sport, Biznes i Nauka.
Człowiek Roku
Przy okazji wyboru Człowiek Roku Gazety Wyborczej podsumowano Plebiscyt Ludzie Roku 2017 Czytelników. W 2018 głosować można w nim było - w internecie i w formie tradycyjnej - do 21 maja. Do tytułu Ludzie Roku 2017 Czytelników Gazety Wyborczej redakcja nominowała tych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmieniali świat na lepsze, aktywnie działając w różnych dziedzinach.

Laureatami plebiscytu Ludzie Roku 2017 Czytelników Gazety Wyborczej zostali:
• Sport Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala - światowej sławy himalaiści;
• Biznes i technologie: Michał Borkowski - współzałożyciel i szef portalu Brainly
• Kultura: Dariusz Stola - dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin"
• Nauka: Krystian Jażdżewski- onkogenetyk, inicjator programu BadamyGeny;
• Społeczeństwo obywatelskie - wspólnie: Jerzy Owsiak - dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Paweł Kasprzak - lider ruchu Obywatele RP oraz Symboliczny polski sędzia.

Komentarze (1 - 10 z 40)

Takie "autorytety", jaka gazeta.
 19  
Takie "autorytety", jaka gazeta.
Dobrze, że te "autorytety" nie dorównują Twojemu komentarzowi ;)
 18  
Takie "autorytety", jaka gazeta.
Jeśli Krystian Jażdżewski, który opracował metodę testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, która jest 20krotnie tańsza od konwencjonalnych testów i może pozwolić uratować cię lub twoich bliskich ze szponów choroby nowotworowej (a nawet jej zapobiegać - czym The Lancet się zachwyca) nie jest dla ciebie autorytetem, Jurek Owsiak-twórca fenomenu społecznego, który mobilizuje każdego myślącego człowieka, apliniści, którzy zdobywają ośmiotysięczniki i pozostali nie są dla ciebie oraz pozostali...
To już wiadomo kto nim dla ciebie jest :D :D :D

Moto roku: szczera wypowiedź pisowskiego idola, komunistycznego prokuratora Stanisława Piotrowicza: "Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz (w TVP) razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków"
 5  
@taki se ja&@tati."Symboliczny polski sędzia"-sędzia Żurek to ten, który o Polsce mówi jako „państwie policyjnym” i bratał się z Deutscher Richterbund - Niemieckim Stowarzyszeniem Sędziów - mówiącym jednym głosem z grupą polskich sędziów, którzy w Brukseli krytykowali przeprowadzoną przez rządzących reformę sądownictwa. To ten, który przyklaskiwał sędziom zza Odry, gdy ci zwrócili się do unijnych państw z apelem o poparcie postępowania Komisji Europejskiej przeciwko Polsce.

I to ten, który nie oszczędza nawet swoich córek od obu żądając zwrotu pieniędzy z alimentów, jakie im zapłacił. Od młodszej uzyskał niemal 6000 zł. Starszą z nich miał straszyć pozwem w sądzie, jeśli by nie zwróciła 20 tys. zł oraz... bardzo mocno zabiegał o posiadanie Karty Dużej Rodziny.

Z kolei Paweł Kasprzak to twórca zadym pod Sejmem słynący z zakłócania miesięcznic katastrofy smoleńskiej i kolejnych prowokacji, który - jako zwykły obywatel poszukujący pieniędzy u Sorosa - zasiadał przy jednym stoliku w kawiarni Rue de Paris na Saskiej Kępie z siedzą Piotrem Niemczykiem, byłym funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa i Władysławem Frasyniukiem. Łączyła ich opozycyjna przeszłość w PRL, dziś natomiast – zwalczanie obecnej władzy.

Żeby było jeszcze sympatyczniej, człowiekiem roku 2017 została ogłoszona żona Radosława Sikorskiego:)
 4  
Przypomnę ci, że "żona Radosława Sikorskiego" jest m.in. autorką najobszerniejszej i najlepiej udokumentowanej monografii zbrodni stalinowskich. Dostała za nią Nagrodę Pulitzera.
 10  
No cóż, towarzystwo wzajemnej adoracji, bawi się jak umie - a że niewiele umie to tak wychodzi.
 16  
@lucek,i to ona też te paszkwile na Polske inspruje w tym brukowcu pt "washington post":)
 8  
Gazeta Wyborcza = GAZETA LEWACKA!
Nie czytam, brzydzę się.
Tyle w temacie.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 26.05.2018 (18:02:13)
 11  
Nie utożsamiaj pisu z Polską, bo pis to nie Polska.
W tym roku Anne Applebaum wydała znakomitą monografię o wielkim głodzie na Ukrainie. Ta kobieta jest wybitnym historykiem i świetnym pisarzem, a kto ty jesteś? Pewnie Polak mały. Mały i zawistny.
 5  
@lucek.Ann Applebaum zanim otworzy usta pełne KŁAMSTW niech sprawdzi Kontakty swojego męża z KGB i FSB. Poza tym dziennikarka ma Mierną Wiedzę na tematy polityczne , lepiej niech sama zajmie się np. gotowaniem. Shalom:)
 6