Łukasz Szewczyk29.05.2018 (13:40)28 komentarzy

TVP ogranicza kablówkom dostęp do kanału TVP 4K? Operatorzy żądają wyjaśnień!

Wiele wskazuje na to, że transmisja Mistrzostw Świata w piłce nożnej w rozdzielczości 4K będzie dostępna dla nielicznych. Telewizja Polska odmawia sieciom kablowym prawa do reemisji sygnału 4K. W tej sytuacji Mediakom, Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji, żąda wyjaśnień.
TVP ogranicza kablówkom dostęp do kanału TVP 4K? Operatorzy żądają wyjaśnień!
W kwietniu 2018 roku Telewizja Polska poinformowała o planach uruchomienia kanału TVP 4K. Według dotychczasowych zapowiedzi, ma w nim być transmitowana ponad połowa meczów zbliżających się Mistrzostw Świata. Wiele wskazuje jednak na to, że dostęp do kanału TVP 4K będzie ograniczony a przyjemność oglądania rozgrywek w ultrawysokiej rozdzielczości zarezerwowana dla nielicznych.
- Członkowie naszego związku zwrócili się do TVP ze standardowymi wnioskami o przedstawienie warunków umowy na zakup praw do reemisji programu w sieciach kablowych. Niestety, TVP odmówiła przedstawienia takiej oferty. W naszej ocenie takie działanie stoi w sprzeczności z obowiązkami nałożonymi na nadawcę publicznego, jest dyskryminowaniem polskich operatorów telekomunikacyjnych i wykorzystywaniem pozycji dominującej, jaką TVP posiada na rynku praw do nadawania relacji z piłkarskich mistrzostw świata - tłumaczy Krzysztof Kacprowicz, Prezes Zarządu Mediakom, organizacji skupiającej kilkudziesięciu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych oraz sieci telewizji kablowych.

Związek zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych z wnioskiem o zajęcie stanowiska i wskazanie czy działanie Telewizji Polskiej jest zgodne z prawem.

Zdaniem Mediakomu, na TVP, jako na nadawcy publicznym ciąży obowiązek realizowania misji publicznej. To pojęcie zostało zdefiniowane szeroko, jako obowiązek oferowania, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu zróżnicowanych programów - także w zakresie sportu. Polityka dotycząca reemisji sygnału TVP 4K i rozgrywek w ultrawysokiej rozdzielczości temu przeczy.

- Do tej pory nie otrzymaliśmy z TVP SA odpowiedzi dlaczego nadawca stosuje taką politykę, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do organów nadzoru rynku. Bez wątpienia Mistrzostwa Świata w piłce nożnej są wydarzeniem sportowym o ważnym znaczeniu zarówno narodowym, jak i międzynarodowym. Odmawianie operatorom kablowym możliwości zapewnienia reemisji relacji z tego wydarzenia w podwyższonej jakości 4K, oznacza naszym zdaniem naruszenie obowiązku realizowania misji publicznej - zwraca uwagę Krzysztof Kacprowicz.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Telewizja Polska zapowiedziała uruchomienie kanału TVP 4K, w którym będzie można zobaczyć część meczów mistrzostw świata w jakości 4K. Stacja ma być dostępna w ofercie platformy NC+, z którą TVP współpracuje, oraz w Orange TV.
Mediakom

Komentarze (1 - 10 z 28)

To są patriotyczne przekazy. Nie dla lewackich sieci. Chyba, że pracownicy kablówek mają po jednej kochance max :D :D :D

Cytat dnia z jurnej Pięty:
"Z żoną jestem tylko dla dziecka. I wiesz.... mam takie marzenie. Chciałbym gładzić cię po ciążowym brzuchu. Jesteś idealnie zbudowana, nie będziesz mocno cierpieć i możesz urodzić sześcioro dzieci".
(Fakt, 2018, relacja kochanki pana posła)
 10  
osiem lat temu mundial w HD dla nielicznych teraz 4K. masakra jakaś ludzie
 18  
A która kablówka ma w ofercie dekoder 4K?
Michał Chmielewski 29.05.2018 (14:10:31)
 42  
A która kablówka ma w ofercie dekoder 4K?
Na modułach pod warunkiem ze ma ktoś TV
 3  
A kablówki to jaką jakość (wartość bitrate) miałyby zaoferować swoim klientom retransmitując u siebie kanał TVP 4K ? :)
 14  
Nie mam dekodera 4K, ale mogę obejrzeć kanał FunBox 4K UHD w swojej kablówce.Wystarczy TV 4K oraz moduł CAM. Dekoder 4K nie jest konieczny. Mojej kablówce TVP odmówiła dystrybucji TVP 4 K tłumacząc się wyłącznością z nc+/orange.
 6  
To są patriotyczne przekazy. Nie dla lewackich sieci. Chyba, że pracownicy kablówek mają po jednej kochance max :D :D :D
Tja, dlatego PATRIOTYCZNA nc+ będzie miała ten kanał ;D

A inni operatorzy są lewaccy ;D

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahahahaha
 1  
Będę się pod ciebie podszywał, bo jestem zje**ym oszołomem,
podszywał i pisał głupoty. Dopóki nie zniknę z tego portalu dla normalnych ludzi!!!
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 5  
Operatorzy żądają wyjaśnień???

Śmieszne i żałosne !
To abonenci mogą żądać wyjaśnień czemu operatorzy przespali czas na wprowadzenie sprzętu do odbioru 4K.
Tylko NC+ i Orange chciało mieć dekodery 4K więc maja i kanały 4K.
Pozostali olali sprawę a teraz płaczą.
Technologia 4K nie istnieje od 2 miesięcy. Od dawna w sprzedaży są telewizory 4K. Od dawna ludzie oglądają np. Netflixa w 4K.
A np. takie UPC ma kanały XXX w jakości SD jeszcze ! Gdzie im do 4K jak tam z HD mają problem... Netflixa też obiecywali w 2016 roku że będzie w 2017. I co ? I nic. Mamy prawie połowę roku 2018 i ani Netflixa ani dekodera sprawnie działającego ani 4K nie widać...
 23  
Dobrze, że mam jedyny polski nc+
 8