Łukasz Szewczyk29.05.2018 (16:48)26 komentarzy

Mundial 2018 w TVP: Wszystkie mecze "odkodowane", specjalne programy, znani eksperci

Wszystkie mecze na antenach otwartych (TVP1 i TVP2) specjalna, oferta programowa TVP Sport, dodatkowo mecze w jakości 4K w nowym kanale TVP 4K - tak będą wyglądały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Telewizji Polskiej.
Mundial 2018 w TVP - konferencja prasowa / Fot: Natasza Młudzik/TVP
Mundial 2018 w TVP - konferencja prasowa / Fot: Natasza Młudzik/TVP
Mistrzostwa świata w piłce nożnej będą szeroko relacjonowane przez TVP. Mundial w Rosji zajmie w antenach otwartych (TVP1, TVP2) około 250 godzin, w TVP Sport około 500 godzin, w TVP3 około 80 godzin (nocne pasmo powtórkowe). Wszystkie 64 mecze będą transmitowane w antenach otwartych (TVP1, TVP2) - nawet w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa mecze będą się zaczynać o tej samej porze: jeden będzie emitowany w Jedynce, drugi - w Dwójce. W kanale sportowym TVP będzie wtedy transmisja łączona.
TVP Sport zmieni się w kanał poświęcony tylko Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej. Studio będzie żyło od początku dnia. Już od rana program "Prosto z Mundialu" - reporterzy z Rosji poinformują o tym, co dzieje się w reprezentacji Polski. Później czas na analizę meczów z poprzedniego dnia, której dokonają nasi eksperci. W paśmie popołudniowym i wieczornym sportowa antena Telewizji Polskiej będzie transmitowała mecze wzbogacone analizami w studiu i relacjami reporterów. Na koniec dnia czas na "Mundialowy Wieczór", w którym widzowie znajdą skróty ze spotkań, dokładne analizy ("Matematyka futbolu"), cięte komentarze Macieja Szczęsnego ("Okiem cenzora"), relacje z Mundialu ("Pozdrowienia z Rosji") i tematykę life style'ową dotyczącą choćby fryzur i tatuaży zawodników ("Stylówka z dnia").

W antenach otwartych znajdą się także programy podsumowujące i zapowiadające poszczególne etapy mistrzostw. Spotkania będą wzbogacone rozmowami w studiu. Wśród prowadzących znajdą się: Przemysław Babiarz, Maciej Kurzajewski, Piotr Sobczyński, Maciej Jabłoński i Piotr Dębowski. Studia na stadionach przy meczach reprezentacji Polski poprowadzą: Jacek Kurowski i Rafał Patyra. Reporterami w Rosji będą: Szymon Borczuch, Mariusz Jankowski, Marcin Wojtasik, Maciej Barszczak, Oswald Rodrigo-Pereira i Sylwia Dekiert. Wśród ekspertów w studiu znajdą się: Jerzy Dudek, Sebastian Mila, Tomasz Frankowski, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Adrian Mierzejewski, Grzegorz Rasiak, Maciej Szczęsny, Jan Tomaszewski, Adam Matysek, Wojciech Kowalewski, Arkadiusz Onyszko, Marek Jóźwiak, Tomasz Rząsa, Jacek Krzynówek, Paweł Kryszałowicz, Paweł Golański, Marcin Komorowski, Włodzimierz Lubański, Jerzy Engel, Paweł Janas, Andrzej Strejlau, Rafał Ulatowski, Michał Listkiewicz i Rafał Rostkowski.

Telewizja Polska wyśle do Rosji swoją ekipę. Znajdą się w niej przede wszystkim czterej najbardziej doświadczeni komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Maciej Iwański i Tomasz Jasina. Spotkania będą także komentować: Jacek Jońca, Sławomir Kwiatkowski, Hubert Bugaj, Szymon Borczuch i Aleksander Roj. Towarzyszyć im będą eksperci: Radosław Gilewicz (były reprezentant Polski, od kilkunastu lat ekspert telewizyjny), Andrzej Juskowiak (król strzelców igrzysk w Barcelonie, wielokrotny reprezentant Polski), Maciej Żurawski (król strzelców Ekstraklasy, uczestnik Mundialu 2002 i 2006), Kamil Kosowski (wielokrotny reprezentant Polski), Marcin Żewłakow (były reprezentant Polski, od sześciu lat związany z TVP jako jej stały ekspert), Mirosław Trzeciak (były reprezentant Polski) i Robert Podoliński (trener). Reporterzy TVP Sport będą towarzyszyć reprezentacji Polski 24 godziny na dobę.

Mecz otwarcia (14 lipca: Rosja - Arabia Saudyjska) skomentują: Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz; spotkania naszej kadry w fazie grupowej: Dariusz Szpakowski i Radosław Gilewicz (19 czerwca: Polska - Senegal), Jacek Laskowski i Andrzej Juskowiak (24 czerwca: Polska - Kolumbia) oraz Jacek Laskowski z Radosławem Gilewiczem (28 czerwca: Polska - Japonia). Finał będą komentować: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Na sport.tvp.pl będzie dostępny także komentarz alternatywny z trzech meczów reprezentacji Polski i finału - spotkania zrelacjonują: znany streamer Piotr "Izak" Skowyrski i Maciej Iwański.

Mundial będzie obecny w Internecie: powstał dedykowany serwis na stronie sport.tvp.pl, w którym będzie można obejrzeć wszystkie transmisje, skróty, gole oraz sporne sytuacje. W serwisie znajdą się niezbędne informacje: newsy, plan transmisji, statystyki oraz mnóstwo materiałów wideo: wywiady, materiały reporterskie, konferencje oraz wideoblogi komentatorów i ekspertów TVP. Będą kulisy mistrzostw, relacje live z naszymi ekspertami, Rafał Rostkowski oceni sporne sytuacje specjalnie dla internautów. Jednym z reporterów będzie Sebastian Mila, z którym będzie możliwa interakcja przez social media. Wszystkie newsy i materiały wideo będą dostępne także w aplikacji TVP Sport. A dla tych, którzy chcą się wcielić w rolę selekcjonera, TVP Sport przygotowała grę "Menedżer Mundialu". Będzie można stworzyć swój "Dream Team" i wygrać atrakcyjne nagrody.

Telewizja Polska udziela także licencji na "Strefy kibica" , obecnie publiczny nadawca zanotował ponad 1,1 tys. zgłoszeń. Pod względem deklarowanej wielkości jedna powyżej 10 tys. użytkowników (75 tys. na PGE Narodowy, gdzie Telewizja Polska jest honorowym patronem jako oficjalny nadawca MŚ), dwie strefy 9 tys. użytkowników (Gliwice, Poznań), siedem stref na 5 tys. użytkowników (Gniezno, Gdańsk, Warszawa, Legnica, Swarzędz, Kielce, Nowa Sarzyna) i 66 stref między 1 a 4 tys. użytkowników. Niektóre ze stref wyróżniają ciekawe rozwiązania, np. w Kuźni Raciborskiej strefa kibica zostanie zorganizowana przy jedynej w Polsce ul. Roberta Lewandowskiego.

Komentarze (1 - 10 z 26)

Można ? Można !! Pokazać wszystkie mecze A Polsat niech się uczy i bierze przykład A nie robić coś za 40 zł
 39  
Co z tego, że odkodowane - starczy, że się odezwie ktoś, czyli absolwent szkoły Rydzyka i kodować nie trzeba. Pilot sam do reki leci. Dziękuję TVP
 12  
Można ? Można !! Pokazać wszystkie mecze A Polsat niech się uczy i bierze przykład A nie robić coś za 40 zł
Polsat jest całkowicie prywatnym nadawcą i może robić tak, jak uważa za opłacalne dla siebie. To normalna sprawa. Nie żebym był fanem Polsatu, ale tak właśnie funkcjonuje telewizja prywatna. Dziwisz się, że prywatnego nadawcę interesuje kasa od widzów za transmisje sportowe? Bo ja ani trochę się nie dziwię.
Grzegorz Wandałowicz 29.05.2018 (17:44:10)
 5  
Jak zwykle tradycyjnie już studia będą prowadzić Babiarz i Kurzajewski czyli goście nieznający się na piłce nożnej. Tego Tomaszewskiego też mogli sobie darować. Gość zna tylko numerki a nie zawodników a poza tym rzygać mi się chce na te jego gadki że zagramy 7 meczów. Kto by nie chciał żeby tak było ale trzeba być realistą.
 13  
Astra 19.2E
ZDF i ARD :)
 17  
Dla formalności: knajpy, restauracje, bary... muszą płacić 2000 zł netto od sztuki telewizora.... w 80% przypadków brak szans na zwrot inwestycji
 9  
Sam propaganda, jak wszystko w TVPis
 13  
Ciekawe czy ci którzy nie oglądają telewizji PiS przełącza na tą bee telewizję w czasie mundialu czy nie?
 8  
Bardzo dobrze, że TVP będzie transmitował cały mundial!! Dwa lata temu, zapłaciłem Polsacikowi PPV i byłem bardzo zawiedziony!! Oprócz meczów, gadaniny godzinami, to była kompletna lipa!! Bez żadnych, towarzyszących programów, analizy sędziów, a eksperci też słabi, oprócz paru wyjątków. Teraz po dzisiejszej konferencji TVP, wiem, że będą porządni eksperci, programy towarzyszące, analizy meczów i sędziów, studio od 7:30 do późnej nocy i pewniej to nie jest wszystko. Mimo,że nie lubię TVP, to jednak będzie za darmo, i przynajmniej przygotują się jak trzeba,a nie odwala takiej maniany jak Polsacik!
 10  
Astra 19.2E
ZDF i ARD :)
Dokładnie. Też będę oglądał cały mundial za darmo z Astry na niemieckich kanałach w jakości super HD. Oglądanie mundialu w TVPiS jest ryzykowne, bo TVPiS nawet w transmisjach sportowych może umiejętnie przemycić jakąś PiSdzielską propagandę i skazić moje wrażliwe uszy. Dlatego wolę oglądać w niemieckiej telewizji. Bardzo się cieszę, że nasi bracia Niemcy nadają to z satelity za darmo! ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahaha
 13