Łukasz Szewczyk30.05.2018 (16:30)15 komentarzy

Historyczna zmiana. Francuska ekstraklasa znika z Canal+

Po 36 latach mecze Ligue 1 znikają z francuskiego Canal+.
Historyczna zmiana. Francuska ekstraklasa znika z Canal+
Ogłoszono wyniki przetargu na pokazywanie ligi francuskiej Lige 1 na terenie Francji. W latach 2020-2024 najwięcej spotkań francuskiej ekstraklasy (osiem w każdej kolejce) pokaże platforma MediaPro, z kolei dwa pozostałe spotkania kolejki pokaże BeIN Sports.
To oznacza, że po 36 latach francuska Ligue 1 znika z ramówki Canal+, gdzie rozgrywki były istotnym elementem sportowej ramówki stacji, podobnie jak Ekstraklasa dla Canal+ w Polsce. Ligue 1 w Canal+ gościła nieprzewalanie od 1984 roku.

Nowy kontrakt na pokazywanie Ligue 1 we Francji jest o 60 proc. droższy od poprzedniego i opiewa na rekordową kwotę 4,6 mld euro, czyli aż 1,15 mld euro rocznie za każdy sezon.

Przypomnijmy, że w Polsce mecze Ligue 1 przez wiele lat pokazywał Canal+ Polska. Przez ostatnie trzy sezony Ligue 1 gościła na antenach Eleven Sports. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, kto będzie pokazywał rozgrywki od sezonu 2018/19.

Bój o polską ekstraklasę przed nami
Także w Polsce coraz głośniej mówi się o nowym przetargu na polską Ekstraklasę. Nadchodzący sezon (2018/19) jest ostatnim do którego prawa posiada Canal+ wraz z Eurosportem. Bój może być ostry i zacięty, bo rozgrywkami polskiej ekstraklasy zainteresowani są, oprócz Canal+, także TVP, Polsat czy też Eleven Sports. Dodatkowo nieoficjalnie mówi się, że Ekstraklasa liczy na znacznie więcej pieniędzy od nadawców, nawet 400 mln zł za sezon.
Presserwis.

Komentarze (1 - 10 z 15)

"Przypomnijmy, że w Polsce mecze Ligue 1 przez wiele lat pokazywał Canal+ Polska." .... a teraz nie pokaże ich nawet macierzysty francuski Canal+. ciekawe co następnie utraci ta firma. Zmiany, zmiany, zmiany ....
 9  
Hehehe jeszcze może być tak że w Polsce Canal+ straci naszą Ekstraklasę i wtedy będzie już po nim....
 8  
Ja tam się nie dziwię. Po prostu oszczędzają na rodzimym rynku, bo prawa do ekstraklasy ważniejsze :p
 10  
C+ we Francji już się dobił kompletnie, teraz w Polsce niedługo się dobija po stracie Ekstraklasy i Premier League!!
 1  
Jak na razie to tylko eleven sie sprzedało i polsat mecze w ppv będzie transmitował :)
 1  
C+ pl. i C+ fr. to wbrew pozorom dwie osobne instytucje. Każda z nich działa na dwóch niezależnych od siebie rynkach, jednak mimo wszystko w/w news brzmi złowieszczo...
 13  
Czterysta dużych baniek za takie łamagi?!
 20  
mecze LM/LE na Polsat Premium 1/2
 0  
Dla mnie ekstra. Może w końcu postawią na kino żeby nie stracić widzów. Dobrze byłoby również postawić na rodzime seriale, wzorem HBO.
Cały sport powinien być w Polsacie.
 3  
Osobiście tak C+ jak i Pseudoklasę mam głęboko w czterech literach,ale ta informacja pokazuje że Canal+ (jako cała firma) już jest na równi pochyłej- do tego jak mało co pasują słowa Żyły " Po prostu ruszałem z belki, garbik, fajeczka, no i poleciało... "
wydaje mi się że po utracie praw do ligi na swoim macierzystym terenie pokazało że właśnie przeszli do etapu "fajeczka" progiem będzie nasza liga kopaczy- jak przerżną to wtedy już.... poleciałoooo... a le telemarku to raczej nie będzie ;/
 4