Łukasz Szewczyk06.06.2018 (16:59)59 komentarzy

Brygida Grysiak zadba o przestrzeganie standardów i dobrych praktyk dziennikarskich w Grupie TVN

Od czerwca 2018 roku Grupa TVN utworzyła w strukturach Departamentu Newsów TVN stanowisko redaktora ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich. Funkcję tę objęła wieloletnia dziennikarka TVN24 - Brygida Grysiak. TVN jest pierwszą redakcją w Polsce, która - idąc za doświadczeniem redakcji amerykańskich - wprowadziła takie rozwiązanie.
Brygida Grysiak / Fot. TVN24
Brygida Grysiak / Fot. TVN24
Monitorowanie przestrzegania "Wskazówek warsztatowych" (kodeksu wewnętrznego newsów TVN), konsultacje merytoryczne dotyczące przygotowywanych materiałów czy rozstrzyganie wątpliwości w kwestiach zawodowych i etycznych - to niektóre z zadań redaktora ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich. Departament Newsów TVN, jako pierwszy w Polsce, wprowadził stanowisko, które ma stać na straży przestrzegania etyki i najlepszych praktyk dziennikarskich.
- TVN po raz kolejny jako pierwszy sięga po nowe rozwiązania. Nad utworzeniem tej funkcji pracowaliśmy od kilku miesięcy. Sprawdziliśmy, jak robią to największe światowe stacje. Nowe stanowisko powierzyliśmy Brygidzie, która ma ogromne doświadczenie dziennikarskie i wielokrotnie udowodniła, że kieruje się najwyższymi standardami etycznymi - mówi Adam Pieczyński, wiceprezes TVN odpowiedzialny za kanały i programy informacyjne.

Redaktor ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich podlega bezpośrednio redaktorowi naczelnemu TVN24 oraz "Faktów". Organizuje szkolenia dziennikarskie i wewnątrzredakcyjne debaty.

Brygida Grysiak związana jest z TVN24 od początku istnienia stacji, czyli od 2001 r. Wcześniej pracowała jako researcher w "Faktach Południe" TVN w Krakowie. Przez dziesięć lat była sprawozdawcą parlamentarnym TVN24. Prowadziła także serwisy informacyjne oraz "Skaner Polityczny". Przez ostatnie lata realizowała reportaże dla programu "Czarno na Białym". Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana jako dziennikarka i autorka książek. Jest laureatką m.in. nagrody "Ślad" imienia biskupa J. Chrapka, którą otrzymała za "profesjonalizm i obiektywizm".

Komentarze (1 - 10 z 59)

"Monitorowanie przestrzegania "Wskazówek warsztatowych" (kodeksu wewnętrznego newsów TVN), konsultacje merytoryczne dotyczące przygotowywanych materiałów czy rozstrzyganie wątpliwości w kwestiach zawodowych i etycznych - to niektóre z zadań redaktora ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich."

.... "kodeks wewnętrzny". Słowo klucz.
 13  
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany... Wielki mur trzęsie się w POsadach, odkąd amerykańcy przejęli antypisowską szczekaczkę. Kto wie, może właściciele to porządni Republikanie?? ;D

A stanowisko ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich jest jedynie potwierdzeniem, że do tej pory było z tym na bakier!
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 2  
Standardy i dobre praktyki dziennikarskie w TVN ! Ale jaja, ale jaja, ale jaja. A co z standardem pani Pochanke pod tyt. Przerwę ci po pierwszej sylabie,na drugim biegunie ma zresztą bratnią duszę która też lubi tą grę, to pani Katarzyna Gójska-Hejke.
 13  
A tak się cieszyłem, że TVN zostanie pisowską szczekaczką :( Wszystko zostaje po staremu :(


#pdk
 2  
ostatni raz dziennikarze TVN z etyką i standardami dziennikarstwa mieli do czynienia na studiach.
 15  
W pisowskiej szczekaczce też były zmiany, zmiany, zmiany. Doświadczone koguciki odeszły, przyszły pisklaki z kurnika w Toruniu.

Tam stanowisko d/s dobryk praktyk jest niepotrzebne, bo za dobre prakryki uznaje się rozkazy prezesa partii.
 4  
Najlepiej na szefa od standardów dajcie Niesiołowskiego. A jego zastępcą technicznym zostanie Jacek Pałasiński z TVN24 znany z miłowania oponentów politycznych. A potem kierownicy działów po kolei: Marciniak, Kajdanowicz, Pochanke, Werner. i Kolenda -Zalewska z kluchami w g.. w ustach. No i trzeba kogoś ze standardami dotyczącymi szarpania Prezesa Trybunału Konstytucyjnego z wnuczką na peronach. Opieka artystyczna : Szechter i Urban. Tylko Prawda i Obiektywizm :)))
 11  
@Anonim.
Aleś koleś wymyślił ìnteligentną ripostę. Aż nam poszło po Piętach.
 2  
To tak,jakby w niemieckim obozie koncentracyjnym powołano oficera do spraw przestrzegania praw człowieka.
 16  
Brygida Grysiak - to ta od fakenewsów na temat masakry w Smoleńsku! To dobry fachowiec do pilnowania standardów. W TVN mają jednak poczucie humoru!
 6