Łukasz Szewczyk11.06.2018 (11:49)33 komentarze

Wakacyjne pasma filmowe, perły telewizji, premierowe koncerty. Rusza letnia ramówka TVP Kultura

Przegląd dzieł Ingmara Bergmana, cykl najlepszych spektakli Teatru Sensacji "Kobra", premierowe koncerty Moody Blues i INXS oraz nowe wakacyjne pasma - latem TVP Kultura nie zwalnia tempa.
Oprawa TVP Kultura - sygnał kontrolny
Od 11 czerwca 2018 roku TVP Kultura zaprasza na nowe pasmo "Taśmy Kultury", w którym widzowie obejrzą takie perły telewizyjnych archiwów, jak m.in. opowieści rysowane piórkiem i węglem - nagrywane przez 30 lat "Spotkania z profesorem Wiktorem Zinem", satyryczny "Słownik wyrazów obcych" Krzysztofa Teodora Toeplitza z 1965 roku, "Spotkania z Aleksandrem Bardinim", który zapraszał do studia uzdolnioną młodzież marzącą o artystycznej karierze, "Mini wykłady o maxi sprawach" Leszka Kołakowskiego. "Taśmy Kultury" emitowane będą przez całe wakacje od poniedziałku do czwartku ok. godz. 16:00.
Także już od 11 czerwca w TVP Kultura pojawią się nowe pasma filmowe. W poniedziałkowe wieczory na antenie zagoszczą filmy "Mistrzów polskiego kina" - m.in. Edwarda Żebrowskiego ("Szpital przemienienia"), Antoniego Krauzego ("Prognoza pogody"), Leszka Wosiewicza ("Kornblumenblau"). We wtorki pasmo "NIE-ZŁE FIL-MY przypomni pozycje, które bawiły Polaków na przełomie lat 80. I 90., jak m.in. "Operacja Koza" Konrada Szołajskiego, "Wirus" Jana Kidawy-Błońskiego, czy "Młode wilki" Jarosława Żamojdy. Atrakcyjny repertuar środowego pasma "Pocztówki z wakacji" zapewnią filmy rozgrywające się w najpiękniejszych, wakacyjnych zakątkach - na położonej w pobliżu Sycylii Pantellerii (jak w premierze cyklu - znakomitych "Nienasyconych" Luki Guadagnino z Tildą Swinton i Ralphem Fiennesem), na Lazurowym Wybrzeżu ("Magia w blasku księżyca" Woody`ego Allena), czy w stolicy Francji (tu widzowie obejrzą m.in. premierową, muzyczną i taneczną komedię "Paryż na bosaka" Dominique`a Abela i Fiony Gordon).

Widzowie będą mogli nadal oglądać swoje ulubione cykle związane z kinem fabularnym, takie jak "Lekkie obyczaje", "Na wschód od Hollywood", "Wieczór kinomana", "Bilet do kina", "Panorama kina polskiego" a także "Czwartkowy klub filmowy", w ramach którego z okazji setnej rocznicy urodzin Ingmara Bergmana zaplanowano przegląd dzieł tego wielkiego reżysera, a w nim "Siódmą pieczęć", "Tam, gdzie rosną poziomki", "Milczenie" i "Personę".
Weekendy upłyną pod hasłem filmowej nostalgii. W sobotnie popołudnia TVP Kultura proponuje klasykę kina - m.in. "Mężczyźni wolą blondynki" - oraz premiery, m.in. "Intruza" Orsona Wellesa i "Przez całą noc" Basila Deardena. Znakomity brytyjski serial "Duma i uprzedzenie" będzie emitowany w niedziele ok. godz. 11.30. Widzowie zobaczą jeszcze raz - a niektórzy po raz pierwszy - inny przebój BBC - "Wszystkie stworzenia duże i małe".

Latem TVP Kultura kontynuuje - choć o innej, wieczornej porze - doceniane przez widzów pasma dokumentalne, takie jak "Więcej, niż fikcja", "Mapa polskiego dokumentu", "Portrety" , "Świat w dokumencie" i w sobotnie poranki - "Dokument tygodnia". W lipcu i sierpniu w ramach Teatru Telewizji zagości Teatr Sensacji "Kobra" z archiwalnymi przedstawieniami z lat 60. i 70., m.in. "14 maja o północy" z Haliną Kowalską, "Oknem na morze" z Edmundem Fettingiem i Ewą Szykulską, "Pomarańczami" z Romanem Wilhelmim, czy "Nocą w Klostertal".

Wielbiciele "Chuligana literackiego" mogą liczyć na premierowe odcinki programu, podobnie jak widzowie "Trzeciego punktu widzenia". "Studio Kultura-Rozmowy" latem emitowane będzie dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki o godz. 19:40. - zaś Informacje Kulturalne trzy razy w tygodniu, o tej samej porze. Towarzysząca TVP Kultura od początku jej istnienia "Niedziela z..." latem zaprasza na spotkania m.in. z Teatrem Sensacji "Kobra", Haliną Kunicką, czy rolami Zdzisława Maklakiewicza.

W letniej ramówce stacji nie zabraknie koncertów i muzycznych serii dokumentalnych. Jedna z nich to premierowa, sześcioodcinkowa seria "Brian Johnson - życie w trasie", emitowana w sobotę, której bohaterowie to m.in. Roger Daltrey - wokalista The Who, Sting i Lars Ulrich z Metalliki. 7 lipca zaplanowana jest emisja premierowego koncertu "Moody Blues Live at Montreaux" a 28 lipca - "INXS - Mystify: Live AT Rockpalast", także po raz pierwszy na antenie stacji. W lipcowe niedziele TVP Kultura zaprasza na "Scenę Alternatywną w Opolu" - koncerty zarejestrowane w ramach Dnia TVP Kultura na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Komentarze (1 - 10 z 33)

Hahahahaha!
Leżę pod stołem i turlam się ze śmiechu na swoim zaplutym laptopie!
Tyle W TEMACIE i więcej do tego artykułu nie zajrzę!!
Radomski kurnik w Vizirze popierający kukuryku i hodowlę kur 11.06.2018 (13:00:34)
 1  
TVP odtrąbiło sukces na miarę 1:27.

Ogólnopolski, bezpłatny i powszechnie dostępny kanał informacyjny TVP Info podziękowało widzom za mniejszą widownię niż w kodowanym i z ograniczonym zasięgiem TVN24.

Na czerwonym pasku propaganda jak za Urbana:
"TVP Info liderem oglądalności" :lol
Słowo daję, wystarczy zerknąć na zrzut

buuuuuuhahahahahahahahahaah

static.wirtualnemedia.pl/media/top/tvpinfo-planszatvn24-maj2018-655.png
kurnik na patyku i kukuryku 11.06.2018 (13:31:38)
 6  
Po cholere ta telewizia kulura ?kto to oglonda ?wywalic wywalic
kura imieniem Maciejka Radomska 11.06.2018 (13:49:15)
 11  
TVP odtrąbiło sukces na miarę 1:27.

Ogólnopolski, bezpłatny i powszechnie dostępny kanał informacyjny TVP Info podziękowało widzom za mniejszą widownię niż w kodowanym i z ograniczonym zasięgiem TVN24.

Na czerwonym pasku propaganda jak za Urbana:
"TVP Info liderem oglądalności" :lol
Słowo daję, wystarczy zerknąć na zrzut

buuuuuuhahahahahahahahahaah

static.wirtualnemedia.pl/media/top/tvpinfo-planszatvn24-maj2018-655.png
Ciekawe, co ten wpis ma wspólnego z tematyką tego artykułu, który dotyczy letniej ramówki TVP Kultura, a nie TVP Info?

Po cholere ta telewizia kulura ?kto to oglonda ?wywalic wywalic
Intelektualna elita ogląda - o to możesz się nie martwić.
Na pewno nie jest to kanał dla tych, którzy nie potrafią poprawnie po polsku pisać. Ty na pewno tego nie będziesz "oglondał" tej "telewizi".

Tyle na temat!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 11.06.2018 (14:05:15)
 1  
Popierasz dobrą zmianę w mediach publicznych?
Czy takie podawanie wyników jest prawdziwe, obiektywne i rzetelne?
Jasna deklaracja, TAK, czy NIE?
kurnik na patyku i kukuryku 11.06.2018 (14:18:14)
 1  
Jeszcze raz dla niekumających powtarzam: to nie jest artykuł na temat TVP Info, tylko na temat letniej ramówki TVP Kultura!

Nie zamierzam komentać tego, co podano na antenie TVP Info, w komentarzach pod TYM artykułem, bo TEN artykuł nie jest na temat TVP Info!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 11.06.2018 (14:24:48)
 2  
Ileż pisania żeby nie odpowiedzieć na proste pytanie :)
Dlaczego nie odpowiesz? Bo oczywistym jest że nie wiesz jak to obronić, bo tego się nie da obronić !!!
kurnik na patyku i kukuryku 11.06.2018 (14:33:31)
 0  
Fantastyczna ramówka propagująca wartości konserwatywne. Nawet Krycha z Wałbrzycha się ucieszyła i chociaż teraz pracuje jako doradca w Korei Północnej, to kibicuje temu kanałowi. Trochę brakuje programów propagujących posiadanie kochanki+ oraz uległych żon z płaskim czołem, by postawić na głowie piwo, ale zawnioskujemy na posiedzeniu partii o korektę.
Na koniec zaśmieję się konserwatywnie: hahahahaha.
A teraz idę wysiadywać jaja.
Vizir z RAODMIA popierający sracz lewacki w kurniku 11.06.2018 (14:35:59)
 3  
jak to po[ierasz PIS i popierasz telewizie kultura ?
kiedyś wlonczylem ta telewizia a tam co / leciał film o pederastastach! a tak! tam brakuje dobrych poglondow konserwatywnych. Pan Prezes powinien to zlikfidowac .
i po co mam potrafic pisać poprawnie po polsku ? niech rożne jandy i sztury piszą bo ja i tak swoje wiem i tyle na w temat
kura imieniem Maciejka Radomska 11.06.2018 (14:42:10)
 1  
ten kanał to same nudy nic ciekawego
 4