Łukasz Szewczyk12.06.2018 (13:29)12 komentarzy

Nowa generacja platformy Horizon z 4K i dyskiem 1 TB

Należący do Liberty Global, spółki matki m.in. UPC Polska, niemiecki operator kablowy Unitymedia zapowiada nową generację platformy Horizon. Co czeka abonentów?
Horizon
Horizon następnej generacji w niemieckiej sieci Unitymedia ma pojawić się w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Wyprodukowany przez firmę Arris dekoder ma nie tylko obsługiwać technologię Ultra HD / 4K. Zostanie wyposażony także dysk 1 TB, na którym będzie można nagrywać do sześciu programów jednocześnie.
Z zapowiedzi wynika także, że owa generacja platformy Horizon to także prostszy i szybszy interfejs, który ma prowadzić użytkownika przez różne treści zawsze i wszędzie. Będzie obejmował też usługę wideo na życzenie, w tym aplikacje innych firm (jak np. Netflix czy Youtube). Z kolei platforma multiscreen pozwoli na korzystanie z usług na dodatkowych urządzeniach typu TV, smartfony czy laptopy.

Nowością będzie m.in. funkcja sterowania głosowego i wyszukiwania aktywowana przez naciśnięcie przycisku na pilocie. Użytkownicy zyskają także spersonalizowane rekomendacje treści oparte na osobistych profilach oraz szybkie wznawianie i powtórkowe odtwarzanie (do 7 dni) z poziomu elektronicznego przewodnika po programach (EPG).

Kiedy Horizon nowej generacji trafi do Polski? Na chwilę obecną UPC Polska nie zdradza szczegółów. Co ciekawe, przedstawiciele Liberty Global zapowiadają, że nowa generacja Horizona zanim trafi do niemieckiego Unitymedia, wcześniej ma pojawić w innych krajach europejskich. Dodajmy, że UPC Polska wprowadzenie technologii 4K zapowiedziało na 2019 rok.

Przypomnijmy, że na koniec marca 2018 roku, z platformy Horizon w UPC Polska korzystało 530 tys. abonentów z 1,027 mln użytkowników telewizji cyfrowej. Jedynie w pierwszym kwartale 2018 roku w UPC Polska przybyło aż 60 tys. nowych użytkowników platformy Horizon
broadbandtvnews.com/wł

Komentarze (1 - 10 z 12)

Fajnie...
Mistrzostwa w kopanej za chwilę a UPC może za rok lub dwa łaskawie wprowadzi dekoder 4K... A potem latami pewnie będzie problem z niedopracowanym softem itp...
W sumie może za 4 lata sprawdzony i działający dekoder się pojawi...
Brawo!
 24  
Kiedy w Polsce UPC z 4K i w innych kablówkach ? jak Vectra , Netia , Multimedia ..........
 3  
Ehh a już myślałem że niespodzianka i nagle wprowadzają 4K.
 14  
Jak wprowadzili Horizon to od razu wziąłem, i po roku oddałem na rzecz modułu cl+, ale jeżeli to coś wprowadzą do Polski to może. Miałem w tym roku przejść do Orange. Dawajcie wiecej wiadomości na ten temat bo namieszaliscie mi w głowie
 2  
HEHEHE... ale walnąłem śmiechem.
Inne buraki z innych krajów jako króliki doświadczalne a NIEMCY dostaną gotowy produkt po tych eliminacjach.
Widać że NIEMIEC potrafi mieć dobry produkt a wciska innym bubel...
 8  
"Super" dekoder 4K był już zapowiadany w roku 2016 i obiecywany do wprowadzenia w roku 2017...
https://www.youtube.com/watch?v=1ST_FYMUSxU

Więc zamiast go wprowadzić zgodnie z obietnicami w roku 2017 przekładają i przekładają niby na rok 2019. Sprzęt w momencie wprowadzenia będzie już pewnie mocno przestarzały...
Będzie jak z Netflixem i nSportem czyli WIELOLETNIE opóźnienia...
 5  
Na aktualizację Horizona czekałem miesiącami, a i tak dekoder zawiesza się i nie jest w pełni wykorzystany. Wolę kupić lepszy telewizor 4K, niż miesięcznie płacić UPC za dekoder.
 3  
Ale zegarka / wyświetlacza nadal nie wynaleźli...
 1  
jak to będzie działać tak jak mediabox - to ja bardzo dziękuję za takie wynalzki
 3  
A może sterowanie głosowe połączyć z asystent google jako opcja nie tylko na pilocie?
 0