Łukasz Szewczyk13.06.2018 (14:33)28 komentarzy

Szef TVP Sport: Po mundialu pozostaniemy kanałem otwartym

Co z TVP Sport w cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) po mundialu?
TVP Sport
Jak już informowaliśmy, od 7 czerwca 2018 roku kanał TVP Sport dostępny jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na razie w wersji SD, ale władze Telewizji Polskiej obiecują wersję HD. Z kolei widzowie wciąż obawiają się, że sportowy kanał TVP zniknie z darmowej oferty naziemnej.
- Weszliśmy na multipleks 3. Trwają negocjacje z Emitelem w sprawie MUX8, ale są one bardzo trudne. Jednak nie wyobrażam sobie, by po mundialu TVP Sport zniknął z Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Mam zapewnienie zarządu, że po mundialu pozostaniemy kanałem otwartym - mówi w wywiadzie dla sport.tvp.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor kanału TVP Sport.

- Od ponad dwóch lat walczyliśmy o to, żeby TVP Sport był w każdym polskim domu, bez żadnych dodatkowych opłat - dodaje szef TVP Sport chwali się, że tuż po udostępnieniu kanału "w każdym domu", w piątek 8 czerwca stacja pobiła rekord dziennego udziału telewizyjnego. - Ponad trzy procent, to najlepszy wynik w historii TVP Sport. Widać, że jest duże zapotrzebowanie na sport w otwartych kanałach - zauważa.
TVP Sport/wł

Komentarze (1 - 10 z 28)

TVP Sport będzie otwartym kanałem pozbawionym praw sportowych...
 10  
taaaaaaa, bedzie magazyn 4-4-2 z sepleniącym emerytem Szpakowskim + koniki na Służewcu !!!! hahahahaha i to wszystko z milionem reklam w SD ...
 1  
Ale robi się z tego szopkę polityczną i sprawę ogólnonarodową, jakoby to było coś wielkiego. Za dobre prawa sportowe płaci się duże pieniądze a więc i abonenci muszą swoje zapłacić. Tyle, że TVP wzmocniona subwencją z budżetu Państwa ok 3 mld złotych rocznie może i powinna wszystkie swoje kanały udostępniać za darmo.
Raczej większość ważnych zawodów i tak leci na TVP1 i TVP2, jednak niektóre nadal na TVP Sport.

Do kolegi wyżej: raczej nie stracą większości praw. A i moje pokusić się o Ekstraklase na spółę z Polsatem lub Canal+
 15  
Dzisiaj z ciekawości zadzwoniłem do cp z zapytaniem, jak to będzie u was z TVP sport, czy odkodujecie dla wszystkich czy też trzeba kupić dodatkowy pakiet aby oglądać kanał który w dvb-t jest za darmo. Otrzymałem odpowiedz, że nie odkodują ;)
 6  
No mam nadzieje ze to prawda i tvp sport zostanie na stałe po munidialu na dvb-t.bo sportowy kanał jest poczebny w dvb-t i chociasz tvp sport by bylo sd chcesz wielu chce w hd to i tak będzie dobrze ważne żeby doczmali słowa i po mundialu byl .
 1  
Krzysiek, chyba masz w dupie autokorektę ;)
 5  
zamiast oglądać kanały sportowe, lepiej kup sobie słownik ortograficzny i studiuj go pilnie !!!
 5  
A co w takim razie z transmisjami z tenisa WTA i NHL (poza finałem Pucharu Stanleya), które nie obejmują licencji na pokazywanie w kanale otwartym?
WTA na pewno do końca sezonu. NHL było tylko na jeden sezon?
 3  
Ok panowie dzięki za zwrócenie uwagi na moją pisownie spróbuje się poprawić.pozdrawiam.
 6  
kiedy powtórki Plebanii ?
 3