Łukasz Szewczyk14.06.2018 (13:40)16 komentarzy

Kino Polska TV przejmuje Stopklatkę TV od Agory

Spółka Kino Polska T, właściciel m.in. kanałów telewizyjnych Kino Polska i Zoom TV, kupiła od Agory SA za 32,2 mln zł 41 proc. akcji spółki Stopklatka, nadawcy kanału naziemnego Stopklatka TV. Tym samym spółka Kino Polska TV, posiadając 82,6 proc. akcji, stała się większościowym właścicielem stacji.
Stopklatka TV
Transakcja jest następstwem podpisanego w marcu 2018 roku listu intencyjnego dotyczącego potencjalnego kupna przez Kino Polska TV SA całości posiadanych przez Agorę akcji Stopklatki. Dzięki transakcji łączny udział kanałów Grupy Kino Polska w widowni z grupy komercyjnej wynosi już 1,91% (SHR%, All 16-49).
- To dla nas kolejny, bardzo ważny krok, w realizacji strategii Grupy Kino Polska, którą jest stworzenie jednej z pięciu największych grup medialnych w kraju. Przejęcie Stopklatki znacząco podniesie wartość skonsolidowanych przychodów Grupy Kino Polska i przyniesie nam szereg korzyści zarówno w zakresie synergii kosztów, jak i wielu innych obszarów działalności, na przykład przy negocjacjach cen zakupu licencji filmowych - komentuje Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

Kino Polska TV SA jest udziałowcem Stopklatki od początku nadawania kanału, czyli od marca 2014 roku. W niedługim czasie kanał osiągnął spektakularny sukces stając się największym kanałem filmowym w Polsce. W sierpniu 2014 roku, po zaledwie 6 miesiącach od początku nadawania, Stopklatka TV osiągnęła 1% udziału w widowni z grupy komercyjnej. Od ponad 10 lat żadnemu innemu kanałowi nie udało się uzyskać podobnego wyniku w tak krótkim czasie. W I kwartale 2018 roku udział Stopklatki TV w widowni z grupy komercyjnej wyniósł 0,9% (SHR%, All 16-49). Stale rosną przychody kanału z reklam - w I kwartale 2018 roku były one o 2,7% wyższe niż w analogicznym okresie 2017.

- Stopklatka TV idealnie pasuje do naszego portfolio, w którym przeważają kanały o tematyce filmowej. Dzięki telewizyjnym kompetencjom spółki Kino Polska kanał ten szybko wyrósł na lidera kanałów filmowych. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie znacznego przyrostu widzów i przychodów reklamowych z segmentu kanałów naziemnych. Jako grupa, w perspektywie co najmniej roku, chcielibyśmy osiągnąć przynajmniej 3-procentowy udział grupy w oglądalności widowni komercyjnej w Polsce. Będziemy też rozwijać się na rynkach reklamowych w innych krajach, jak np. Czechy i Słowacja, gdzie już jesteśmy z podobną ofertą. Przy okazji dziękuję Agorze za kilka lat owocnej współpracy - dodaje Bogusław Kisielewski.
Stopklatka TV ma zasięg ogólnopolski i jest dostępna w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX-1) oraz w ofertach największych operatorów kablowych i cyfrowych platform satelitarnych. Kanał ma 11,4 mln aktywnych abonentów.

Kino Polska TV SA konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku kanałów telewizji naziemnej. Warto przypomnieć, że w styczniu 2018 roku spółka stała się jedynym właścicielem kanału naziemnego Zoom TV, kupując od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners sp. z o.o., nadawcy tego kanału.

Komentarze (1 - 10 z 16)

no to kolejne kilkadziesiąt milionów ze sprzedaży aktywów zasili bilans Agory, a co potem? Za kilka miesięcy wybory samorządowe i stracą kolejne intratne przetargi, albo w ogóle umowy bez przetargów, jak długo ten trup będzie jeszcze sztucznie utrzymywany przy życiu?
 2  
A skąd Ty wie kto Cię manipuluje? Jak to jest że wierzysz jednym, a drugim nie?
koko koko będzie spoko 14.06.2018 (14:48:57)
 2  
Parchy i gnidy z szechterem ( pozdrów brata) niedomytym wyprzedają wszystko co się da.Jednak rzeczywistość weryfikuje sny o potędze, dlatego dociera do waszych chorych, przesyconych nienawiścią do wszystkiego co polskie łbów że jesteście już trupem medialnym.Upadek totalny po który NIGDY się nie podniesiecie.
 8  
ileż jadu i nienawiści :) Jakieś problemy w dzieciństwie? Tatuś, lub Mamusia Cię bili?
koko koko będzie spoko 14.06.2018 (16:12:59)
 5  
To chyba zrobía powtorkowe kino pl bis.
 3  
Czyli niedługo czekają nas standardy Filmboxu - brak napisów, brak oryginalnej wersji językowej. Szkoda :(
 2  
A skąd Ty wie kto Cię manipuluje? Jak to jest że wierzysz jednym, a drugim nie?
Niestety w wyPOwiedziach fanatycznych antyPiSowców bywa o wiele więcej jadu, nienawiści, arogancji i zacietrzewienia. Wyśmiać PiSowców, potraktować jako kogoś głupszego, mało znaczącego - taki cel przyświeca wielu antyPiSowcom piszącym w internecie. Zero szacunku do zwolenników PiS, zero! A przecież to właśnie zwolennicy PiS mają w sobie więcej inteligencji i dobrej ogłady... Niestety nie ma szans wytłumaczyć tego antyPiSowcom, bo oni "wiedzą swoje i już". Ale każdy inteligentny człowiek wie, że antyPiSowcy nie mają racji - i tyle! Rację mamy my, wyborcy i zwolennicy PiS-u, tylko my i nikt więcej!
 2  
Tatuś go pukał;)
 1  
To Agora ma jeszcze coś do sprzedania ?
 6  
@Małgorzata 3737
Gratuluję, napisałaś doskonałą definicję nienaiestnych pisiaków.
Maciej z Roadmia popierający podłą zmianę 15.06.2018 (22:09:33)
 4