Łukasz Szewczyk15.06.2018 (14:42)49 komentarzy

TVP, Polsat i TVN łączą siły w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Telewizja Polska, TVN oraz Telewizja Polsat podpisały list intencyjny w celu zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej
Intencją nadawców jest podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Jak przekonują nadawcy, nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Komentarze (1 - 10 z 49)

Nie dziwię się im. Jeżeli obecny operator tak sobie pogrywa z nadawcami, że na papierze znacznie zawyża zasięg DVB-T i ciągnie za to niemałą kasę, to tylko szukać alternatywy, albo zmienić operatora.
 31  
W Polsce przydałaby się bezpłatna platforma satelitarna oferująca podstawowe kanały naziemne z satelity bez opłat abonamentowych (coś na wzór włoskiej tivusat czy francuskiego Fransatu). Polega to na tym, że sygnał z satelity jest wprawdzie szyfrowany, ale każdy chętny może kupić odpowiedni sprzęt (dekoder, moduł) i oglądać podstawowe kanały bez opłat. Odbiór DVB-T nie wszędzie jest zadowalający (ładnie wygląda zasięg na papierze, w praktyce bywa już gorzej).

Mimo że sam jestem zwolennikiem płatych platform i płacenia wysokiego abonamentu za prestiżowe kanały premium z luksusowym kontentem, nie przeszkadzałoby mi, gdyby taka bezpłatna platforma satelitarna z kanałami naziemnymi powstała. Dla biedoty, której szkoda wydawać nawet 19,90 zł miesięcznie na najtańszy pakiet w nc+ lub CP, a mającej problemy z odbiorem DVB-T, byłoby to dobre rozwiązanie.
Grzegorz Wandałowicz 15.06.2018 (16:19:17)
 24  
Coś takiego proponował Farfał, ale lewacy woleli promować polsat i cyfrę.
 10  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
ale lewacy woleli promować polsat i cyfrę.
Lewacy najlepiej POtrafią błaźnić się i kompromitować. Może jeszcze POdrygiwać POtrafią.
W ogóle wszystkie te lata, kiedy Telewizją Polską rządzili lewacy, były koszmarnymi latami. Całe szczęście, że się skończyły i obecnie mamy w miarę normalnego prezesa TVP.
 33  
Grzegorz Wandałowicz. Dzisiaj gardzisz biednymi ludźmi, jutro ktoś taki jak Ty może gardzić Tobą.
 49  
Gdzie i kiedy napisałem, że GARDZĘ biednymi ludźmi?! Nie wygaduj bzdur! Stwierdzam jedynie oczywiste fakty, że DVB-T jest dla biednej części społeczeństwa, która oszczędza każdy grosz na czym tylko się da i dla której wydatek 19,90 zł na jakiś minimalny pakiet platformy to już za duży wydatek.

A czy ktoś będzie mną gardził, czy nie - mam to gdzieś! W internecie wiele osób mną gardzi, wiele razy czytałem już obraźliwe teksty pod swoim adresem i... kompletnie się tym nie przejmuję! ;-) Pogodziłem się już dawno z tym, że zawsze będą istnieć trolle, którzy lubią komuś przywalić mocnym tekstem, pogardzić, zwyzywać od najgorszych itd. Niech sobie trolle szaleją, i tak nie są w stanie mi zaszkodzić!
Grzegorz Wandałowicz 15.06.2018 (19:53:02)
 27  
Nie każdy spędza całe życie przed TV i te wszystkie "prestiżowe" kanały może mu są zbędne. A te 20 czy 30 zł zamiast na TV woli wpłacić na jakąś organizację czy dom dziecka.
 28  
@Maurycs
Masz dowody na swoją tezę?
Bo pomiary zasięgu badali urzędnicy i potwierdzili zasięg prawie 100%
Maciej z Roadmia popierający podłą zmianę 15.06.2018 (21:42:37)
 17  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Ależ ja też nie spędzam całego życia przed TV. Oglądam telewizję głównie wieczorami przez około dwie godziny, czasami ciut dłużej. Nie oglądam całymi dniami wszystkiego jak leci. Też mam pracę (dzięki niej stać mnie na luksusowy kontent, drogie telewizory itp), obowiązki rodzinne i inne zajęcia.

Rozumiem, że ktoś może nie potrzebować tych wszystkich prestiżowych kanałów, że komuś może wystarczać TVP1, TVP2, Polsat, TVN, Puls i inne naziemne. Ale na litość, nawet w takiej sytuacji lepiej jest mieć tani pakiet platformy, niż korzystać z naziemniaka! Warto choćby po to, żeby mieć te Polsaty, TVNy i Pulsy w jakości HD, a nie w totalnie archaicznym SD, w jakim są nadawane w DVB-T.

Jeszcze mogę zrozumieć posiadaczy telewizorów kineskopowych, że im wystarczają te kanały w SD. Oni nie potrzebują kanałów HD, bo na kineskopie i tak nie zobaczą różnicy. Ale jeśli ktoś ma nowoczesny telewizor (niech to nawet będzie 32-calowy HD Ready) i skąpi dwóch dych miesięcznie na jakiś najniższy pakiet płatnej TV z kanałami HD, woląc naziemne mydło w SD, to jest to bardzo słabe i w ogóle żal.pl.
Grzegorz Wandałowicz 15.06.2018 (21:48:31)
 34  
Grzesiu ja też mam pracę i stać mnie również na bardzo wiele, ale płacę za ten super hiper kontent bo mnie on guzik obchodzi. Wieczorami wole porozmawiać z przyjaciółmi niż żeby moim "przyjacielem" był telewizor.

Potrafisz ogarnąć przesłanie tej wypowiedzi?
Maciej z Roadmia popierający podłą zmianę 15.06.2018 (21:58:19)
 16