Łukasz Szewczyk15.06.2018 (19:15)2 komentarze

Tematyczne lato w Canal+ Film. Po amerykańsku, rosyjsku i muzycznie

Canal+ Film na pierwszy miesiąc wakacji 2018 roku szykuje dla swoich widzów tematyczne wieczory filmowe. Wśród nich m.in. "Wieczór z kinem rosyjskim", "Wieczór po amerykańsku" czy "Muzyczny poniedziałek z Ryanem Goslingiem".
"La La Land"
Niedzielne wieczory lipca w Canal+ Film zdominuje kino akcji. Pierwszego dnia miesiąca wyemitowana zostanie "Transporter 2" w reżyserii Louis'a Leterrier'a oraz hit kina koreańskiego - "Bezlitosny". W ramach cyklu pojawią się również takie obrazy jak "W cywilu" - popularny film akcji z Johnem Ceną w roli głównej, a także francuski thriller "Tysiąc cięć" oraz "Tożsamość zdrajcy" z gwiazdorską obsadą, wśród której takie nazwiska, jak Noomi Rapace, Orlando Bloom, John Malkovich czy Michael Douglas. Ulubieniec fanów kina akcji - Nicolas Cage - również pojawi się na ekranach i wystąpi w thrillerach: "Manipulacja" oraz "Historia zemsty. Cykl zakończy trzymający w napięciu "Pakt z mordercą" oraz horror opowiadający o losach grupy przyjaciół, próbujących oszukać przeznaczenie - "Bye Bye Man".
Z myślą o najmłodszych, z okazji Międzynarodowego Dnia UFO (2 lipca) na antenie Canal+ Film emitowane będą filmy poświęcone kosmonautyce. W programie film przygodowy "Ziemia wzywa Echo", światowy hit science-fiction "Power Rangers" oraz kolejna część popularnej sagi "Obcy: Przymierze".

Z okazji hucznie obchodzonego w USA Dnia Niepodległości, 4 lipca 2018 roku Canal+ Film przygotował "Wieczór po amerykańsku". W jego ramach wyemitowane zostaną najlepsze amerykańskie filmy. Cykl rozpocznie dramat "Amerykańska sielanka" z Ewanem McGregorem w roli głównej. Następnie widzowie wyruszą w podróż po Stanach Zjednoczonych wraz z bohaterką filmu "American Honey". Wieczór kina rodem z USA zakończy thriller w reżyserii Timothy'ego Woodwarda "Przemoc po amerykańsku".

Przygotowano takżę Muzyczny poniedziałek z Ryanem Goslingiem. Wieczór rozpocznie się od dramatu "Song to Song", w którym Ryanowi towarzyszy gwiazdorska obsada, m.in. Rooney Mara, Michael Fassbender, Cate Blanchett czy Natalie Portman. Następnie wyemitowany zostanie Oscarowy®hit muzyczny - "La La Land". Ten wieczór z pewnością na długo zostanie w pamięci miłośników jazzu i kina na najwyższym poziomie.

Życie po czterdziestce traci sens? Nic bardziej mylnego. Przekonać się będzie można o tym w Canal+ Film już 16 lipca. Pełnia humoru oraz niespodziewane zwroty akcji w dojrzałym wieku do zobaczenia w filmie muzycznym "Ordinary World" z gwiazdą zespołu Green Day, Billiem Joe Armstrongiem, w roli głównej - oraz we francuskiej komedii pełnej miłości - bo przecież, gdy kochamy, nie mamy "Żadnych wątpliwości".

Dzień Włóczykija, obchodzony 23 lipca, świętować można także z Canal+ Film. Cykl filmów w podróży rozpocznie historia Jacques'a-Yves'a Cousteau - nurka postanawiającego przepłynąć oceany - zobrazowana w biograficznym filmie "Odyseja". Nie zabraknie również odrobiny francuskiego humoru, który zagwarantuje komedia "Zwariowana historia Maxa i Leona" oraz "Do dechy". Do podróży z pewnością zainspiruje również film "Babskie wakacje", w którym główne bohaterki decydują się na niezapomnianą wycieczkę do Ekwadoru.

Lipcowe spotkania tematyczne zakończy wieczór z kinem rosyjskim, a w nim nominowany do Oscara w tym roku obraz Andrieja Zwiagincewa "Niemiłość". Tuż po tym seansie przyjdzie pora na kino fantasy w najlepszym wydaniu w filmie "Straż dzienna" w reżyserii Timura Bekmambetova. Wieczór zakończy prezentowany w konkursie głównym festiwalu festiwalu w Cannes dramat w reżyserii Siergieja Łoźnicy - "Łagodna".

Ponadto, wśród premier w Canal+ Film, w lipcu film biograficzny "Tahitańska miłość Paula Gauguina" (3 lipca), dramat polskiej produkcji "Reakcja łańcuchowa" (10 lipca) oraz komedia "Godzinki" (11 lipca), a także francuskie obrazy "Zazdrość" (17 lipca), "Strażacy" (18 lipca).

Komentarze (1 - 2 z 2)

czyli powtórka powtórek
 4  
Fajnie lubię wieczory tematyczne filmów, łatwiej jest wtedy wybrać w tym co nas interesuje. Nie tylko będą powtórki znanych filmów ale i premiery. Premiera filmu "Twój Vincent" będzie w Canal+ Film w najbliższy wtorek, czyli przed premierą w głównym Canal+.
 0