Łukasz Szewczyk03.07.2018 (13:08)13 komentarzy

Liga Mistrzów w Polsacie Sport? Specjalne programy, nowoczesne studio, 4K, AR i 3D

Liga Mistrzów od nowego sezonu powraca do Polsatu, a nadawca zapowiada sporo niespodzianek dla kibiców. Wśród nich m.in. nowoczesne studio. Czy Liga Mistrzów zawita także do Polsatu Sport?
Od nowego sezonu, przez trzy kolejne lata (2018/2019, 2019/2020, 2020/2021), mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy będzie można oglądać na antenach Grupy Polsat. Do tej pory rozgrywki były pokazywane na platformie NC+.
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów
W celu pełnego dostępu do meczów Ligi Mistrzów (wszystkie będą dostępne "na żywo" w telewizji), nadawca uruchomi dwa kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD oraz cztery serwisy telewizyjne, które będą wykorzystywane podczas równoległych transmisji większej ilości meczów. Kanały od samego początku dostępne będą na platformie Cyfrowy Polsat. Dodatkowo Telewizja Polsat przygotowuje ofertę dla operatorów zainteresowanych włączeniem nowych kanałów do swoich ofert.

Na początku lipca Grupa Cyfrowy Polsat zaprezentowała nowe oferty z dostępem do pełnej Ligi Mistrzów zarówno w dekoderach Cyfrowego Polsatu, w komórkach sieci Plus oraz na platformie Ipla. Warto podkreślić, że w przypadku platformy Cyfrowy Polsat, prezentowane w komunikatach cztery pakiety z Ligą Mistrzów to tylko wybrane opcje sprzedażowe. Operator zapowiada, że możliwości zakupu dostępu do pełnej Ligi Mistrzów będą szersze i dostosowane do indywidualnych potrzeb. - Najlepiej się z nami kontaktować i sprawdzić ofertę dla siebie - zachęca rzecznik Cyfrowego Polsatu.

Liga Mistrzów także w Polsacie Sport?.
Wielu kibiców zapewne zastanawia się czy Liga Mistrzów będzie dostępna wyłącznie na dodatkowo płatnych kanałach Polsat Sport Premium. Nadawca, jak na razie, do końca nie zdradza wszystkich szczegółów transmisyjnych, stawiając na promocję swojej nowej oferty premium.

- Na pewno będą w pakiecie Polsat Sport Premium, bo z tym celem zostaną uruchomione zarówno nowe kanały, jak i serwisy telewizyjne premium. Dzięki temu po raz pierwszy w telewizji wszystkie mecze Ligi Mistrzów zostaną pokazane na żywo - mówi nam lakonicznie Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu pytana o mecze Ligi Mistrzów także w Polsacie Sport.

Przypomnijmy jednak, że wcześniej szef sportu w Polsacie zapowiadał: "będzie coś dla tych, którzy nie mają pieniędzy oraz dla tych, którzy mają pieniądze i chcą obejrzeć wszystko i dokładnie". Z wcześniejszych deklaracji wynika także, że część spotkań Ligi Mistrzów będzie można zobaczyć na antenie otartej. Sublicencją zainteresowana jest także TVP.

Nowoczesne studio
Wiadomo natomiast, że Polsat mocno przygotowuje się do najbliższych lat z Ligą Mistrzów. Telewizja zapowiada stworzenie nowoczesnego i największego studia sportowego w Polsce - zaprojektowanego specjalnie z myślą o rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA, o powierzchni 700 m2, ze ścianą wideo o rozdzielczości 4x4K, oprawą wizualną realizowaną z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - rozszerzonej rzeczywistości (AR) i modeli 3D.

Polsat zapowiada także sporo programów towarzyszących meczom: przed- i pomeczowe studia, pogłębione analizy, reportaże, wywiady, doświadczeni eksperci i komentatorzy, liczni goście specjalni oraz wiele innych materiałów przygotowywanych z myślą o kibicach piłkarskich.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Czy wiecie kiedy będzie przetarg na Premier League ?.
Jestem ciekaw jednej sprawy. Skoro Polsat ma 50% i 1 akcje w Eleven Sport, to jak będą brać udział w przetargach ? Razem, czy też jako oddzielne podmioty.
 3  
A Co z Eleven sports 4 HD W cyfrowym polsacie?
 3  
A Co z Eleven sports 4 HD W cyfrowym polsacie?
Dokładnie, co z tym kanałem skoro Polsat ma udziały w ES.
 5  
A Co z Eleven sports 4 HD W cyfrowym polsacie?
Zapewne CP jako większościowy udziałowiec wkrótce dołączy. Może pretekstem będzie uruchomienie przedwczoraj nowego transpondera na HB13?
Mam nadzieję, że CP - jeśli już - drogo odsprzeda sublicencję pisowskim przekazom.
 8  
40 zł za tydzień z LM w IPLI :P
Frajerom przeszkadzało jak w nc+ było po 25 za miesiąć a teraz solorz Was wydyma z kasy :)
 15  
40 zł za tydzień z LM w IPLI :P
Frajerom przeszkadzało jak w nc+ było po 25 za miesiąć a teraz solorz Was wydyma z kasy :)
Nas? raczej Was:)
 6  
w C+ nie powinno być żadnego sportu. To powinien być kanał stricte filmowy jak HBO.
SPORT powinien być na kanałach takich jak Eurosport, Polsat Sport, Eleven, TVP Sport itp. tam gdzie jego miejsce.
Dobrze, że nc+ potraciła prawa sportowe, teraz będzie więcej pieniędzy aby zadowolić entuzjastę kina takiego jak ja.
To tego apeluje do producentów telewizorów o wyłączenie dejuddera, bo to gówno psuje jakość kina, a przeciętny user nie wie co to jest więc ogląda efekt opery mydlanej bo myśli ze tak ma być.
 10  
Zgadzam się z de judderem. Osobiście uważam że powinno to być ustawione na 0 lub wyłączone. Natomiast de blur na 10. Przynajmniej tak mam w swoim OLEDzie i nie występuje wskazywany przez ciebie efekt opery mydlanej. słyszałem tez o apelu reżyserów z Hollywood, którzy wnoszą aby opcja ta była wyłączona w nowych egzemplarzach telewizorów przez producebtow. Apel słuszny albowiem śmiem twierdzić że 95% ludzi nie wie dlaczego ich obraz jest wyświetlany jak teatr, dlatego mądrzejsi powinni im to wyłączyć. Efekt serialu brazylijskiego nigdy nie przypadł mi do gustu
Nadto pojawia się dużą liczba artefaktów co też nie jest przyjemne dla oka
 1  
""będzie coś dla tych, którzy nie mają pieniędzy..." moze jakis program rzadowy ;P
 1