Łukasz Szewczyk05.07.2018 (12:11)1 komentarz

Startuje wakacyjna Scena Teatralna Trójki, wraca Teatrzyk Zielone Oko

W niedzielę (8 lipca 2018 roku) radiowa Trójka zaprosi słuchaczy na pierwszą premierę w ramach wakacyjnej Sceny Teatralnej Trójki. Na początek remake Teatrzyku Zielone Oko z 1977 roku, czyli - zaprezentowany podczas zakończonego właśnie Festiwalu Dwa Teatry - "Gabinet powtórzeń" Ewy Szumańskiej w reżyserii Adama Nalepy i z gwiazdorską obsadą
Teatrzyk Zielone Oko
Po kilkumiesięcznej przerwie, w drugą niedzielę lipca, na antenę Trójki powracają słuchowiska. Program 3 Polskiego Radia przygotował na początek niespodziankę - remake Teatrzyku Zielone Oko z 1977 roku. Będzie to "Gabinet powtórzeń" Ewy Szumańskiej (znanej ze słynnego "Pamiętnika młodej lekarki") w reżyserii Adama Nalepy, z muzyką (improwizowaną na żywo) Włodka Pawlika. Wystąpili: Dorota Landowska, Marcin Troński, Andrzej Mastalerz oraz Marcin Hycnar i Szymon Piotr Warszawski. Za reżyserię dźwięku odpowiada Andrzej Brzoska. Nagranie zostało zrealizowano w Sopocie, w Dworku Sierakowskich - siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu - podczas Festiwalu Dwa Teatry 2018.
Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - w listopadzie 1987. - W 2017 roku "Teatrzyk Zielone Oko" powrócił na stałe do ramówki Trójki, a na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowanych zostało 8 słuchowisk sensacyjno-kryminalnych, powstałych w obecności publiczności - mówi Barbara Marcinik, redaktorka Sceny Teatralnej Trójki.

Podczas tegorocznych wakacji Scena Teatralna Trójki wróci do ramówki, na początek właśnie z kultowym Teatrzykiem Zielone Oko. W programie znajdą się m.in. premierowe teksty Tomasza Mana, Marka Kochana i Wojciecha Tomczyka. Ale nie tylko - w związku z Rokiem Zbigniewa Herberta zaprezentowana zostanie - pierwsza od półwiecza - realizacja sztuki "Maja" w reż. Jakuba Cumana.

Emisje spektakli w Trójce w każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 roku w godz. 20.05-21.00.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Dlaczego nie można powtórzyć starych "Teatrzyków Zielone Oko"? Skoro w "Powtórce z rozrywki" są powtórki z lat 60-tych i 70-tych?
 1