Łukasz Szewczyk12.07.2018 (8:23)60 komentarzy

Polsat przedstawił kablówkom ofertę na Ligę Mistrzów. Będzie drogo?

Polsat zaprezentował operatorom płatnej telewizji ofertę na rozpowszechnianie nowych kanałów Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów. Kablówki alarmują - będzie drogo.
Liga Mistrzów
Od nowego sezonu, przez trzy kolejne lata (2018/2019, 2019/2020, 2020/2021), mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy będzie można oglądać na antenach Grupy Polsat. W celu pełnego dostępu do meczów Ligi Mistrzów (wszystkie będą dostępne "na żywo" w telewizji), nadawca uruchomi dwa kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD oraz cztery serwisy telewizyjne, które będą wykorzystywane podczas równoległych transmisji większej ilości meczów.
Grupa Cyfrowy Polsat już zaprezentowała nowe oferty z dostępem do pełnej Ligi Mistrzów zarówno w dekoderach Cyfrowego Polsatu, w komórkach sieci Plus oraz na platformie Ipla.

Wciąż nie wiadomo na jakich zasadach kanały Polsatu z Ligą Mistrzów będą dostępne w sieciach kablowych. Polsat właśnie przedstawił operatorom płatnej telewizji warunki rozprowadzania nowych kanałów. Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że opłata za pakiet zależy od liczby abonentów Polsatu Sport u danego operatora. Od każdego kablówka będzie musiała zapłacić opłatę 10 euro za sezon. Oferta Polsatu obejmuje od razu trzy sezony rozgrywek. Do końca tygodnia operatorzy powinni podjąć decyzję czy są zainteresowani ofertą Ligi Mistrzów.

W rozmowie z gazetą przedstawiciele kablówek ostrzegają, że koszt kanałów Polsatu z Ligą Mistrzów będzie znacznie wyższy niż za pakiet czterech kanałów Eleven Sports.
Dziennik gazeta Prawna/wł

Komentarze (1 - 10 z 60)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
"Od każdego kablówka będzie musiała zapłacić 10 euro za sezon."
Bravo :) :) :) 10 x 4,34 = 43,40 zł - za sezon, przecież są to śmieszne pieniądze, taniej jak w Polsacie Cyfrowym!!!
 37  
Nowy Openbox na Linuxie 250 zł- Allegro
Cccam linijki za5 dolców na rok - Alieexpress i macie za za ok 265 zł zestaw do odbioru full NC+, full CP, full Adult z HB, Sky De i hiszpański pakiet z Astry.

Czyli lekko ponad 20 zł na miesiąc. Cóż dodać? walić złodziei z NC i CP.
Dodam tylko, że te linijki z Alieexpress chodzą non stop bez zacięć jak to bywało z tych z Ebaya 3x droższych.
Polecam
 25  
Z tą LM jest jak z filmami w kinie. Tylko 10-20% filmów nadaje się do oglądania, a za resztę kasę powinni zwracać.
 42  
Jak ja bym chciał zapłacić 10 euro za sezon w Polsacie! Jednak dla obecnych abonentów mają póki co tylko opcje przedłużenia umowy na 36 miesięcy co jest śmiechem na sali!!! I co z tego że obecnie płacę 99,99 za pakiet Premium.
 17  
Rozumiem,ze za każdy kanał Polsatu 10zl za sezon(wliczając Superstacje i inne PolsatyDisco) wychodzi sporo! To raz! Dwa,Polsatu Premium;jest ,,Premium" zatem za sezon 1000euro minimum! A tak na powaznie,Soloz nigdy filantropem nie był! Ma produkt i jak to w przypadku słonecznego nadawcy,będą chcieli za to sporo! Patrząc po cenach w ipli,istotnie cena przewyższy ceny za pakiet Eleven kilka razy! Powtórzę raz jeszcze! Był płacz i lament,ze drogo w canale;no to teraz Pan Krok zdefiniuje nam na niwo pojęcie,,drogo"!
 10  
Czytajcie ze zrozumieniem. Polsat chce opłatę licencyjną 10 euro netto od każdego abonenta, a nie od tego co chce oglądać LM. Doliczcie do tego marżę kablówki i VAT. Jeżeli przeliczy się to na abonentów, którzy są zainteresowani LM, to koszt wychodzi gigantyczny. Statystycznie ok. 20% interesuje się sportem, a jeżeli ma dodatkowo za to płacić, to liczba spada drastycznie.
 22  
kanałów Eleven Sport z Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów w Polsacie Cyfrowym masz za 80zł. za 5zł masz Ligą Mistrzów nowe ofertę
 13  
Vectra zna cennik ?
 4  
Jeżeli ma być 10 euro za sezon tj ok 45-48zl to ta cena nie jest zła gorzej jakby było za mce taka kwota.
 17  
Ceny za LM w ipla to kpina. 40 zł za tydzień. Tu pewnie wyjdzie niewiele mniej.
 17