Łukasz Szewczyk12.07.2018 (13:06)5 komentarzy

"Kloszard Story". Nowy serial dokumentalny o ludziach bezdomnych jesienią w Polsat Play (wideo)

Polsat Play pokaże nowy serial dokumentalny "Kloszard Story" Ireny i Jerzego Morawskich. Zdjęcia do dokumentu rozpoczęły się latem 2017 roku. Pięcioodcinkowa seria zostanie wyemitowana w Polsat Play już jesienią.
Serial "Kloszard Story" w Polsat Play
"Kloszard Story" to opowieść o bezdomnych ludziach, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy można przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdą się także momenty radosne, anegdoty i czarny humor.
- Nad projektem o bezdomnych pracowaliśmy od kilku lat. Na ich widok przechodnie odwracają głowy, omijają szerokim łukiem. Są zaniedbani, odrażający, trędowaci. Ale kim są, jakie zdarzenia zaprowadziły ich pod most i czy są w stanie o własnych siłach stanąć ponownie na nogi? Czy tego chcą? Im więcej wzbudzali zaciekawienia, tym bardziej chcieliśmy ich poznać - mówi reżyser Jerzy Morawski.


- Wstępnie premierę "Kloszard Story" planowaliśmy na 2015 rok, jednak szybko okazało się, że tej serii nie da się zrealizować w ciągu kilku miesięcy. To bardzo trudny temat. Postanowiliśmy, że przy tym projekcie nie będziemy wyznaczać żadnych terminów. Chcieliśmy dać twórcom komfort czasowy. Warto było czekać - mówi Radosław Sławiński, dyrektor Polsat Play.

Irena i Jerzy Morawscy to wybitni polscy dokumentaliści. Są twórcami takich hitów jak: "Czekając na sobotę", "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" czy "Kochankowie z Internetu". Stale współpracują z Polsat Play od 2012 roku. Na antenie stacji, widzowie mogli dotychczas zobaczyć takie produkcje ich autorstwa jak kultowe już "Chłopaki do wzięcia", czy "Drwale i inne opowieści Bieszczad" oraz "Czas Wojowników".

Komentarze (1 - 5 z 5)

jeszcze prosze o serial celebryci jedza swoja kupe.
 18  
....jakim to trzeba być gnojem żeby na czyimś nieszczęściu robić show...jest to moralnie obrzydliwe...no ale wszystkie nierobole i janusze w polsce żyjący mam nadzieje chwilowo z 500 plus....bedą dowartościowani...życze tym reżyserom zeby za kilkanaście lat był o nich program
 4  
"Irena i Jerzy Morawscy to wybitni polscy dokumentaliści. Są twórcami takich hitów jak: "Czekając na sobotę", "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" czy "Kochankowie z Internetu"..... no comments.
 4  
NA JESIENI BEDZIE PROGRAM Z MAJDANAMI,,JAK PRZEZYC W BEWERLY HILLS ZA MILION DOLAROW DZIENNIE ,,DOSTANA
DZIENNIE 1 MILION ZIELONYCH I BEDA MUSIELI JAKOS WYZYC 1 DZIEN ,,MALGOSIA NIE DA RADY ,,,,PEWNY HIT
 6  
Znalam osobiście Krzyśka z prawego brzegu Wisły super facet ale niestety od tyg już nie żyje
 0