Łukasz Szewczyk26.07.2018 (11:24)49 komentarzy

Ministerstwo cyfryzacji wycofuje się z centralnego rejestru domen zakazanych

Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych - informuje Ministerstwo Cyfryzacji
Jak wyjaśnia ministerstwo, propozycja utworzenia rejestru domen zakazanych była odpowiedzią na postulaty przedsiębiorców telekomunikacyjnych. W związku z tym, iż pojawiły się propozycje, by prócz nielegalnych stron hazardowych blokować również strony handlujące środkami niedozwolonymi takimi jak np. dopalacze ministerstwo zaproponowało techniczne rozwiązanie na wypadek, gdyby propozycje te zostały przyjęte.
Rejestr miał działać na zasadzie podobnej jak już funkcjonujący rejestr prowadzony w oparciu o przepisy tzw. ustawy hazardowej. Miało to być techniczne rozwiązanie upraszczające proces weryfikacji, a jego celem miała być minimalizacja kosztów po stronie przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Mogliby oni sprawdzać rejestr w jednym, a nie kilku miejscach. Ewentualne blokady miały następować dopiero na skutek decyzji uprawnionych do tego organów i tylko na podstawie przepisów ustawowych.

Ministerstwo przekonuje także, że intencją nigdy nie było jakiekolwiek ograniczanie wolności Internetu. Do wszelkich tego typu pomysłów Ministerstwo Cyfryzacji zawsze podchodziło i podchodzi krytycznie. Wszelkie sugestie, że utworzenie rejestru miałoby służyć jakiejkolwiek formie cenzury Internetu były więc daleko idącą nadinterpretacją i nadużyciem.

Ostatecznie po analizach, a także z uwagi na fakt, że propozycje ewentualnego blokowania niektórych stron nie zostały przyjęte, Ministerstwo Cyfryzacji odstępuje od propozycji tworzenia rejestru.
Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze (1 - 10 z 49)

Łaskawe pany.
 4  
Najśmieszniejsze jest to, że przeciętny antypisowiec [a już na tej stronie, to ho,ho!!....]wszędzie widzi zagrożenie ;D Zabrakło soli w solniczce - na pewno PIS zamyka kopalnię soli ;D Przepalona żarówka - to nie może być przypadek, wyłączyli światło i przyjdą nas pałować ;D Zabrakło wody w kranie - no tak, bez wody nie ma życia, chcą nas wykończyć ;D


#megaparanoja!!!
;D

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 9  
@johnyB - bo tu są same opłacone trolle, więc wiesz.
 6  
Wycofuje się = pomysł na kontrolowanie był!
Pokusa cenzury u piśdzielców jest potworna. W końcu z pzpr-owskiej młodości Piotrowicza, Czabańskiego czy Wolskiego reminiscencje pozostają nawet w amoku smoleńskim :D :D :D
Proponuję jednak utrzymać rejestr stron ze środkami odurzającymi, po których zaczyna się mówić, że 1 to więcej niż 27 :D :D :D

Kończę PiSanie w tym wątku, gdyż zaraz ze smrodu pisuaru wypełznie matołB albo radomska Małgośka-transwestytka.
Tyle W TEMACIE :D :D :D
 3  
Kończ mordo, kończ...
wstydu oszczędź - s.o.b.i.e! ;D

W piekarni zabrakło chleba : "morze" prezes chce mnie zagłodzić ? :D :D :D
bit.ly/2K2IGWk
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 7  
bit.ly/2LQrO6A
 2  
Oczywiście, oczywiście. Gdyby nie czujność organizacji pozarządowych już byłby knebel
 1  
[quote|963769=johnyB] Zabrakło soli w solniczce - na pewno PIS zamyka kopalnię soli ;D Przepalona żarówka - to nie może być przypadek, wyłączyli światło i przyjdą nas pałować ;D Zabrakło wody w kranie - no tak, bez wody nie ma życia, chcą nas wykończyć

Senatorowie pisu utrącili pomysł Dudy z referendum - wina PO
 0  
W Polsce jest olbrzymia wolność słowa. Swobodnie może tutaj nadawać taka lewacka szczekaczka jak TVN24 i proszę zauważyć, że nikt nie próbuje pozbawić tej stacji koncesji na nadawanie, nikt z rządzących nawet nie ma takich planów! Swodobnie w Polsce działają też inne lewackie szczekaczki, na przykład GW albo TOK FM i też nikt im kagańca nie zakłada. Dochodzą do tego liczne lewackie portale internetowe - i znowu, nie ma ŻADNEJ cenzury internetu!

Wolność słowa i wolność mediów jest w Polsce ogromna. Jest telewizja narodowa z konserwatywnymi wartościami, ale jest też wiele mediów prywatnych propagujących lewactwo. Każdy odbiorca może sam decydować, z którego medium korzystać i któremu ufać - wybór jest ogromny.

Tyle na temat.
 4  
Ta podszywka z (15:24:45) to megamix głupoty, bezradności, frajerstwa i "morze" jeszcze samozaorania ;D

#lubię to!
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 0