Łukasz Szewczyk30.07.2018 (15:53)brak komentarzy

Nowy sezon Superligi w NC+. Jakie zmiany w rozgrywkach?

Pod koniec sierpnia 2018 roku rusza nowy sezon PGNiG Superligi. Przez większość rundy zasadniczej nSport+ pokaże na żywo po dwa spotkania z serii, a także wszystkie mecze rundy finałowej i wybrane mecze rundy spadkowej. W całym sezonie, na żywo, zobaczymy 68 spotkań
Ekstraklasa Live Park - PGNiG Superliga
Jak informuje Superliga, transmisje będą się odbywać w piątki i soboty o godzinie 18:30, a także w niedziele o godzinie 13:00. Drużyny grające w europejskich pucharach będą mogły rozgrywać spotkania PGNiG Superligi we wtorki i środy o godzinie 20:15. Mecz Otwarcia sezonu 2018/2019: Gwardia Opole - PGE VIVE Kielce w piątek (31 sierpnia 2018 roku) o godzinie 18.00 na antenie nSport+.

Podsumowanie wydarzeń każdej serii PGNiG Superligi nastąpi w poniedziałkowym "Kontrataku" - godzinnym, prowadzonym na żywo programie, w którym o ligowej piłce ręcznej będą rozmawiali Iwona Niedźwiedź, Piotr Karpiński i Krzysztof Bandych. W studiu nie zabraknie gości ze świata piłki ręcznej, interesujących dyskusji, reportaży i materiałów zza kulis rozgrywek.
Producentem sygnału telewizyjnego będzie, tak jak w latach poprzednich, Ekstraklasa Live Park. Mecze będą pokazywane w jakości HD, rejestrowane przez sześć kamer, a w przypadku meczów rundy finałowej przez osiem kamer.

W sezonie 2018/2019 PGNiG Superliga zagra w zmienionej formule. Dwie tabele w rundzie zasadniczej zamieni jedna zbiorcza. Następnie najlepsza ósemka zmierzy się w rundzie finałowej w systemie pucharowym, a pozostałe drużyny zagrają o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Superliga