Łukasz Szewczyk01.08.2018 (11:40)brak komentarzy

Radiowa Trójka na Off Festival 2018

Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym wydarzeniem muzycznym pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia będzie Off Festival. Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje już 3 sierpnia 2018 roku. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.
Mikorofny Trójki
Dzięki audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, miłośnicy dobrej muzyki wysłuchają relacji z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiadów z artystami. Ekipa dziennikarzy muzycznych z ul. Myśliwieckiej będzie na bieżąco informować słuchaczy o jego przebiegu przez cały czas trwania imprezy, czyli od 3 do 5 sierpnia 2018 roku.
Jednak już dzień wcześniej - w czwartek 2 sierpnia - Trójka wyemituje specjalne, zapowiadające wydarzenie wydanie "Fest Programu" Agnieszki Szydłowskiej (godz. 12.00-13.00).

Relacje nadawane już z Off Festivalu będzie można usłyszeć w: piątek 3 sierpnia w audycji Piotra Metza "W tonacji Trójki" (godz. 14.00-15.00); w sobotę 4 sierpnia w "Radiowym Domu Kultury" Agnieszki Obszańskiej i Agnieszki Szydłowskiej (godz. 13.00-15.00) i tego samego dnia w "Liście osobistej" Piotra Metza (godz. 19.00-22.00).

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od ośmiu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas tegorocznej, trzynastej już odsłony, na specjalnej festiwalowej "Scenie Trójki" wystąpią - wzorem ubiegłych lat - artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 - m.in. Coals, Furia, Marlon Williams, Moses Sumney, Bishop Nehru czy The Mystery of the Bulgarian Voices, a grupa Muchy zagra w całości swoją, wydaną w 2007 roku płytę "Xerroromans" z 2007 roku. W podobny sposób Clap Your Hands Say Yeah z USA wykonają repertuar z albumu "Some Loud Thunder" - z tego samego roku.

Trójka jest stałym partnerem medialnym Off Festival.