Łukasz Szewczyk01.08.2018 (12:26)1 komentarz

"Dynastia Windsorów" w TVP HD

W sierpniu kanał TVP HD zaprosi widzów na spotkania z najsłynniejszą rodziną królewską świata - dynastią Windsorów. Cztery brytyjskie filmy dokumentalne przedstawiają osiem kobiet, które weszły do rodziny królewskiej a także burzliwe życie księcia Harry'ego i jego związek z Meghan Markle
Dynastia Windsorów
Dokumenty zawierają, poparte wiedzą i doświadczeniem, wypowiedzi biografów rodziny królewskiej, historyków, dziennikarzy, przyjaciół oraz ekspertów z dziedziny dyplomacji, czy jeździectwa, a także byłych bliskich pracowników, takich jak królewski kamerdyner, kucharka w Kensington Palace, szef ochrony księżnej Diany i sekretarz prasowy królowej. Autorzy filmów sięgają po archiwalne zdjęcia i taśmy, nawet sprzed 100 lat, ilustrujące ważne wydarzenia z życia rodziny królewskiej, dzieciństwo i młodość następców tronu i ich małżonek.
"Camilla, jakiej nie znamy" (5 sierpnia, godz. 17.15) to wyjątkowa i pełna niespodzianek historia życia "prawdziwej" Camilli, księżnej Kornwalii, zrealizowana w rocznicę jej 70. urodzin. Film jest niepowtarzalnym dokumentem, ponieważ po raz pierwszy Camilla zaprosiła prasę do swojego prywatnego życia, do domu w Dumfries House. Kamery towarzyszą jej w czasie wolnym, podczas spacerów, a także w rozlicznych obowiązkach, kiedy z zaangażowaniem reprezentuje rodzinę królewską i Wielką Brytanię. Z filmu wyłania się obraz niezwykle ciepłej, ujmującej i dowcipnej osoby, matki dwójki dzieci i babki pięciorga wnucząt oraz spełnionej żony u boku kochającego męża księcia Karola. Dokument przypomina jej lata dziecięce, młodość, początki znajomości z księciem Karolem, małżeństwo i w końcu rozwód z Andrew Parker Bowlesem. Pokazuje, jak trudne zadanie miała Camilla, aby wyjść z cienia księżnej Diany. Czy po latach jej się to udało?

Dwuodcinkowy dokument "Żony Windsorów" (dwie części - 12 i 19 sierpnia o godz. 17.15) opowiada historie kobiet, które wstępowały do rodziny królewskiej, ich miłości, perypetie i tragedie. Nowa panna młoda dołącza dziś do ich grona. Jest rozwiedziona, mieszanej krwi, jest aktorką z Ameryki. Pokolenie temu wstecz, jeden z tych czynników mógłby ją wykluczyć z rodziny Windsorów, dziś obecność Meghan Markle wskazuje jak bardzo jest to nowoczesna monarchia. To właśnie królewskie żony utorowały ku temu drogę. Ukochana Królowa Matka, znienawidzona przez Brytyjczyków Wallis Simpson, Sarah Ferguson i Sophie Rhys-Jones, Diana Spencer, jej następczyni Camilla Parker Bowles oraz Kate Middleton - każda z tych kobiet kształtowała dynastię Windsorów przez ostatnie sto lat i każda z nich jest ucieleśnieniem swoich czasów.

"Książę Harry i cztery wesela" (26 sierpnia o godz. 17.15.) to dokument zrealizowany w przededniu ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle,. Przedstawia burzliwe koleje losów młodszego syna księżnej Diany i księcia Karola. Od beztroskiego dzieciństwa i szczególnej relacji jaka łączyła Harry'ego z jego ukochaną matką, przez trudny okres dorastania, służbę wojskową, głośne skandale, aż po zaangażowanie się w działalność charytatywną i spotkanie z kobietą, z którą postanowił założyć rodzinę. Nawiązując do głośnego filmu "Cztery wesela i pogrzeb" z pamiętną rolą Hugh Granta, autorzy tego dokumentu przedstawiają wpływ jakie na życie Harry'ego wywarły wydarzenia: ślub rodziców, śmierć matki, ślub ojca z Camillą Parker Bowles, ślub Williama i Kate Middleton, a także jego własny ślub.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ciekawe kiedy wyślą go i jego kobię na Bahamy jak jego pradziadka wujka Edwarda VIII. Historia się powtarza?
 1