Łukasz Szewczyk01.08.2018 (16:46)brak komentarzy

Trzy polskie nowości w sierpniu na antenie Domo+

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Własne cztery kąty trzeba jeszcze urządzić. Porcja polskich produkcji w sierpniu w Domo+ to kompendium wiedzy zarówno dla całkowicie początkujących, jak i tych poszukujących nowych inspiracji.
Marta Czerkies w programie "Kupione i co dalej" w Domo+
Kupno mieszkania lub domu to ważna decyzja. W grę wchodzą duże pieniądze i kredyty zaciągane na wiele lat. Dlatego należy zachować ostrożność i przykładać uwagę do szczegółów. Na kupców może czekać wiele niespodzianek i niebezpieczeństw. Domo+ przychodzi z pomocą, prezentując dziewiąty już sezon produkcji własnej "Wyzwanie - nowe mieszkanie" (środa godz. 21.00, od 8 sierpnia). Podczas minionych serii zaprezentowano propozycje mieszkań i domów 104 uczestnikom programu, a liczba odwiedzonych nieruchomości to aż 312. W nowych odcinkach czekają najnowsze i najciekawsze oferty rynku nieruchomości w całej Polsce przygotowane przez Damiana Urbańczyka.
Zakup mieszkania w stanie deweloperskim daje właścicielowi duże możliwości własnej aranżacji wnętrz. Można dość łatwo zmienić układ, a nawet funkcje pomieszczeń i wszystko urządzić po swojemu. Nie trzeba mozolnie skuwać starych kafelków ani zrywać tapet poprzednich lokatorów. Z drugiej strony wiele rzeczy trzeba zaplanować i wykonać od zera, co na ogół wiąże się ze sporymi kosztami. Jak zrobić to z głową? Jak obliczyć budżet wykończenia wnętrz? Jak wybrać materiały i wykonawcę? W każdym odcinku programu "Kupione i co dalej" (sobota godz. 18.00, od 25 sierpnia) Marta Czerkies pomoże urządzić inne, nowe mieszkanie, i przeprowadzi właścicieli przez trudy prac wykończeniowych.

Czy wybór wakacyjnej nieruchomości rządzi się innymi prawami niż zakup całorocznego domu? Maria Semczyszyn podróżuje po Polsce i nie tylko, szukając lokali nie tylko pełniących funkcję strefy relaksu, ale i stanowiących intratną inwestycję. Prowadząca prezentuje mieszkania i domy oraz pensjonaty i hotele, do których można uciec od stresu w pracy, wyjechać na wakacje z przyjaciółmi lub rodziną na święta - ale na których można też zarobić. Oprócz pokazywania przepięknie położonych i ciekawych zakątków, Maria dzieli się również z widzami praktycznymi informacjami związanymi z zakupem wakacyjnego domu: kalkuje opłacalność przedsięwzięcia, wylicza, ile kosztuje utrzymanie takiej nieruchomości w ciągu roku oraz sprawdza, czy można na tym zarobić. Odcinki trzeciej edycji programu "Wakacyjne domy z Marią Semczyszyn" (niedziela godz. 16.30, od 5 sierpnia) na antenie Domo+.