Łukasz Szewczyk07.08.2018 (16:40)brak komentarzy

Męstwo, miłość i krew. Serial "Wikingowie" od sierpnia w Stopklatce TV

W sierpniu kanał Stopklatka TV zaprezentuje hitowy serial "Wikingowie", pełną emocji, krwi i namiętności opowieść o legendarnym wojowniku Ragnarze Lothbroku.
Serial "Wikingowie" / © 2013 TM TELEVISION PRODUCTIONS LIMITED/T5 VIKINGS PRODUCTIONS INC. ALL RIGHTS RESERVED.
Przygodowy serial "Wikingowie" koncentruje się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku, który prawdopodobnie w 793 r. odkrył drogę do Anglii i zapoczątkował ekspansję wikingów na zachód. Serialowego Ragnara poznajemy, kiedy marzy o pierwszej wyprawie do Anglii, gdzie spodziewa się znaleźć ogromne bogactwa i nieprzyzwyczajone do wojen ludy. Jego żona Lagertha - również wojowniczka - na co dzień opiekuje się dwójką dzieci, ale podziela ciekawość świata męża. Rollo, brat Ragnara, zachowuje większą rezerwę, ale jest wobec niego lojalny. By wyruszyć na wyprawę i zrealizować swoje plany, bracia będą musieli jednak sprzeciwić się woli wodza - jarla Haraldsona. A ten nie pozwoli, by ktokolwiek podważał jego autorytet. Losy tych postaci i intryg, które prowadzą, twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych.
W rolę Ragnara wcielił się Australijczyk Travis Fimmel, wcześniej m.in. model występujący w reklamach Calvina Kleina i odtwórca głównej roli w serialu wytwórni Warner Bros "Tarzan na Manhattanie". Lagertha ma twarz Katheryn Winnick, aktorki znanej z serialu "Kości". Co ciekawe, zagrała też Ivanę Trump w filmie biograficznym "Donald Trump - historia nieautoryzowana". Gustaf Skarsgard, który w "Wikingach" gra Flokiego, jest członkiem aktorskiego klanu Skarsgardów. Razem z resztą obsady, Fimmel, Winnick i Skarsgard stworzyli pełnokrwiste postacie ze zróżnicowanymi motywacjami, którym nieobce są rozterki moralne czy miłosne.

Nietypowe jak na współczesny serial jest to, że scenariusze wszystkich odcinków napisała jedna osoba: pomysłodawca "Wikingów" Michael Hirst, który odpowiadał wcześniej m.in. za scenariusz i produkcję "Dynastii Tudorów", a także filmów "Elizabeth" oraz "Elizabeth: Złoty wiek". Produkował też serial "Rodzina Borgiów" z główną rolą Jeremy'ego Ironsa. To doświadczenie w realizacji produkcji historycznych zaowocowało w "Wikingach" doskonałym wyważeniem przedstawienia realiów epoki i - przede wszystkim - pasjonującej opowieści o wojnach, walce o władzę i miłości. A chociaż większość scen kręcono w Irlandii, to twórcy zadbali, by część ujęć krajobrazów pochodziła z północy Norwegii.

Emisja pierwszego sezonu serialu "Wikingowie" w środy o godz. 20.00 (od 15 sierpnia 2018 roku) na antenie Stopklatka TV.