Łukasz Szewczyk09.08.2018 (9:01)1 komentarz

Polscy pisarze kryminalni opowiedzą o zbrodniach w nowej serii CI Polsat

Jesienią 2018 roku na antenie telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) zadebiutuje 6-odcinkowy cykl dokumentalny "Opowiem ci o zbrodni", do udziału w którego zaproszono czołowych polskich pisarzy kryminalnych.
Opowiem Ci o zbrodni - studio
Autorzy literatury kryminalnej - w tym jedno pisarskie małżeństwo - i sześć wybranych przez nich prawdziwych zbrodni, którymi żyła cała Polska. Sześć ludzkich tragedii i próba zrozumienia okoliczności, które doprowadziły do zbrodni. W każdym z odcinków jeden z pisarzy (lub w przypadku małżeństwa Kuźmińskich - duet) stanie się narratorem i opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Zrobi to w charakterystyczny dla siebie sposób, posługując się językiem, do którego przyzwyczaił swoich czytelników, korzystając przy tym z dostępu do akt sądowych. To na ich podstawie opowie widzom o tym gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa. Dopełnieniem każdego odcinka będzie rozmowa autora z ekspertem, którego obecność okaże się niezwykle ważna dla przebiegu opowieści.
W serii udział wezmą: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska.

- Lokalne produkcje to jeden z głównych czynników sukcesu kanału Crime+Investigation Polsat. Produkujemy je nieprzerwanie od 5 lat, bo wierzymy, że dla widzów ważne są tematy lokalne. "Opowiem ci o zbrodni" to pierwszy taki format w polskiej telewizji. Jesteśmy dumni, że dzięki zaufaniu najpopularniejszych polskich pisarzy kryminalnych udało nam się opowiedzieć w niecodzienny sposób o sprawach trudnych, często bulwersujących, ale jednocześnie bardzo ważnych - mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.
powiedziała:

- Zależy nam na tym, by pokazać historie kryminalne inaczej, niż to było dotychczas realizowane. Dla pisarzy jest to unikalna okazja, aby poprowadzić narrację w nowej telewizyjnej rzeczywistości. Jestem przekonana, że taki format programu przypadnie do gustu również tym, którzy zaczytują się w twórczości autorów występujących w programie - zapowiada Jolanta Gwardys, producentka programu z Kompanii Mediowej

Premiera "Opowiem Ci o zbrodni" 17 października o godz. 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nie do zobaczenie w dziadowskiej Vectrze !
 0