Łukasz Szewczyk09.08.2018 (18:11)5 komentarzy

Polskie pościgi policyjne, służby ratownicze, "Garaż Dudy" i sprawdzone formaty jesienią w TVN Turbo

W jesiennej ramówce TVN Turbo propozycję dla siebie znajdą wszyscy ci, którzy są ciekawi, jak działają służby ratownicze w Polsce. Będzie coś dla fanów motoryzacji. Nie zabraknie też znanych i lubianych formatów, z których słynie stacja.
Jesień 2018 w TVN Turbo
Pierwsza jesienna nowość TVN Turbo to "Służby ratownicze" - program z kategorii reality, w którym w walce o ludzkie życie toczyć się będzie prawdziwy wyścig z czasem. W Polsce mamy kilka rodzajów służb, które w razie zagrożenia ruszą na ratunek z powietrza, wody i lądu. Ratownicy WOPR-u patrolują akweny wodne. Do ich dyspozycji są nie tylko motorówki, ale też potężne i odporne na trudne warunki łodzie, którymi wypłyną na otwarte morze w poszukiwaniu zagubionych jachtów. GOPR-owcy wyjaśnią jak wygląda procedura startu i lądowania na górskich oblodzonych zboczach. Zdradzą także jak za pomocą quadów transportują poszkodowanych. Pokażemy prawdziwe akcje ratowników i zagrożenia, z jakimi codziennie mierzą się służby ratownicze.
Kolejna propozycja to nowy program "Garaż Dudy", w którym tytułowy bohater i jego mechanicy zrealizują kilka nietypowych motoryzacyjnych projektów! To tutaj Nissan 350Z zamieni się w Ferrari California, a Ford Mustang prawie w wielozadaniowe F-16. Ale najciekawszym i zdecydowanie najtrudniejszym projektem będzie zbudowanie silnika do Hoverbike Raptora, czyli połączenia helikoptera i motocykla. Premierę zaplanowano na październik 2018 roku.

Na tych, którzy lubią produkcje z akcją, czekają "Polskie pościgi policyjne", a w nich szalone manewry i zawrotna prędkość. Tylko w tym programie zobaczycie mrożące krew w żyłach sytuacje i widowiskowe policyjne obławy z polskich dróg! Poznamy przebieg i finał całego pościgu, a także motywy ucieczki. Opowiedzą o tym policjanci, którzy brali udział w zdarzeniach.

Wśród nowości pojawi się także subiektywne zestawienie "Najlepszych samochodów XXI wieku". Będzie to dziennikarska podróż przez ostatnie 18 lat historii motoryzacji, okraszona anegdotami, wspomnieniami i wrażeniami z jazdy dziennikarzy TVN Turbo. Na liście znajdą się najdroższe, najszybsze i najbardziej przełomowe pojazdy: Tesla Model S, Subaru Impreza STI, Maybach, Porsche 918. Nie zabraknie też aut, które odniosły rynkowy sukces na całym świecie: Opel Astra, Skoda Octavia czy volkswagen passat.

Z kolei Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała zostali bohaterami nowej serii "Absurdalni & bryki". Zajmą się samochodami nowymi i używanymi. Będą porównywać ze sobą różne marki i modele pod względem ceny, osiągów i danych technicznych. Z przymrużeniem oka opowiedzą o samochodach, ich zaletach, wadach, a czasami też o właścicielach.

Oprócz nowości, stacja TVN Turbo przygotowała też 20 kontynuacji kultowych serii. Wśród nich nie mogło zabraknąć produkcji, takich jak "Automaniak", "Zakup kontrolowany", "Samochód marzeń: kup i zrób", "Nowy gadżet", "Absurdy drogowe", "101 napraw", "Uwaga! Pirat", "Będzie pan zadowolony", "Megatransporty", "Raport Turbo" i "Raport technologiczny". Dawid Andres zabierze widzów w kolejną podróż "Ciężarówką przez Stany", a Kuba Bielak na "Wypad z kraju". Kulisy handlu samochodami odsłonią ekipy z "Zawodowych handlarzy" oraz Przemek Szafrański i Paweł Miszta, prowadzący "Wojny samochodowe". Z nowymi seriami powrócą "Złodzieje" oraz "Wyburzacze". Pojawią się też nowe sezony programów, które zadebiutowały z dużym sukcesem w wiosennej ramówce TVN Turbo: "Ratujemy klasyki" i "Pomoc drogowa 24h".

Komentarze (1 - 5 z 5)

Chyba jedyny kanał, który tworzy świetne produkcje z polakami.
 2  
TVN turbo jest zajebisty jak wielkie kur...wy Marty Wierzbickiej.
 13  
Eeeee tam, kiedyś byli bardziej ambitni. Od dawna idą w stronę Discovery. Ale plus za sporo polskich produkcji
 3  
"Ratownicy WOPR-u patrolują akweny wodne."
A oprócz akwenów wodny jakie autor zna inne akweny?
 2  
"Kolejna propozycja to nowy program "Garaż Dudy", w którym tytułowy bohater i jego mechanicy zrealizują kilka nietypowych motoryzacyjnych projektów! "

15 lat temu taki program nazywał się monster garage i również leciał na TVN Turbo, wielce mi nowość......
Ale pomimo tego bardzo chętnie obejrzę wszystkie zaproponowane programy oraz kontynuację poprzednich :)
 0