Łukasz Szewczyk13.08.2018 (16:35)1 komentarz

"Rezydenci", "American Horror Story: Apokalipsa" - serialowe premiery września na antenie FOX

We wrześniu 2018 roku na kanale FOX odbędzie się polska premiera serialu "Rezydenci", którego tematyka będzie skupiała się wokół życia i pracy lekarzy w szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. Natomiast fani adrenaliny i mocnych wrażeń będą mogli oglądać kolejną antologii "American Horror Story", która nazywać się będzie Apokalipsa.
"Rezydenci" / Fot. FOX
Akcja chwalonego przez krytyków "Rezydentów" (emisja we wtorki o godz. 21.05, od 4 września) dzieje się w szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. Serial w dużej mierze skupia się na lekarzu Devonie Praveshu (Manish Dayal), który rozpoczyna w nim staż. Jego zwierzchnikiem zostaje dr Conrad Hawkins (Matt Czuchry) - genialny, ale i buntowniczy rezydent trzeciego roku. Już w pierwszym odcinku idealistycznie nastawiony do zawodu lekarza Pravesh zderza się z trudnymi realiami medycznego świata. Okazuje się, że nie wszystko jest tak kolorowe jak sobie wyobrażał, a ratowanie ludzkiego życia zawsze łączy się z trudnymi decyzjami. Poza tym, nie za każdym razem kończy się też sukcesem.
Serial "Rezydenci" buduje napięcie, które wraz z każdą kolejną akcją wzbiera w oglądających coraz bardziej. W serialu nie brakuje ciekawych przypadków medycznych, dramatycznych decyzji i balansowania na granicy życia i śmierci, co często odbija się na życiu zawodowym i prywatnym lekarzy z Chastain Park Memorial Hospital.

Jedną z osób, które nie ułatwiają pracy młodym lekarzom, jest szef chirurgii Randolf Bell, który według niektórych już dawno powinien ustąpić ze swojej pozycji. Przez swoje zachowanie co chwilę popada w konflikty przede wszystkim z Conradem Hawkinsem.

- Doktor Bell dawniej był sławnym i genialnym chirurgiem. Od jakiegoś jednak czasu boryka się z pewnymi dolegliwościami, które odbijają się na jakości wykonywanych przez niego zabiegów. Oczywiście chce obwiniać o to wszystkich oprócz siebie. Nie bierze odpowiedzialności za to, co się dzieje, mimo że jego błędy w wielu przypadkach mają fatalne konsekwencje - mówi Bruce Greenwood, odtwórca roli dr. Bella.

W obsadzie serialu znajdą się: Matt Czurchy, Emily VanCamp, Manish Dayal czy Bruce Greenwood. Ciekawostką jest to, że Czurchy i VanCamp kilka miesięcy temu zostali okrzyknięci nową najgorętszą parą seriali medycznych.


"American Horror Story: Apokalipsa" / Fot. FOX
Widzowie zobaczą także ósmą część antologii "American Horror Story". Jak zwykle producenci nie chcą za wiele ujawniać. Pojawił się plakat, podtytuł, a także wiemy, że będzie to tak zwany crossover pomiędzy pierwszą (American Horror Story) a trzecią częścią (American Horror Story: Sabat). "American Horror Story: Apokalipsa" w czwartki o godz. 23.00 (od 13 września, po dwa odcinki) na antenie FOX.

Producent Ryan Murphy przyznał, że akcja dziać się będzie w niedalekiej przeszłości. - To, co robimy, teraz jest inne, niż wszystko co robiliśmy do tej pory. Jedyne, co mogę zdradzić, to to, że akcję chcę umieścić w przyszłości, a nigdy dotąd tego nie robiłem - powiedział.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu "American Horror Story" to mrożąca krew w żyłach historia pewnego domu, który zbudowany został przez Charlesa Montgomery'ego i jego żonę Norę. W domu doszło do tragedii i od tej pory staje się miejscem wielu zbrodni, które wydają się mu przeznaczone. Wiele lat później posesja zostaje wykupiona przez rodzinę Harmonów, która przeprowadziła się z Bostonu do Los Angeles, by rozpocząć tam nowe życie. Nie są jednak świadomi, że w każdym kącie czai się niebezpieczeństwo. Gdy Vivien Harmon rodzi Antychrysta, wszystko zaczyna zwiastować zagładę...

Akcja trzeciego sezonu serialu dzieje się natomiast w Nowym Orleanie. Głównymi bohaterami są członkinie sabatu czarownic, z których Najwyższą, czyli czarownicą posiadającą pełnię sił magicznych, jest Fiona Goode. Córka Fiony prowadzi szkołę dla czarownic, w której uczennice rywalizują ze sobą o przejęcie po Goode tytułu Najwyższej. Przybywa tam również Zoe, która skrywa straszliwy sekret.

Odkąd pojawił się plakat zapowiadający ósmy sezon serialu, na forach aż wrze od prób interpretacji oraz domysłów, co się wydarzyć może w najnowszym sezonie. Potwierdziło się jedno z najpopularniejszych przypuszczeń, jakoby diabelskie dziecko z plakatu sezonu ósmego miało oznaczać powrót Michaela Langdona - Antychrysta w ciele małego dziecka. Na plan ósmego sezonu Langdon wróci już jednak jako dorosły mężczyzna, co oznaczać może jedno - zapowiedź końca świata. W jego postać wcieli się Cody Fern. Sezon ósmy bez wątpienia będzie czymś, co do tej pory nie pojawiło się jeszcze w ramach opowieści serwowanych nam przez American Horror Story.

W jednym z wywiadów Ryan Murphy uchyla rąbka tajemnicy: - W najnowszym sezonie zobaczycie wiele powrotów waszych ulubionych aktorów. Ósmy sezon będzie zupełnie inny niż to wszystko, co robiliśmy do tej pory, i jest w tym pewien haczyk... Mogę zdradzić, że w piątym odcinku wydarzy się coś wielkiego! - mówi.

Do obsady powrócą Sarah Paulson, Katy Bates, Emma Roberts, Billie Lourd, a także po trzech sezonach przerwy niezastąpiona Jessica Lang.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Łafau gdy TeFałN wybieże ciem na phezydęta pamiętaj! Hephywatyzuj a jak się bendom czepiać muf rze to wina PiSu:D
 11