Łukasz Szewczyk14.08.2018 (14:34)1 komentarz

Kora bohaterką specjalnego wydania magazynu Wyborcza Classic

W czwartek (16 sierpnia 2018 roku) ukaże się "Wyborcza Classic. Kora" - specjalny magazyn przygotowany przez redakcję Gazety Wyborczej zawierający artykuły opisujące życie artystki. O Korze opowiadają m.in. Mariusz Szczygieł, Magdalena Środa, Sylwia Chutnik, Hanna Bakuła, Tomasz Raczek, Jerzy Owsiak i Zbigniew Hołdys.
Gazeta Wyborcza pisała o Korze i Maanamie odkąd się ukazuje - w jej archiwach i aktualnych wydaniach można znaleźć wiele takich publikacji. Wybór najciekawszych z nich ukaże się w formie specjalnego magazynu "Wyborcza Classic. Kora".
"Wyborcza Classic. Kora" (od 16.08.2018)
"Wyborcza Classic. Kora" (od 16.08.2018)
Reporter Mariusz Szczygieł w edytorialu przypomina swoje pierwsze spotkania z Korą - "Rozmowa - cudo. Kora to najlepsza rozmówczyni jaką poznałem w życiu". - Ludzie mają z Korą kłopot - mówi natomiast Henryka Bochniarz, bizneswoman i przyjaciółka Kory. - Wielu chciałoby ją zaszufladkować i mieć spokój. A Kora nas zmusza do zastanowienia się: co takiego w niej tkwi, dlaczego jest zjawiskiem?

O niezliczonych wcieleniach wybitnej wokalistki, a jeśli kto woli "czarownicy", opowiada rozdział "Tysiące twarzy, setki miraży". Jest w nim Kora - sierota, Kora - w depresji, Kora - złośnica, Kora - anioł, Kora - rysowniczka, Kora - feministka i Kora artystka.

Poza tym w wydaniu m.in.: sny Kory opisane w książce Sipowicza, dzieje Maanamu, opowieść o Marku Jackowskim, płytoteka Kory i... dużo muzyki. Fragmenty jej piosenek, jak kto ich słucha, na czym polega artyzm Kory - wokalistki i autorki słów oraz opowieść jej samej o piosence "Stoję, czuję się świetnie". Wyborcza Classic. Kora zawiera też teksty o tym jak Kora nie dawała się chorobie, jej ostatnich dniach oraz nadziei, że okaże się kosmitką - " Ostatnie minuty są naprawdę magiczne. Planety szaleją. Wzywają Korę do siebie".

Wydanie specjalne pt. "Wyborcza Classic. Kora" w objętości 108 stron będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od 16 sierpnia br. w cenie 14,99 zł.

Wspiera je autopromocja, do której kreacje przygotował zespół promocji Gazety Wyborczej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Dobrze, że zdechła - lewacka szmata.
 0