Łukasz Szewczyk15.08.2018 (16:23)1 komentarz

Superpuchar Europy na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

Już dziś w wielkie piłkarskie emocje. Stawką spotkania, w którym mierzą się zwycięzca Ligi Mistrzów (Real) i Ligi Europy (Atletico) będzie miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu minionego sezonu.
UEFA Super Cup
Wydawać by się mogło, że zdecydowanymi faworytami tego starcia są zawsze zwycięzcy Ligi Mistrzów. Tym razem nie jest to jednak tak oczywiste, ponieważ starcia Realu z Atletico słyną z wysokiego, wyrównanego poziomu. A w dodatku jedyny w historii Ligi Mistrzów zespół, który zdobył to trofeum trzy razy z rzędu, właśnie został osłabiony odejściem trenera Zinedine Zidane'a oraz najlepszego zawodnika - Cristiano Ronaldo (kupił go Juventus Turyn). W obliczu tak poważnych strat dyspozycja "Królewskich" pozostaje wielką niewiadomą. Pierwszy mecz o stawkę z wymagającym rywalem zza miedzy pozwoli rozwiać przynajmniej część wątpliwości.
Roszady w Atletico może nie był tak spektakularne, jak u lokalnego rywala, jednak również nastąpiły. Los Colchoneros wzmocnili się między innymi mistrzem świata Thomasem Lemarem. Francuski pomocnik kosztował aż 70 milionów euro.

W stolicy Estonii wybiegną na boisko dwie być może najsilniejsze jedenastki w Europie. I obie grają na co dzień w Madrycie, który dzięki temu wyrósł na światową piłkarską potęgę. Nie ma bowiem drugiego miasta, z którego kluby w ostatnich latach odnosiłyby tak spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej. Tegoroczny mecz o Superpuchar Europy UEFA to symboliczne podsumowanie tego stanu rzeczy.

Superpuchar Europy: mecz Real Madryt CF - Atletico Madryt na żywo w środę (15 sierpnia 2018 roku) od godz. 20.50 w Telewizji Polsat i Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia od godziny 20.00 w Polsacie Sport.
Polsat Sport

Komentarze (1 - 1 z 1)

Tego stekania hajty to sie słuchac NIE da!
 4