Łukasz Szewczyk23.08.2018 (17:30)brak komentarzy

Lato z Radiem Festiwal 2018 już w ten weekend. 11 godzin muzyki, specjalne audycje

11 godzin muzyki non stop, dwie sceny, koncerty 16 gwiazd, audycje na żywo, spotkania z dziennikarzami, animacje i specjalnie przygotowane festiwalowe strefy. Już w ten weekend w Gdyni odbędzie się Lato z Radiem Festiwal 2018
Lato z Radiem Festival
Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie zaproszonych zostało 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Artyści podczas całodniowego wydarzenia 26 sierpnia 2018 roku w niedzielę zagrają na dwóch scenach muzycznych. Na scenie "Polski Top" zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek i Krzysztof Zalewski. Natomiast na scenie "Idzie nowe" zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.
Na terenie wydarzenia działać będą następujące strefy: Koncertowa, Familijna, Relaksu, Muzyki i Gastronomiczna. W Strefie Koncertowej umiejscowione zostaną dwie sceny. To tutaj non stop przez 11 godzin odbywać się będą koncerty. Strefa Familijna zlokalizowana zostanie w Parku Rady Europy. Znajdą się w niej atrakcje dla całych rodzin, a wygodne pufy i leżaki zagwarantują miejsce odpoczynku. Strefa dostępna będzie od 25 do 26 sierpnia. Strefa Relaksu zlokalizowana w Browarze Port Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, przeznaczona będzie na odpoczynek i zabawę. Tu znajdzie się stanowisko DJ-skie z najlepszą muzyką. Będzie to też miejsce przedfestiwalowej, muzycznej rozgrzewki. Z soboty na niedzielę odbędzie się tu "before party". Cztery sety muzyki tanecznej - dwóch na dwóch, Trójka na Czwórkę, czyli "Trzy, Cztery - gramy!" Swoje sety zagrają: DJ Bert, DJ Harper, DJ Michał Margański i DJ Hirek Wrona. Strefa będzie działać 24 i 25 sierpnia.
Strefa Muzyki na wyspie przy al. Jana Pawła II otwarta zostanie 26 sierpnia, czyli w dniu Festiwalu. To miejsce, w którym będzie można spotkać artystów, a także dziennikarzy Polskiego Radia, posłuchać przeprowadzanych rozmów, zrobić zdjęcia oraz zdobyć autografy. W sklepiku Agencji Muzycznej Polskiego Radia dostępna będzie premierowa, wydana specjalnie z okazji Festiwalu płyta, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach "Lato z Radiem Festiwal". W pobliżu Strefy Gastronomicznej pojawi się pełen płyt sklepik Polskiego Radia i punkt Poczty Polskiej, z którego będzie można wysłać dedykowaną kartkę z Festiwalu.

Dziennikarzy Polskiego Radia będzie można spotkać w strefach festiwalowych, a także w studiach plenerowych poszczególnych programów, z których prowadzone będą audycje. W Strefie Familijnej zostanie ulokowane studio radiowej Jedynki oraz Polskiego Radia Dzieciom, na Darze Pomorza znajdzie się studio Trójki, a w Browarze Port Gdynia - Czwórki.

W piątek 24 sierpnia Rożej i Daniel Wydrych z Programu 1 Polskiego Radia poprowadzą audycję "Ekspres Jedynki" (piątek 24 sierpnia, godz. 15.00-17.00). W sobotę (godz. 9.00-12.00) i w niedzielę (12.00-13.00) ze studia plenerowego zabrzmi audycja "Lato z Radiem", którą poprowadzą: Monika Tarka, Robert Kilen i Sława Bieńczycka. Oprócz tego w Strefie Familijnej będzie można spotkać aktorów znanej powieści radiowej "W Jezioranach". Transmisja kolejnych przygód bohaterów na antenie radiowej Jedynki zaplanowana została na godzinę 13.15.

W piątek Na Darze Pomorza będzie można usłyszeć m.in. Piotra Barona w audycji "LP Trójka" (10.00-12.00), Agnieszkę Szydłowską i "Fest Program" (godz.12.00-13.00) oraz "Listę Przebojów Programu Trzeciego", którą poprowadzi Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00). W sobotę 25 sierpnia z Daru Pomorza i w radiowej Trójce transmitowane będą: "Markomania" Marka Niedźwieckiego (godz. 11.00-13.00), "Radiowy Dom Kultury" prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską (godz. 13.00-15.00) i "Muzyczna Poczta UKF" Tomasza Żądy (godz. 16.00-17.00). W niedzielę 26 sierpnia Katarzyna Stoparczyk z Programu 3 Polskiego Radia poprowadzi "Zagadkową Niedzielę" (9.00-10.00).

Damian Sikorski ze studia plenerowego Czwórki w Browarze Port Gdynia poprowadzi audycję "Będzie głośno" (24 sierpnia, 18.00-20.00), a Ula Kaczyńska i Norbert Borzym - "Covery Samplery" (godz. 20.00-22.00). 26 sierpnia w niedzielę Mateusz Kulik zaprosi na "Tędy po trendy" (godz. 9.00-10.30).