Łukasz Szewczyk27.08.2018 (12:28)14 komentarzy

Rusza Allegro Smart. Usługa darmowych przesyłek z Allegro nawet przez rok

Największy w Polsce serwis e-commerce Allegro wprowadza na rynek usługę o nazwie Allegro Smart. Płacąc 49 złotych na rok będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw.
Allegro Smart
Allegro Smart! to nowa usługa zapewniająca darmową dostawę zakupów na Allegro dla nawet 365 przesyłek za 49 złotych na rok. Dostawy realizowane są do paczkomatów, punktów odbioru lub za pomocą listów poleconych. Dostępna jest także wersja półroczna, kosztująca
39 zł.
- Allegro Smart! to produkt przygotowany z myślą o klientach, którzy oczekują maksymalnej wygody zakupów online oraz niskich kosztów dostaw. Każdy może teraz zamówić w ciągu roku nawet 365 darmowych przesyłek do paczkomatów lub punktów odbioru za jedyne 49 zł. Koszt usługi zwraca się już po 6-7 dostawach, podczas gdy klienci dokonują na Allegro przeciętnie znacznie większej liczby zakupów w ciągu roku. Usługę celowo oparliśmy o paczkomaty i punkty odbioru, ponieważ są to metody dostawy chętnie wybierane przez naszych klientów, dla których często są one najwygodniejsze. Widzimy istotny wzrost zainteresowania tymi metodami dostawy. Już na starcie na Allegro dostępnych jest 30 milionów ofert oznaczonych ikoną Allegro Smart!" - mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

Allegro Smart! oferuje również bezpłatne zwroty, a także inne dodatkowe korzyści jak specjalne oferty w strefie Smart! Okazje, dostępne tylko dla klientów Allegro Smart! oraz dodatkowe Monety, dzięki którym zakupy na Allegro są jeszcze tańsze.

Allegro Smart! obejmuje zakupy już od 40 złotych od jednego sprzedawcy. Dzięki temu pakiet można wykorzystać do większości zakupów np. odzieży, kosmetyków, zabawek, książek, karmy dla zwierząt, akcesoriów ogrodowych czy samochodowych, nie wspominając o małym AGD czy elektronice. Usługa zawiera 30-dniowy darmowy okres próbny.

Paczki z zakupami z Allegro będą dostarczane do sieci skupiającej ponad 15 tysięcy punktów: paczkomatów InPost, oddziałów Poczty Polskiej, kiosków RUCH, stacji Orlen, lokalnych sklepów Żabka i Freshmarket. Usługa obejmuje także zakupy na Allegro dostarczane listami poleconymi Poczty Polskiej.

Z offline do online
Według badań firmy Gemius aż 67% Polaków uważa, że do zakupów online zachęciłyby ich niższe koszty dostawy. Allegro Smart! wychodzi naprzeciw tym potrzebom i jest świetnym powodem, aby spróbować e-zakupów. Dlaczego? Platforma Allegro ma przewagę nad tradycyjnym handlem na wielu płaszczyznach: ogromny wybór w jednym miejscu, najlepsze ceny, bezpieczne metody płatności, program ochrony kupujących, a także wygodne opcje dostawy.

Uruchomienie Allegro Smart! ma znaczenie nie tylko dla konsumentów. To również kolejny impuls wzrostowy dla polskiego e-commerce i w efekcie wsparcie dla rozwoju gospodarczego kraju. Spodziewany wzrost częstotliwości e-zakupów będzie silnym wsparciem dla
125 tys. polskich firm prowadzących sprzedaż na platformie. Dzięki Allegro Smart! sprzedawcy mogą udostępniać swoim klientom dostawy do ogromnej sieci 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru, na dobrych warunkach, które byłyby niedostępne dla większości z nich indywidualnie. W efekcie coraz więcej polskich przedsiębiorstw będzie w stanie rozwijać swoją aktywność w e-commerce i uczestniczyć w rozwoju cyfrowej gospodarki.

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie; odnotowuje dwucyfrowy wzrost rok do roku pod względem liczby transakcji. Najczęściej kupowane są produkty z kategorii dom i ogród, kosmetyki, moda i uroda, elektronika czy książki. Prognozy wskazują, że w 2018 wartość całego rynku może osiągnąć 45 mld złotych. Odwiedzane przez 17 milionów klientów i dysponujące blisko 90 milionami ofert, Allegro jest w doskonałej sytuacji, aby skorzystać z kolejnego silnego wzrostu e-commerce, napędzanego przenoszeniem się zakupów z tradycyjnego handlu do internetu.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Czyli, nic za darmo...
 1  
Właśnie czytałem o tym jak Amazon wymyślał tą usługę i planował "koszt" tej usługi. Zaczęło im się to z dużą nawiązką po roku czy dwóch zwracać. pewnie z czasem będą dodawać coś do tej usługi.
 1  
dziekuje, niech jeleni szukają gdzie indziej, zastanawiam się który mały przedsiebiorca to wprowadzi do swoich ofert, jak i tak musi dopłacać, a to za kopertę, a to za zapakowanie towaru, bo zwracają nie dość że bez opakwoania to jeszcze JAKIEŚ SMIESZNE KWOTY,
 5  
Jak widać bardzo dużo wprowadziło. A jak są jelenie, którzy nie wprowadza, to od nich nie kupię
 1  
Przecież sprzedający dostaje tyle ile chciał za wysłkę
 4  
Przecież dla sprzedającego nic się nie zmienia dostaje tyle ile chciał za wysyłkę. Koszty ponosi Allegro wraz z partnerem Inpost/Poczta Polska. Sam mam konto firmowe 100% pozytywów i automatycznie przystąpiłem dom Smart!
 4  
Jak widać bardzo dużo wprowadziło. A jak są jelenie, którzy nie wprowadza, to od nich nie kupię
To Allegro decyduje który sprzedający będzie smart, a który nie.
 0  
Wreszcie coś dla ludzi.
 0  
To prawda, że te koszty gdzies wyjdą u kogoś. Ale prawda jest taka, że skoro Chińczykom na alliexpress się opłaca i na zachodzie takie usługi od lat funkcjonują, to w finale wszyscy korzystają.
 0  
Zamawiam to i czekam na efekty. Jestem sceptyczny, ale 49 zł to da się zaryzykować.
 0