Łukasz Szewczyk28.08.2018 (12:59)4

Testy nowego lokalnego multipleksu DAB+ w Warszawie

W Warszawie nastąpiło uruchomienie lokalnego pilotażowego multipleksu radia cyfrowego w technologii DAB+. Docelowo na MUX znajdą się stołeczni nadawcy lokalni, m.in. Radio Kolor, czy Muzo.fm, oraz nadawcy ogólnokrajowi jak Radio Maryja, a także po raz pierwszy w eterze internetowi jak Radiojazz.fm.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 4 z 4)

a czy nadal bedzie 20 minut reklam w ciagu godziny o pieczeniu w kroczu, ze konar nie zaplonal albo o zelu do mycia czesci intymnych.
 9  
Dobrze słychać mux dabcast jedynie w Centrum Warszawy i na Pradze Północ na otwartej przestrzeni. Sygnał zanika w budynkach na Pradze Północ i całkowicie na Pradze Południe i Targówku. Jest za mała moc tylko 1 kW, powinno być co najmniej 3 kW.
A jak u Was słychać sygnał w innych częściach Warszawy ? Piszcie tu na forum
 4  
Proszę zwiększyć moc nadajnika do 10 kW tak jak jest na Pkin bo nie da się słuchać dabcast na Pradze Północ.
 2  
Powinna być jednocześnie emisja w FM i DAB+. Samo cyfrowe radio powoduje ryzyko, gdyż nadajniki dab+ są małej mocy i nie w całej Warszawie będzie można słuchać lokalnych stacji w dab+ póki nie będzie maksymalnej mocy nadajnika co najmniej 150 kW. Szumy UKF da się wyłapać i słuchać radia, a jeśli jest słaby sygnał dab+ to nic nie słychać. Proponuje zostawić w spokoju i nie burzyć PKiN, tylko zamontować tam wszystkie nadajniki FM i DAB+ i nie będzie problemów z zasięgiem i jakością odbioru.
 3