Łukasz Szewczyk31.08.2018 (9:53)3 komentarze

Radiowa Trójka czyta "Przedwiośnie"

3 września, na pięć dni przed Narodowym Czytaniem "Przedwiośnia", radiowa Trójka rozpocznie lekturę 20 odcinków dzieła Stefana Żeromskiego z 1924 roku - najważniejszej powieści o narodzinach II Rzeczpospolitej.
Mikorofny Trójki
- Od lat, przyłączając się do Narodowego Czytania, szukamy niestandardowych rozwiązań problemu, jaki stanowi lektura pozycji z kanonu polskiej literatury. Staramy się uwolnić od szkolnych stereotypów, swoistej koturnowości i poprawności. Przed rokiem na przykład lekturę fragmentów "Wesela" powierzyliśmy polskim reżyserom teatralnym z różnych pokoleń, tym razem fragmenty "Przedwiośnia" będą interpretowali aktorzy z najmłodszego pokolenia, reprezentujący nowoczesny teatr - mówi Barbara Marcinik z Trójki, opiekunka nowej, ale wiernej oryginałowi radiowej adaptacji dzieła Żeromskiego.
Jak zabrzmi archaiczny momentami język "Przedwiośnia" w wykonaniu młodych artystów przekonamy się dzięki młodej aktorce Jaśminie Polak - ubiegłorocznej laureatce Talentu Trójki w kategorii Teatr oraz finaliście tej nagrody - Bartoszowi Bieleni. A w epizodach - w roli Seweryna Baryki - wystąpi gościnnie Wiesław Komasa. Muzykę przygotował Łukasz Borowiecki, a za reżyserię dźwięku odpowiada Andrzej Brzoska.

"Przedwiośnie" w 20 odcinkach w radiowej Trójce od 3 września - od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50 (od 3 września 2018 roku)

Audycja została przygotowana w ramach cyklu "Klasyka polska na stulecie" we współpracy z Instytutem Książki.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Dziennikarze Trójki to lewaki (poza nielicznymi wyjątkami jak Lisicki, Semka czy Górny) i powinno się ich przewietrzyć. Zamiast puszczać rockową sieczkę, wszyscy w Trójce powinni śpiewać Bogurodzicę i szukać Jezusa. Prezes naszej partii powinien bardziej energicznie wietrzyć Trójkę, tak by w przyszłym roku transmitowała codziennie mszę świętą i przynajmniej jedną koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dobrze by było, aby Trójka zaprosiła prezesa Kurskiego, aby ten mógł podpowiadać jak wietrzy TVP z lewaków.

Tyle W TEMACIE!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 0  
Nie odpuszczę!
Będę się pod ciebie podszywał i pisał różne bzdury! :D :D :D
no widzę zjebie, widzę! ;D


Proponuję założyć stowarzyszenie skrzywdzonych przez johnegoB ;D
Będzie ono skupiać nieudaczników z M2, którzy z braku argumentów,
pogrążeni w rozpaczy, podszywają się pod każdego, kto im ostro dop**przy ;D


#POkrzywdze.Ni

buuuuuuuuuuuuahahhahhahahahaha!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 3  
@[email protected] POdszywacz tati.Polskie radio dlatego, że jest polskie napawa niektórych z was takim nienawistnym, wulgarnym wzmożeniem. Znaczy to, że działa dobrze, bo w polskim interesie:)
 2