Łukasz Szewczyk31.08.2018 (17:48)brak komentarzy

Słuchacze RMF Classic wybiorą Filmowy Przebój 15-lecia

100 najpopularniejszych tematów muzyki filmowej i filmowych piosenek zabrzmi przez cały dzień w RMF Classic, w sobotę 27 października. Dziennikarze stacji uczczą w ten sposób 15-tą rocznicę rozpoczęcia nadawania programu.
15 lat RMF Classic
Setkę filmowych przebojów wybiorą słuchacze stacji w muzycznym plebiscycie, który jest jednym z najważniejszych punktów jesiennej ramówki RMF Classic.
- Mamy w naszym programie największy w polskiej radiofonii wybór muzyki filmowej, a wobec rosnącej z roku na rok popularności tego gatunku, filmowy plebiscyt jest dla nas najlepszą formą zamknięcia urodzinowego roku" - podkreśla Magda Wojewoda-Mleczko, dyrektor muzyczna stacji, .
W programach stacji poświęconych Wielkiemu Plebiscytowi na Filmowy Przebój 15-lecia pojawi się cała plejada najważniejszych dziś postaci w branży filmowej, na czele z Ennio Morricone, Hansem Zimmerem, Janem A.P. Kaczmarkiem i tegorocznym laureatem nagrody Oscara, Alexandrem Desplat. Kompozytorzy będą opowiadać o swojej pracy i okolicznościach powstania najbardziej kultowych tematów w dziejach kina.

Dla słuchaczy oddających głosy w filmowym plebiscycie RMF CLASSIC przygotowano nagrody.

Głosowanie na Filmowy Przebój 15-lecia startuje w poniedziałek 3 września 2018 roku na portalu RMFClassic.pl