Łukasz Szewczyk03.09.2018 (12:26)brak komentarzy

Rozmowy Artura Andrusa i nowe programy jesienią w RMF Classic

Wielki Plebiscyt na filmowy przebój 15- lecia, nowe konkursy i programy muzyczne oraz weekendowe rozmowy Artura Andrusa - to nowości jesiennej ramówki RMF Classic
15 lat RMF Classic
Jesienią minie 15 lat od momentu powstania RMF Classic. Z tej okazji słuchacze będą tworzyć listę największych filmowych przebojów, które znają z anteny RMF Classic. Pierwsze 100 z nich zostanie zaprezentowane podczas "Wielkiego Finału Plebiscytu" już 27 października, w dzień urodzin stacji. W trakcie samego głosowania uczestnicy będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody.
Także codzienny konkurs "Muzyka w roli głównej" (10:00-14:00) związany będzie z najpiękniejszymi tematami filmowymi. Wieczorne poniedziałkowe pasmo muzyczne (od 18:00) "Festiwal Muzyki Filmowej w RMF Classic" - poświęcone będzie sylwetkom największych kompozytorów muzyki filmowej, z kolei w piątki (od 18:00) posłuchać będzie można "Muzyki na Oscara" - tematów nagrodzonych statuetką lub nominowanych do tej nagrody przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Kolejną nowością w ramówce stacji będą "NieDoMówienia - czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa". W każdą sobotę (11:00 - 14:00) ten znany dziennikarz, piosenkarz, artysta kabaretowy zaprosi do studia ludzi sceny i estrady do rozmowy o rzeczach - jak sam to określa - nieoczywistych.

Do programu stacji po wakacyjnej przerwie wracają stałe i cenione przez słuchaczy pozycje takie jak poranne "Śniadanie Mistrzów" z "Datownikiem historycznym" oraz popołudniówki tematyczne (14:00 -18:00) poświęcone literaturze, designowi i nowoczesnemu stylowi życia. Wraca także program podróżniczy "Jasna strona świata" (niedziela 16:00-17:30).