Łukasz Szewczyk04.09.2018 (17:45)6 komentarzy

Robert Feluś nie jest już naczelnym tabloidu Fakt. Dlaczego odszedł?

Zmiany w dzienniku "Fakt".
Robert Feluś / Fot. YT/Onet Rano
W dniu wczorajszym Robert Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego dziennika "Fakt".
"Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu "Fakt na Weekend". Przyjmując rezygnację Pana Roberta Felusia, Zarząd Ringier Axel Springer Polska podkreślił, że wiarygodność i prawdziwość informacji jest dla Spółki równie ważna, co wrażliwość społeczna. Będąc jedną z największych firm medialnych w Polsce, jesteśmy świadomi naszej roli i misji, które chcemy nieprzerwanie pełnić" - napisano w oświadczeniu zarządu Ringier Axel Springer Polska.

Przypomnijmy, że ostatnim wydaniu magazynu "Fakt na Weekend" ukazał się tekst o rodzinnej tragedii byłego premiera Leszka Millera, który opatrzono kontrowersyjnym tytułem "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur".

Tytuł wywołał sporo emocji. Leszek Miller zapowiedział pozew sądowy przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu za naruszenie dóbr osobistych. Natomiast były już naczelny, jeszcze sobotę opublikował oświadczenie.

"Szanowny Panie Premierze, Drodzy Czytelnicy. W związku z artykułem na temat tragicznej śmierci Leszka Millera jr opublikowanym w sobotnim drukowanym wydaniu Faktu, pragnę przeprosić Pana, Panie Premierze, Pana Rodzinę oraz wszystkich naszych Czytelników, za treść i formę publikacji. Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć. Panie Premierze, Proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny dla Pana i Pańskiej Rodziny."

Robert Feluś z "Faktem" związany był od początku, czyli od jesieni 2003 roku. Był m.in. szefem działu newsowego, organizatorem redakcji regionalnych oraz szefem dodatku "Fakt Pieniądze". Redaktorem naczelnym Faktu został w czerwcu 2014 roku,

Komentarze (1 - 6 z 6)

Feluś propagandowy matołek dostał bo walnął w Komunę .
Komuna takich rzeczy nie wybacza , co innego gdyby walnął w Prawicę , to byłby  tylko " rechot " .
 6  
Istnienie takich Faktow,GW czy Njuslikow ,swiadczy o poziomie intelektualnym naszego narodu.
Nigdy nie mialem wrekach tej gazetki tak jak wielu innych ,czytam(rzadko) tylko Najwyzszy czas i czasem Nowe panstwo,wole knigi.
Postawa opozycji ,jakby oddzialowuje na gazety i tutaj widac wyscig ,kto bedzie glosniejszy ,brutalniejszy i de facto glupszy w soich opiniach.
W wszelkiej masci gazetkach im wiecej chamstwa tym lepiej ,bo w koncu KOD ;ORP czy PO sa jego uosobieniem.
 9  
A po co czytać więcej, jeszcze byś się niewygodnej prawdy o swoich nieskazitelnych idolach dowiedział

msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/szwagier-premiera-dostał-posadę/ar-BBMR7rs?MSCC=1536073281&ocid=spartandhpnatemat.pl/248239,zbigniew-ziobro-jego-zastepca-daje-zarobic-sedziom-dobrej-zmianyNieskazitelni sędziowie SN wg PIS
tvn24.pl/rzecznik-krs-sedzia-maciej-mitera-o-rekomendacjach-do-sadu-najwyzszego,866020,s.html
PISgromca totalnie rozpasanej władzy 4.09.2018 (19:27:54)
 3  
@ PISgromca totalnie rozpasanej władzy, Te media na które się tak chętnie powołujesz przecież to jest to samo co ten Fakt:).Daruj sobie...tvn24,lis?:))Te twoje media należące i wspierane przez zagranicę-w Polsce, tak samo jak politycy wspierani  przez Niemców, mają za zadanie trzymać Polaków za "mordę" i to jak na najniższym poziomie:)
 2  
Czy w tytule artykułu i w jego treści były jakieś kłamstwa ? Ciekawe czy Miller udowodni to przed Sądem ?
 5  
@Hades
Chyba Ci się coś z PISem pomyliło, bo to oni trzymają za mordę, a ostatnio nawet leją po mordach. Taki to lepszy sort.
 4