Łukasz Szewczyk04.09.2018 (18:08)brak komentarzy

Henry Cavill zagra główną rolę w serialu "Wiedźmin" Netflixa

Internetowy serwis Netflix zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących serialu "The Witcher".
Oparty na bestsellerowej serii powieści serial "The Witcher" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.
"The Witcher" będzie liczył 8 odcinków. Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest: Lauren Schmidt Hissrich. Reżyserem i producentem wykonawczym jest: Alik Sakharov - 4 odcinki, w tym pierwszy. Alex Garcia Lopez wyreżyseruje dwa odcinki. Charlotte Brandstrom także wyreżyseruje dwa odcinki.

Henry Cavill / Fot. materiały prasowe
Henry Cavill / Fot. materiały prasowe
Główną rolę Geralta z Rivii w sadze "The Witcher" zagra Henry Cavill., który wystąpił ostatnio w światowym hicie "Mission Impossible - Fallout". Jest ogromnym fanem serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. Znany jest z podwójnej roli Clarka Kenta / Supermana w "Człowieku ze stali", najbardziej kasowym z serii filmów o Spidermanie. Zagrał również w "Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości", "Lidze sprawiedliwości" oraz nominowanym do Złotego Globu serialu "Dynastia Tudorów". Jego debiutem filmowym była rola w filmie "Hrabia Monte Christo". Wkrótce pojawi się w "Nomis" u boku Bena Kingsleya i Stanleya Tucciego. Henry wraz ze swoim bratem, Charliem Cavillem i Benem Blankenshipem założyli Promethean Production.

Przypomnijmy, że saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię "wiedźminów" - legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times'a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.