Łukasz Szewczyk05.09.2018 (21:26)17 komentarzy

Zapowiedzi spikerów wracają do TVP

Formuła oprawy, polegająca na prezentacji kolejnych pozycji programowych na żywo przez doświadczonych spikerów, wraca do Telewizji Polskiej. W roli spikerów będą występować gwiazdy TVP, m.in. Grzegorz Miśtal, Sylwia Dekiert.
- Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem - powiedział prezes TVP Jacek Kurski. - Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego - podkreślił Jacek Kurski, prezes TVP.
Grzegorz Miśtal - nowa oprawa TVP / Fot. TVP
Grzegorz Miśtal - nowa oprawa TVP / Fot. TVP
W roli spikerów Telewizji Polskiej zobaczymy Grzegorza Miśtala, Agatę Konarską, Annę Popek i Sylwię Dekiert. Nadawanie programu w nowej formule rozpoczęło się od zapowiedzi kolejnych pozycji programowych po zakończeniu seriali "Barwy szczęścia" i "M jak Miłość" na antenie TVP2. Już wkrótce spikerów live zobaczymy również w Jedynce, po emisji popularnych programów, np. wydarzeń sportowych. Kilka sekund po emisji popularnych pozycji spikerzy będę informować i zapraszać widzów na kolejne programy na głównych antenach TVP.

- Ta kultowa formuła miała rzesze fanów i wielkie gwiazdy. Mamy nadzieję, że jej powrót w nowej odsłonie z ulubionymi twarzami widzów TVP przyniesie widzom satysfakcję i radość - dodaje prezes TVP.

Sylwia Dekiert - nowa oprawa TVP / Fot. TVP
Sylwia Dekiert - nowa oprawa TVP / Fot. TVP
Największymi gwiazdami-spikerami w historii Telewizji Polskiej byli m.in. Bogumiła Wander, Krystyna Loska, Jolanta Fajkowska. Telewizja Polska zrezygnowała z zapowiedzi programów przez spikerów 10 lat temu.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Super!,popieram:)
 12  
"będą występować gwiazdy TVP, m.in. Grzegorz Miśtal, Sylwia Dekiert."

Faktycznie to muszą być "gwiazdy"TVPiSu bo te persony kompletnie z niczym mi się nie kojarzą,ale to pewnie temu że tej rządowej gadzinówki od prawie trzech lat nie oglądam.
 2  
Z cyklu PRL wróć. A gdzie córka Loski? Aaa zapomniałem gra w innej drużynie ;)
 0  
To świetna decyzja. Nie wiem w ogóle po co to było likwidowane, ale kilka lat temu zniknęło wszystko, co było charakterystyczne dla TVP i miało swój klimat: prezenterzy, program dnia, niebieski zegar. Mam nadzieję, że i to z czasem zostanie przywrócone. Bardzo dobrze, że Pan Jacek Kurski wraca do tego co było dawniej. Kiedyś było po prostu normalniej, wolniej i z mniejszą ilością głupich reklam i programów.
 7  
Masakra jakaś, nie życiowe zmiany w TVP. Też tvp nie oglądam od czasu jak jest "Dobra zmiana".
 4  
Moim zdaniem to jest bez sensu w dzisiejszych czasach mamy podgląd na to co jest w tv na parę godzin do przodu
 3  
Zastanawia mnie to dlaczego od czasu przejęcia TVP przez Kurskiego na jedynce nie są pokazywane żadne filmy. Nic tylko seriale albo jakieś dokumenty
 2  
A ˶Karbala˝, ˶Smoleńsk˝ czy ˶Wołyń˝ nie są filmami?
 2  
Zastanawiające że tej pisowskiej szczekaczce od momentu przejęcia przez "dobrą zmianę" jedyne zmiany jakie się pojawiają to powroty do pomysłów z PRL.
Jakieś sentymenty?
 1  
@Jarozbaw głodnemu chleb na myśli:)Na pewno w tobie obudziły się takie sentymenty:)))
 0