Łukasz Szewczyk06.09.2018 (17:06)6 komentarzy

Krzynówek o internetowym hejcie wobec piłkarzy: Dzieją się straszne rzeczy, rządzący powinni coś z tym zrobić

Ludzi zawistnych jest bardzo dużo w naszym społeczeństwie - twierdzi sportowiec. Podkreśla, że to oni są przyczyną coraz większego hejtu w internecie, ostatnio skierowanego m.in. przeciwko polskim piłkarzom. Krzynówek nie zgadza się z zarzutami o lekceważeniu udziału w mundialu i skupianiu się na kontraktach reklamowych wysuwanymi wobec podopiecznych Adama Nawałki. Jego zdaniem gra w reprezentacji kraju to marzenie każdego piłkarza.
Jacek Krzynówek
Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej polska kadra narodowa rozegrała trzy mecze. Pierwsze spotkanie z reprezentacją Senegalu zakończyło się porażką biało-czerwonych 1:2. Drugi mecz z drużyną z Kolumbii Polacy przegrali 0:3, zwycięstwo odnieśli dopiero w meczu z Japonią. Podopieczni Adana Nawałki zdobyli w sumie tylko 3 punkty i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Porażka w Rosji wywołała falę medialnej krytyki - kadrowiczom zarzucano m.in. nadmierne skupianie się na karierach w klubach i lekceważenie gry w reprezentacji.
- To jest garstka ludzi, którzy mówią, że się chłopakom w głowach poprzewracało, bo zarabiają naprawdę wielkie pieniądze, nie chce im się w reprezentacji, to nie jest tak. Jak człowiek dostaje powołanie, gra z orzełkiem na piersi, to jest coś szczególnego - mówi Jacek Krzynówek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Występujący na pozycji pomocnika, piłkarz sam wielokrotnie reprezentował Polskę w turniejach międzynarodowych. Był członkiem kadry narodowej m.in. podczas mundialu w 2002 roku, rozgrywanym w Japonii i Korei Południowej, oraz w 2006 roku na mistrzostwach świata odbywających się w Niemczech. Jednocześnie był zawodnikiem niemieckich klubów sportowych - najpierw 1. FC Nürnberg, a później Bayer Leverkusen.

- Dla każdego to spełnienie marzeń zagrać z orzełkiem na piersi, a tym bardziej jeszcze gdzieś pojechać na wielką imprezę i jakąś rolę w niej odegrać - mówi sportowiec.

Jacek Krzynówek nie zgadza się również z innymi zarzutami wobec polskich piłkarzy m.in. o nadmiar działalności pozasportowej. Internauci twierdzili, że polscy piłkarze zbyt mocno koncentrują się na zarabianiu pieniędzy dzięki kontraktom reklamowym, zamiast poświęcać ten czas na treningi sportowe. Zdaniem Krzynówka jest to niezbyt fortunna próba znalezienia przyczyny porażki na mundialu.

- Jakby był wynik, to byśmy o tym nie rozmawiali. Niestety, tego wyniku nie było i z czegoś te media muszą żyć, najłatwiej jest powiedzieć, że za dużo jest danego produktu na rynku, można by było coś tam zmienić - mówi sportowiec.

Zdaniem piłkarza hejt w internecie przyjmuje coraz bardziej niepokojące rozmiary. Sportowiec podkreśla, że w polskim społeczeństwie jest ogromna liczba osób zawistnych, która swoje negatywne emocje uzewnętrznia właśnie poprzez nienawistne komentarze w sieci.

- Fajnie by było, jakby rządzący coś z tym zrobili, dzieją się straszne rzeczy w internecie. Najłatwiej jest siedzieć w domu, puścić fake newsa, głupie zdjęcie, głupi podpis, ta wiadomość już sama żyje w internecie, nie mamy wpływu na to, co się z nią dzieje - mówi Jacek Krzynówek.

Komentarze (1 - 6 z 6)

To uderzą w pierś i szczerze przyznają się co poszło nie tak a nie kręcenie.Jeszcze kibicom buzie pozamykać to na mecze przyjdą tylko osoby z darmowymi biletami vip.
 12  
Dlaczego mamy bronić piłkarzy? Zarabiają grube miliony, dostają olbrzymie premie nawet za przegrane... Natomiast popatrzcie na lekkoatletów oni nie dostają praktycznie nic nawet za wygraną a reprezentują Nasz kraj zdecydowanie lepiej.
 15  
Jacek prawda jest taka ze polak nigdy nie grał dobrze w piłke i nigdy nie bedzie grał dobrze w piłke ! bo nikt nic z tym od lat nie robi ! lub robi a nie zna sie a tym !
 10  
A z czego zasłynął piłkarz Krzynówek?Z "inteligentnych" odpowiedzi dziennikarzom po meczach.
@Szkapa Bo, niestety, dla agencji reklamowych lepiej sprzedaje się ogolony Lewandowski niż brodaty Majewski.
 7  
Oczywiście. Pozamykajcie jeszcze buzie kibicom. Przecież oni nie mają prawa nic złego powiedzieć o piłkarzach. Jak ktoś dobrze wyglądał na mundialu, to nikt go nie hejtuje. Przykład Kurzawy. Nie spotkałem się aby ktokolwiek miał o nim złe zdanie. Ludzie mają swój rozum i choćbyście nie wiem jak chcieli ich uciszyć, to i tak tego nie zrobicie.
 7  
Pięknie widać po grze Polskich Siatkarzy komu lepiej zależy na reprezentowaniu swojego kraju oraz udowodnieniu coś sobie.To właśnie Polscy Siatkarze powinni zarabiać taką kasę to piłkarze nożni.
Mottem naszej reprezentacji w Piłce Nożnej jest "Co tu robić by się nie narobić" bo w końcu w klubie zarabiają miliony a reprezentowanie kraju się nie liczy.
 0