Łukasz Szewczyk13.09.2018 (11:58)2 komentarze

"The Walking Dead 9", "The Gifted: Naznaczeni 2" - serialowy październik na antenie FOX

W październiku 2018 roku widzowie będą mogli obejrzeć aż dwie premiery. Najpierw na mały ekran powrócą mutanci w drugim sezonie "The Gifted: Naznaczeni", a po nich kanał FOX opanują zombie w 9. sezonie "The Walking Dead".
9 sezon serialu "The Walking Dead" / Fot. FOX
Jedną z serialowych premier miesiąca kanału FOX będzie 9 sezon "The Walking Dead" (emisja w poniedziałki o godz. 22.00, od 8 października). Wszystkie odcinki będzie można oglądać już pół godziny po amerykańskiej premierze, czyli o godz. 3:30 w nocy

W ostatnim sezonie byliśmy świadkami decydującego starcia pomiędzy Rickiem i Neganem, w którym Rick postanowił oszczędzić swojego wroga. Nie była to dla niego łatwa decyzja, ale chciał w ten sposób oddać cześć swojemu nieżyjącemu synowi Carlowi, który nie pochwalał tego typu rozwiązań. Nie wszyscy byli przekonani, że był to dobry ruch i wielu ta decyzja się nie spodobała, a nawet część sprzymierzeńców zapowiedziała chęć odwrócenia się od Ricka. Co czeka nas w nowym sezonie produkcji?

W pierwszym odcinku spotkamy bohaterów półtora roku po zakończeniu wojny ze Zbawcami. To czas względnego spokoju pomiędzy grupami, które nadal pod przywództwem Ricka, współpracują ze sobą, próbując odbudować cywilizację. Jednak sielanka nie może trwać zbyt długo. Brakuje paliwa, amunicji, a świat, który znali szybko się zmienia i tam gdzie zniszczeniu ulegnie dzieło człowieka, wkraczać będą siły natury.
Dziewiąty sezon "The Walking Dead" od samego początku wywoływał sporo emocji, głównie za sprawą pogłosek o pożegnaniu się z produkcją Andrew Lincolna, czyli serialowego Ricka Grimesa. Sam aktor dopiero niedawno odniósł się do tych informacji, tłumacząc, że śmierć jego serialowego syna, a także częste rozłąki z rodziną (aktor na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii), były przyczyną tej decyzji: "Gdy straciliśmy Carla, który był jednym z motorów napędowych tego serialu, poczułem, że to nie tylko koniec rozdziału, ale to również koniec pewnej księgi. Dodatkowo chciałem więcej czasu spędzać ze swoją rodziną, a dzielące nas tysiące kilometrów nie umożliwiały mi tego"

Na dodatek pojawiły się również plotki, jakoby Norman Reedus, serialowy Daryl ujawnił, że razem z Lincolnem zawarli pakt o wspólnym opuszczeniu serialu, gdy tylko jeden z nich postanowi, że nie chce już uczestniczyć w projekcie. Pakt był prawdą, ale na szczęście okazało się, że serialowy Daryl zostaje i najprawdopodobniej to właśnie on stanie się główną postacią w tej historii.
Za to szykuje się sporo nowych bohaterów! Jednym z aktorów, którzy dołączyli do obsady jest znany z Synów Anarchiii Ryan Hurst. Wcieli się on w rolę komiksowego pierwowzoru jakim był Beta, czyli jeden z członków tak zwanych Szeptaczy.

Najnowszy sezon będzie również obfitował w nieco bardziej rozbudowane wątki ról kobiecych. Nowa showrunnerka serialu, Angela Kang w jednym z wywiadów opowiedziała: "W tym sezonie będziemy świadkami kilku naprawdę wspaniałych historii, w których główną rolę odgrywać będą kobiety. To będzie zdecydowanie wiodący wątek".

Czy ludzka cywilizacja w czasach apokalipsy zombie ma jeszcze szanse na przetrwanie?

Serial "The Gifted: Naznaczeni" / Fot. FOX
Brak akceptacji, nienawiść i strach przed innością. Te trzy rzeczy zmuszają do podejmowania trudnych i bezkompromisowych decyzji. Wszyscy fani świata X-Menów będą mogli się o tym niedługo przekonać, bo kolejną ważną premierą na kanale FOX będzie drugi sezon "The Gifted: Naznaczeni" (emisja w poniedziałki o godz. 21.05, od 8 października 2018 roku).

Drugi sezon serialu kontynuuje historię rodziny Struckerów po tym jak odkryli, że ich dzieci mają nadprzyrodzone zdolności, które czynią ich mutantami.

Historia rozpoczyna się po zniszczeniu podziemnej bazy, kiedy to mutanci będą musieli znaleźć sobie nowe miejsce na kryjówkę. Jednak nie będzie to takie łatwe, dlatego są zmuszeni do podzielenia się na grupy tworząc siatkę rozlokowaną po całych Stanach. Dodatkowo nawiązują kontakt z mutantami z całego świata, żeby zewrzeć szyki i stawić opór polującym na nich jednostkom rządowym. Czy zatrzymają zbliżający się koniec? To nie będzie takie proste...

Mutanci będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której przyjdzie im żyć. Matt Nix, twórca serialu opowiada o tym, jak będzie wyglądał drugi sezon: "W drugim sezonie stworzyliśmy dla bohaterów zupełnie nową sytuację. Głównym tematem będzie próba znalezienia nowego pomysłu na życie w tym nieprzyjaznym dla nich świecie. Bohaterowie zupełnie się zmienią i będą musieli na nowo odkryć i przedefiniować swoje relacje ze społeczeństwem. Bardzo podoba mi się pomysł, że każdy z bohaterów zaczyna sobie radzić inaczej z nowymi problemami. Każdy z nich szuka swojej ścieżki, która jest dla nich najbezpieczniejsza. Myślę, że to będzie bardzo interesujące. Pojawią się wspólni wrogowie, ale też nowi sprzymierzeńcy".

Konflikt mutantów z ludźmi już od samego początku nie zapowiadał niczego dobrego. W sezonie drugim będziemy mieli okazję obserwować ten spór na dużo większą skalę. Mutanci staną przed wyborem, który będzie mógł zaważyć na całym ich dotychczasowym życiu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Ricka jeszcze nie zabili? :D Pierwszy sezon był świetny, potem jakiś czas jeszcze było nieźle, ale teraz już to trochę ciągną to na siłę i robi się to nudne.
 4  
Ileż można ciągnąć ten serial? Promień się skończyć po 5 sezonie.
 7