Łukasz Szewczyk14.09.2018 (11:07)37 komentarzy

Opolski festiwal przez kolejne trzy lata w TVP. Jest nowa umowa TVP z miastem

Telewizja Polska oraz Miasto Opole podpisały umowę w sprawie organizacji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w latach 2019-2021
Opole
Na mocy umowy TVP i Miasto Opole zorganizują przez kolejne trzy lata, w latach 2019-2021, kolejne edycje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Umowa gwarantuje minimum 3 dni koncertowe z opcją czwartego dnia Festiwalu, w którym odbywałby się lubiany przez publiczność koncert Sceny Alternatywnej. Przyszłoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2018 roku, zaś przewidywany termin koncertu muzyki alternatywnej, organizowanego przez TVP Kultura, to 10 czerwca.
- Cieszę się, że Telewizja z dużym sukcesem realizuje misję na polu kultury - podkreślił Jacek Kurski, Jacek Kurski. - Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych - dodaje.

- Festiwal, który gości w Opolu od ponad 50 lat, sprawił, że dziś o Opolu mówi się jako o stolicy polskiej piosenki. To jest wielka tradycja i wielkie święto polskiej muzyki i artystów. Miasto Opole stara się do tej tradycji nawiązywać, organizując wiele imprez okołofestiwalowych, które dodają temu świętu atrakcyjności. Serdecznie zapraszamy na 56. edycję Festiwalu - mówił wiceprezydent Miasta Opole Przemysław Zych.

Prezes TVP podkreślił, że w interesie Telewizji jest możliwość długofalowego planowania wydarzeń artystycznych. - Dzięki wyprzedzeniu, z jakim została podpisana umowa już od dziś możemy planować koncepcję artystyczną przyszłorocznego Festiwalu - zauważył Jacek Kurski.

Festiwal w Opolu jest od kilkudziesięciu lat najważniejszym wydarzeniem muzycznym na polskim rynku. Opole od lat kształtuje polską scenę muzyczną i łączy miliony Polaków wokół polskiej piosenki. Festiwal wypromował największe polskie przeboje: "Dziwny jest ten świat" - Czesława Niemena, "O mnie się nie martw" - Katarzyny Sobczyk, "Żeby Polska była Polską" - Jana Pietrzaka, "Czarne Anioły" - Ewy Demarczyk. Na deskach opolskiego Amfiteatru gościli legendarni polscy wykonawcy, m.in. Irena Santor, Marek Grechutę, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i wielu innych.

Komentarze (1 - 10 z 37)

Tylko 3 lata? Słabo. Myślałem że na 100 lat minimum taka umowa zostanie zawarta.
 7  
Nareszcie!!!!!
 12  
Przestańcie kasować wpisy dot. ACTA2, bo to nie ma sensu ;D Cały net już wie,że posłowie PO głosowali nad wprowadzeniem internetowej cenzury!


A cała POlska przeciera oczy, gdy czyta jak PO 16 lipca obiecywała "NIE DLA ACTA2!"


Piękny strzał w kolano, piękny! ;D


#hiPOkryzja
#ACTA2
#cenzura2
 9  
@johnyB

Niech sobie kasują/bo prawda boli/

Peowskim matołom już żadne wytyczne z Berlina czy Moskwy nie pomogą. Sami na własne życzenie totalnie się zaorali i jak się nie obrócą, to d..a zawsze z tyłu:D:D:D
 10  
@johnyB.Warto aby Wykop.pl i inne serwisy które zostały poszkodowane przez Acta2 utworzyły kampanię informacyjną i prostu informowały wyborców, aż do kolejnych wyborów do europarlamentu kto i jak głosował. Można zrobić akcje wykupienia billboardów, akcje plakatów, uderzenie w pojedynczych posłów z PO ubiegających się reelekcje - to ich zaboli  najbardziej.
Jak ktoś miał wątpliwości co do intencji tzw. liberałów z UE to teraz ma namacalny dowód na euromarksizm w praktyce. Lewactwo zawsze obkleja się wzniosłymi, wolnościowymi i demokratycznymi nazwami, a następnie czyni dokładnie odwrotnie.
Jeśli posłowie PO chwalą się, że popierają cenzurę i podatki od linków, to ja już wolę socjalistów z PiS, którzy w obliczu pok**wionej i zlewaczałej do reszty Deutsch-Europy potrafią zachować w tak kluczowych głosowaniach dozę zdrowego rozsądku.
 7  
Za darmo to rozdawajcie jajka od swoich kur albo mięso ze swoich świń. Złodziejstwo od czasów komuny weszło wam w krew. Chamom nie da się wytłumaczyć, dlaczego muszą być przestrzegane prawa autorskie. Tak jak i nie da się im wytłumaczyć, że przegłosowanie tej decyzji nie oznacza cenzurowania internetu. Chamy będą powtarzać to, co wyczytają w swoich prawackich szmatławcach albo na prawackich i naziolskich stronkach, przeznaczonych właśnie do urabiania chamów.
 4  
@lucek.Odnieś się do cenzury informacji, do jej dostępu i rozpowszechniania, bo to jest istotne, a nie twoje manipulacje nt. prawa autorskiego. 
Jeżeli o mnie chodzi, to będę umieszczał to co będę chciał tam gdzie będę chciał, w tym to, co ktoś uznaje za pirackie - zarówno w Internecie jak i Darknecie. Serwery gdzie można hostingować swoje strony i materiały, wbrew temu co się różnym debilom z PO wydaje są nie tylko w UE, a mnie cenzurować się nie da, czego FB jest tu przykładem (mam aktualnie 9 fake kont i nie boję się facebookowej lewackiej politycznej poprawności). A także będę ściągał pirackie programy komputerowe, mp3-ki, książki na e-booka, bo wiem jak to robić i na pewno nie dam zarobić żadnym "tfurcom", którzy za nic mają wolność słowa i prawo obywatela do informacji, bo ważniejsza dla nich jest ich kasa. Urojona, bo i tak nic na tej cenzurze nie zyskają. 
I będę szeroko innych informował jak to robić, więc ACTA-2 nawet gdy zostanie powszechnie wdrożone, możecie sobie wiesz gdzie schować?
Prawdy i wolności stłamsić i zlikwidować się nie da.
Nie oczekuję, że to zrozumiesz
 5  
@lucek
Ps:
...Twoje chore rojenia z wariatkowa mnie nie interesują, nie musisz o nich opowiadać.
 9  
Jakaś tajemnicza cisza w mendiach i media2 ze strony onych;)
Tu na media2 piszą prymitywni dziennikarze od onych.
....pewnie jeszcze nie dostali wytycznych, więc nie wiedzą z jakiego klucza mają śpiewać. 
Na razie rozpatrują wariant "KE usuwa Polskę i Węgry z Unii".
 5  
@Lolik.W reżimowych mediach typu TVN i niemieckich polskojęzycznych serwisach internetowych jak Onet, WP,  GW kompletna cisza nt. wprowadzanej właśnie cenzury Internetu. 
Takie to "wolne media" i taka w nich "wolność słowa" panuje.
 4