Łukasz Szewczyk14.09.2018 (11:53)brak komentarzy

Drugi sezon dokumentalnej serii z udziałem pisarzy."Spisane krwią" jesienią w CBS Reality

Doceniona przez widzów dokumentalna seria kryminalna "Spisane krwią", będąca produkcją własną kanału CBS Reality, jesienią powróci z drugim sezonem. W nowej serii widzowie spotkają się ze światowej sławy autorami bestsellerowych kryminałów, którzy opowiedzą o prawdziwych zbrodniach mających wpływ na ich twórczość.
Simon Toyne w "Spisane krwią" / Fot. CBS Reality
W drugim sezonie serii gospodarz programu, Simon Toyne, autor takich bestsellerów, jak "Sanctus", "Salomon Creed" czy "Chłopiec, który widział", spotyka się z wybranymi pisarzami, którzy zabierają widzów w podróż do źródła historii prawdziwej zbrodni mającej na nich największy wpływ i będącej inspiracją do stworzenia mrożących krew w żyłach powieści. W każdym odcinku Toynei jego goście odtwarzają krok po kroku przebieg i losy dochodzenia prowadzonego w omawianych sprawach, mającego na celu odnalezienie winowajców i postawienie ich przed obliczem sprawiedliwości. Wśród autorów biorących udział w programie są między innymi: Clare Mackintosh, Tess Gerritsen, Peter Robinson czy Karin Slaughter.
W jednym z odcinków autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów medycznych, Tess Gerritsen, zabiera Simona do Oregonu w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilkanaście lat makabryczne morderstwa popełniali członkowie tej samej rodziny. Historie ich zbrodni były bodźcem do napisania wydanej w 2004 roku powieści "Sobowtór". Tess i Simon prześledzą historię mordercy, Francisa Weavera, którego dziadek, Ward Weaver Jr., i ojciec, Ward Weaver III, byli seryjnymi zabójcami.

Ward Weaver, senior rodu, był kierowcą ciężarówki. Na swoje ofiary polował podróżując po całym stanie. Najczęściej proponował podwiezienie autostopowiczom, a po brutalnym odebraniu im życia chował ciała na patio swojego domu. Wiele lat później jego syn - Ward Weaver III - popełnił serię przestępstw idąc w ślady swego ojca. Ofiary, którymi były młode dziewczyny, znajdował jeżdżąc autem i proponując im podwiezienie. Następnie brutalnie je gwałcił, potem mordował, a ich ciała zakopywał w swoim ogrodzie w Oregon City.

Kiedy Francis Weaver - najmłodszy członek morderczego klanu - osiągnął pełnoletność, wpadł w złe towarzystwo, a gdy skończył 31 lat sam popełnił pierwszą zbrodnię zabijając rywala, dealera narkotyków w Oregon City. Podzielił los ojca i dziadka trafiając za kratki. Wielu wierzyło, że skłonności do mordu ma zakodowaną w genach. Jednak, gdy przeprowadzone w więzieniu testy DNA ujawniły, że Francis nie był spokrewniony z rodziną Weaverów, ponieważ jego matka miała romans, w wyniku, którego został poczęty, pojawiło się pytanie - czy Francis miał predyspozycje do popełnienia zbrodni, czy też skłonności przestępcze były wynikiem wychowania
w rodzinie obciążonej krwawymi czynami?

Historia rodziny Weaverów wywarła na Tess ogromne wrażenie i pod jej wpływem napisała jedną ze swoich powieści pt.: "Sobowtór", w której historia okrutnych morderstw przenika się z historią rodziny głównej bohaterki.

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serialu dokumentalnego "Spisane krwią" we wtorki o godz. 21.00 (od 13 listopada 2018 roku) na antenie CBS Reality.