Łukasz Szewczyk14.09.2018 (13:58)brak komentarzy

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w TVP Kultura

Od poniedziałku (17 września 2018 roku) widzowie TVP Kultura będą mogli codzienne śledzić najważniejsze wydarzenia na odbywającym się w Gdyni 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zaś w sobotę obejrzeć transmisję uroczystej Gali wręczenia nagród.
TVP Kultura przygotowała dla widzów Studio Festiwalowe", w którym podsumowane zostaną codziennie (ok. godz. 23:00) najważniejsze wydarzenia każdego dnia. Gospodarzem programu będzie Wojciech Klata, wicedyrektor TVP Kultura, a towarzyszyć mu będą krytycy filmowi i filmoznawcy - Katarzyna Wajda, Łukasz Adamski i dr Łukasz Jasina.
W poniedziałek, 17 września, godz. 21:10 gośćmi specjalnymi będą Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć. W sobotę 22 września o godz. 19:30 rozpocznie się na antenie TVP Kultura transmisja uroczystej Gali wręczenia nagród, a zaraz po niej ostatnie wydanie Studia Festiwalowego podsumowujące tegoroczne wydarzenie z udziałem laureatów i krytyków.

Od poniedziałku (17 września) do poniedziałku (24 września) rozmówcami w prowadzonym przez Łukasza Adamskiego programie "Studio Kultura-Rozmowy" (ok. godz. 8:15, powt. ok. godz. 13:15) będą twórcy wyświetlanych na Festiwalu filmów. W pierwszym, poniedziałkowym wydaniu, o swoim nowym obrazie "Kamerdyner" opowie reżyser, Filip Bajon. Ważnym wydarzeniem w ramach Festiwalu będzie projekcja zrekonstruowanej przy współudziale Telewizji Polskiej wersji filmu "Wrota Europy" w reżyserii Jerzego Wójcika z 1999 roku. W programie TVP Kultura o tym projekcie z prowadzącym będą rozmawiać Maciej Stanecki, Członek Zarządu oraz operator Witold Sobociński.

Festiwal zakończy transmisja Gali wręczenia nagród 43. FPFF w Gdyni w sobotę (22 września 2018 roku) o godz. 19:30 na antenie TVP Kultura, a od godz. 00.00 retransmisja w TVP2.