Łukasz Szewczyk18.09.2018 (11:32)1 komentarz

"Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła". Sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi w nowej serii Canal+

Ojciec Święty - katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Nowa seria dokumentalna "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła" dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa.
"Papież, to jest firma!"
Widzowie 6-odcinkowej serii dokumentalnej "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła" znajdą odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pierwszy papież zyskał władzę wśród wyznawców Chrystusa? Dowiedzą się również, co zadecydowało o ostatecznym sukcesie religii chrześcijańskiej, której po śmierci Apostołów groziło całkowite zaniknięcie. Program opowie historię korupcji wewnątrz Kościoła i degeneracji jego struktur w przeddzień wielkiego rozłamu za sprawą Marcina Lutra oraz wyjawi nowe, zaskakujące fakty na temat zdemoralizowanego domu Borgiów przez dekady rządzącego Watykanem. Nie zabraknie również odwołania do współczesności, ponieważ dokumenty pokażą, jak Jan Paweł II odmienił oblicze papiestwa, stając się bliską ludzi ikoną kultury masowej i niebezpiecznym graczem na scenie politycznej. Dociekliwi poznają kulisy wyboru kardynała na papieża i odkryją, jakie konsekwencje niesie za sobą rezygnacja z dożywotniego przecież stanowiska.
W bezprecedensowej produkcji dostępna do tej pory wiedza zostanie wzbogacona o najnowsze ustalenia. Wśród wykorzystanych materiałów znajdują się wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy na co dzień współpracują z papieżem oraz niepublikowane dotąd, świeżo odtajnione dokumenty archiwalne.

Premierowe odcinki serii w poniedziałki o godz. 21.00 (od 1 października 2018 roku) na antenie Canal+:
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 1: Narodziny papiestwa" (1 października)
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 2: Rezygnacja Benedykta XVI" (1 października)
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 3: Cena postępu" (8 października)
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 4: Rewolucja: Kościół podzielony" (15 października)
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 5: Papieże okresu wojennego" (22 października)
• "Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 6: Odwaga, zmiany i nowoczesne papiestwo". (29 października)

Komentarze (1 - 1 z 1)

Bardzo ciekawie się zapowiada. Na pewno obejrzę.
 3