Łukasz Szewczyk18.09.2018 (12:25)7 komentarzy

Pięć nowości w jesiennej ramówce Onetu. Kuźniar, Pol, Lis, Węglarczyk, Szczęsny

Nowa oferta programowa wideo Onetu to pięć nowości programowych, w tym format sportowy Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Wiśniowskiego, propozycja o tematyce e-sportowej, oraz kontynuacje docenianych przez widzów programów z pasma publicystycznego i magazynowego.
Ramówka Onetu
W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazło się kilkanaście propozycji programowych. Onet jesienią stawia na pewne i sprawdzone formaty. Mocną pozycję w nowej ramówce mają programy poranne, publicystyczne i magazynowe. Coraz więcej programów zyskuje zaangażowanie i wsparcie partnerów biznesowych.
- To już szósta ramówka Onetu. Mamy w programie nie tylko sprawdzone formaty publicystyczne i magazynowe, ale również pięć nowości z programem duetu Wojciech Szczęsny-Łukasz Wiśniowski na czele. Naszym priorytetem jest jakość, a nie ilość. Ważnym trendem w obszarze wideo jest także współpraca z markami - produkcję naszych flagowych formatów kilka lat temu rozpoczynaliśmy sami, obecnie nasze programy są często produkowane przy współpracy z partnerami biznesowymi. Do tej pory zaufało nam 70 partnerów komercyjnych, od stycznia do sierpnia zrealizowaliśmy ponad 200 projektów włączając w to programy premium, Onet100 oraz video branded kontent - mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

Jesienne nowości Onetu
Jesienne nowości Onetu
"Prosto w Szczenę" to nowość, w której autorski program duetu piłkarsko-dziennikarskiego Wojciech Szczęsny - Łukasz Wiśniowski, w dowcipny sposób współprowadzący komentują bieżące wydarzenia ze świata piłki, a także opowiadają historie z piłkarskich szatni, zdradzają ciekawostki z życia gwiazd reprezentacji Polski czy z największych klubów świata. W każdym z nadawanych premierowo we wtorki o godz. 18:00 odcinków prowadzący łączą się za pomocą Skype'a lub Face Time'a z największymi osobowościami świata futbolu, prosząc ich o komentarz na omawiany temat oraz wyciągając z nich opowieści, które dotąd nie ujrzały światła dziennego lub znane były naprawdę nielicznym. Pierwszy odcinek "Prosto w Szczenę" będzie można zobaczyć już 16 października.

Druga nowość jesiennej ramówki to "Misja esport", w której w każdy czwartek o godz. 17.30 będzie można zobaczyć topowych influencerów e-sportowych. Program poprowadzi Maciej "Sawik" Sawicki, a jego gośćmi będą m. in. Piotr "Izak" Skowyrski, Fryderyk "Veggie" Kozioł, Michał "Carmac" Blicharz, którzy co tydzień będą omawiać najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Publicystyczna formuła gwarantuje analizy, ciekawostki, opinie i anegdoty dotyczące najciekawszych rozgrywek w Polsce i na świecie, wyczynów polskich zawodników i polskich drużyn, najważniejszych esportowych imprez i turniejów oraz newsów, którymi żyje cały esportowy świat. Emisja programu rozpocznie się 11 października.

Wśród nowych propozycji lifestylowych znajduje się "Jedno zdanie", w którym bohaterowie programu Małgorzaty Ohme - znane osobowości, dzielą się tym, jak brzmiało jedno zdanie, które wywarło istotny wpłynęło na ich życie. Gościem pierwszego odcinka, który będzie można zobaczyć już w czwartek, 20 września o godz. 14:00, będzie Krystyna Janda.

Kolejna nowość to "Inside Company" - seria krótkich reportaży o ludziach z pasją, wizjonerach, dla których prowadzenie biznesu to fascynująca gra. Bohaterowie cyklu opowiadają o swoim życiu i karierze, o tym jaką drogę przeszli od pomysłu na swoje zawodowe życie do miejsca, w którym są dziś. W krótkim programie o charakterze storytellingowym pokazują swoją siłę, determinację i pasję, które zawsze są kluczem do sukcesu. Program będzie emitowany we wtorki o godz. 14:00.

W każdy czwartek w Onecie można oglądać "7 metrów pod ziemią" Rafała Gębury. Goście programu dzielą się z prowadzącym sekretami swoich zawodów, opowiadają o trudnych przełomowych wydarzeniach ze swojego życia. Wszystko to dzieje się na poziomie minus trzy (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

Nowy sezon Onet Rano
Nowy sezon Onet Rano
Już od 3 września powróciły po letniej przerwie "Onet Rano" oraz "Onet Rano #WIEM" - pasmo poranne, które widzowie mogą oglądać już dwóch lat. Program jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od godz. 7.55. W jesiennej odsłonie poranka program prowadzą Jarosław Kuźniar, Iwona Kutyna, Bartosz Węglarczyk oraz Piotr Kędzierski.

Od wtorku do piątku o godz. 9.30 pojawia się pasmo publicystyczne - "Opinie", w którym dziennikarze Onetu, Newsweeka i Faktu pytają polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. Programy w paśmie "Opinie" prowadzą znani i cenieni przez widzów publicyści: Renata Kim, Andrzej Stankiewicz, Agnieszka Burzyńska i Bartosz Węglarczyk.

Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia flagowy program "Tomasz Lis.". W szóstym sezonie program można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 15:00 na Onet.pl, Newsweek.pl. oraz na Facebook Live i Periscope.

Uzupełnieniem oferty Onetu w obszarze informacji jest "Onet24", jedyny w polskim internecie krótki program informacyjny. Każde wydanie Onet24 zawiera kluczowe newsy z kraju i ze świata ilustrowane najlepszymi materiałami reporterskimi.

Pasmo magazynowe Onetu otwiera w każdy poniedziałek Michał Pol "Misją futbol" - programem sportowym, w którym najlepsi dziennikarze sportowi oceniają mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki "Misji futbol" można oglądać w poniedziałki o godz. 10.15.

W środy Onet emituje dwa programy - "Na czasie", w którym Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska, opowiada o trendach, nowościach i biznesie, oraz "Pograne" w nowej formule. Piotr Kędzierski zaprasza do pełnej emocji rozmowy osoby, przed którymi świat gier nie ma tajemnic, potrafią jednocześnie grać i odpowiadać na podchwytliwe pytania prowadzącego. Gra stwarza emocjonujące sytuacje, daje pretekst do rozmowy o życiowych wygranych i przegranych, ale też o tym, za co goście lubią gry wideo.

W piątki w Onecie jest kontynuowany program "Rezerwacja", w którym redaktor naczelna Onet Kultura, Katarzyna Janowska i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych oraz rekomendują, co wybrać z szerokiej oferty cotygodniowych premier filmów, spektakli, koncertów, książek czy festiwali.

W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazły się również programy doceniane przez widzów w poprzednich sezonach, takie jak parentingowy format Justyny Kozłowskiej "Domowe pole minowe", program taneczny Pauliny Biernat "Taniec życia", serie wywiadów "Oczami matki" Małgorzaty Ohme i "Siła kobiet" Katarzyny Janowskiej, "Gwiazdy Plejady" Marcina Cejrowskiego oraz magazyn motoryzacyjny z udziałem Gosi Rdest - AutoŚwiat Go!.

Cała oferta programowa jest dostępna na stronie głównej Onet.pl, w aplikacji mobilnej Onet, w mediach społecznościowych (Facebook Live, Periscope, YouTube), a nowe odcinki programów będą udostępniane w sekcji "Programy Onetu" w serwisie VoD.pl.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Nawet jest najnowszy sondaż, robiony już po głosowaniu nad ACTA2. Posłowie PO ukarani - 7%, za próbę zakładania kagańca na internautów !!! Jak mi przykro....... ;D
 5  
Na onecie byłem ostatni raz chyba w 2001? I jeszcze wtedy nie był on taki zaKODowany jak teraz. Nigdy mi ten portal nie pasował i jak widać obecnie - miałem rację!
 7  
Ojej @johnyB nie posraj się czasem.
 4  
Szewczyk bądź mężczyzną i napisz że pisowcy popierają złodziejstwo.
 5  
Źródło wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/warszawa-sondaz-prezydencki/xhxqz7d

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, Rafał Trzaskowski wygrałby zarówno pierwszą, jak i drugą turę wyborów na prezydenta Warszawy - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu i "Faktu". Na drugim miejscu uplasowałby się Patryk Jaki. W drugiej turze różnica między oboma politykami wyniosłaby niemal 15 punktów procentowych.
 8  
Onet się skończył jak wprowadzili inwigilowane przez Mossad i CIA komentarze przez FB.
 3  
Mosadowi to pokłonił się PIS, gdy wprowadzili zmianę w ustawie o IPN (podobno genialną)
 4