Łukasz Szewczyk20.09.2018 (9:46)34 komentarze

Duże stacje TV boją się mocnego filmu o pedofilii w polskim kościele. Premiera na YouTube

Wiosną 2019 roku planowana jest premiera mocnego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim kościele. Film, który powstaje dzięki wsparciu internautów, będzie dostępny za darmo na YouTube.
Tomasz Sekielski / Fot. Wirtualna Polska
Tomasz Sekielski / Fot. Wirtualna Polska
Jak już informowaliśmy, Tomasz Sekielski pracuje nad pełnometrażowym filmem dokumentalny o księżach pedofiliach w Polsce. Jak zapowiada autor, bez cenzury i bez znieczulenia". Produkcja powstaje dzięki internetowej zbiórce - uzbierano już ponad 220 tys. złotych (łączny szacowany koszt to koło 450 tys. zł).
Tomasz Sekielski zapowiada, że film zostanie udostępniony za darmo na YouTube. Premiera planowana jest na okolice marca-kwietnia.

Wcześniej finansowania produkcji odmówiły duże stacje telewizyjne, które chętnie informują o pedofilii w polskim kościele, a unikają drążenia tematu. - Przy takich wpływach, jakie ma Kościół w Polsce, także tych politycznych, dla nich to niewygodny temat. To, że rządzi dziś taka a nie inna partia, tylko umacnia wpływy Kościoła. Nie wszyscy chcą się więc wikłać w taką tematykę. Ludzie mówili mi: "rozumiesz, takie czasy, taka sytuacja". Klepali mnie po plecach, życzyli powodzenia i... odmawiali finansowania - mówi w rozmowie z o2.pl Tomasz Sekielski.

Dziennikarz zapowiada, że film będzie mocny. - Nagrywamy wywiady z ofiarami księży. Chcę, żeby wszystkie osoby w tym filmie wystąpiły ze swoją twarzą, żeby nie zarzucono mi, że wynająłem statystów, że to podstawione osoby, a mój film to nagonka na Kościół. To musi być wiarygodne - zdradza Sekielski.

Dzięki rozmowom producenci będą mogli przedstawić widzom m.in. mechanizm zmowy milczenia i tuszowania pedofilii w polskim kościele. Wciąż trwa dziennikarskie śledztwo. Twórcy filmu docierają m.in. do prawników, którzy "załatwiają" sprawy pedofilskie w kościele. Sprawdzają też, gdzie są przenoszeni księża, którzy dopuścili się pedofilii.

Sekielski nie wyklucza także wprowadzenia do kin, jeśli znajdzie się dystrybutor.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Kurła co to za czasy nastali że ksiundz do dzieci lapy wyciąga...
Kiedyś to człowiek co niedziela do Kościułka chodził a tera z Pjoterkiem to tylko do komunii i do bierzmowania pojdziem.
 15  
Polski kościół to samo ZŁOOOOOOOOOO !!!!

Polskie media też boją się sutanny ;)
 24  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
bardzo wiarygodne lewackie media2. Wkurza mnie wasze generalizowanie sprawy. macie dowody na pedofilie do sądu skazać tego człowieka i nie ważne czy to ksiądz, aktor polityk czy osoba z lbgt a wsród nich jest najwięcej pedofili i zboczeńców. Dziwnym trafem lewica bardzo dużo i z wielką łatwością mówi o pedofili w kościele a nie widzi u siebie. Jeszcze przyjda takie czasy, że będziecie prosić kościół katolicki o pomoc i nie generalizujcie, bo robicie krzywdę bardzo wielu dobrym ludziom, księżom
 40  
Problem polega na tym że ksiądz zazwyczaj ma immunitet od najwyższych duchownych i jest przenoszony wyłącznie na inną parafię.
Tu nie chodzi o pojedyncze przypadki, tylko o tuszowanie sprawy przez środowisko
 27  
Do Darco1979, Różnica jest taka że, zwykły człowiek jak jest pedofilem i mu to udowodnią to idzie natychmiast do kryminału, a te gady w koloratkach, niestety nie, poza tym wiesz że Ci cudowni Twoi katolicy wymordowali więcej ludzi niż zginęło w 2 wojnach światowych ? , KOŚCÓŁ TO SAMO ZŁO, dranie, wyciągający brudne swoje łapy do dzieci, a znasz przekręta rydzyka ? wiesz ile kasy nakradł np. jak zbierał kasę na stocznie Gdańską ? buuuuuuu bydlak.
 26  
Masz jakieś dowody na swoje twierdzenia? Bo ja mam dowody na to, że pedofilia w kościele katolickim to szerokie zjawisko. Moje dowody to wyroki sądów z całego świata. Może to, że kościół katolicki podczas inkwizycji, wypraw krzyżowych czy misjonowania obu Ameryka zamordował miliony ludzi to też tylko poszlaki? Na to też są dowody.
 17  
Chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie ma wątpliwości,że z pedofilami, to za mordę i o ziemię!!

Natomiast wykorzystywanie tego tematu do celów politycznych, przez wszelkiej maści lewactwo jest obrzydliwe. Pedofile są wszędzie,nie tylko w kościele...Mam wrażenie,że dla lewaków, ten niekościelny pedofil ma wyższy status, niż ten kościelny.
 15  
Dla prawaków ostatnio każdy temat to jest polityczny.
To się już nudna zdarta płyta robi.
 10  
Kastracja dziadów i będzie spokój.
 16  
Widzę,że są wątpliwości...czyli jednak mam rację . Wstydźcie się!!
;]
 7