Łukasz Szewczyk21.09.2018 (12:57)5 komentarzy

HBO ogłasza premierę polskiego serialu "Ślepnąc od świateł". W HBO GO od razu wszystkie odcinki

Premiera nowego serialu HBO "Ślepnąc od świateł" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego odbędzie się 27 października 2018 roku w HBO oraz HBO GO. Wszystkie osiem odcinków serialu będzie od razu dostępne w HBO GO.
Ślepnąc od świateł - plakat serialu HBO
Serial HBO "Ślepnąc od świateł" powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Produkcja przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.
- "Ślepnąc od świateł" formalnie jest serialem, ale tak naprawdę to ośmiogodzinny film w gatunku thrillera neo-noir, podzielony na rozdziały w postaci odcinków, które stanowią integralną całość, i takie zamierzenie przyświecało mi przy jego tworzeniu - mówi Krzysztof Skonieczny.

- Rzeczywistość oglądamy oczami protagonisty tej historii i zarazem naszego przewodnika - dilera narkotykowego Kuby, który dzięki swojej profesji, posiada dostęp do wszystkich, również tych najciemniejszych zakamarków miasta. Zbiorowym bohaterem opowieści jest Warszawa i jej mieszkańcy, ale także każde uniwersalne współczesne polis - ta historia mogłaby się wydarzyć wszędzie. Kuba napotyka na swojej drodze cały korowód barwnych, splecionych polifonicznie przez niewidzialne macki straceńców, którzy tańczą wokół niego i jego kokainy swoisty dans macabre. "Ślepnąc od świateł" to elegia dla Warszawy i poemat miłosny dla miasta - dodaje Skonieczny.


Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą - włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia - to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który - tak jak i on - ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera produkcji Ślepnąc od świateł odbędzie się 27 października rano w HBO GO i w HBO o godz. 22.00. Wszystkie osiem odcinków serialu będzie od razu dostępne w HBO GO.

Komentarze (1 - 5 z 5)

... i co z tego jak w jakości VHS !! !! !!
 15  
Mikado strasznie debilny wpis
 8  
Nie wiem czemu dajecie minusy "Mikado"??? Mam hbo 0d2 miesięcy i tego sie nie da oglądać... serial - Gwiazda Szeryfa - to naewt nie jest VHS Totalny dramat z jakością obrazu...
 0  
Nie bardziej od Ciebie...
 4  
Nie wiem czemu dajecie minusy "Mikado"??? Mam hbo 0d2 miesięcy i tego sie nie da oglądać... serial - Gwiazda Szeryfa - to naewt nie jest VHS Totalny dramat z jakością obrazu...
Niektórzy są tak zapatrzeni w kontent :D że oglądają i nie marudzą
 1  

Polecamy