Łukasz Szewczyk21.09.2018 (21:59)6 komentarzy

"Cicha noc", "Dunkierka", "O miłości. Tylko dla dorosłych"- weekend filmowych premier TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Cicha noc","Dunkierka", "O miłości. Tylko dla dorosłych"
Plakat filmu "Cicha noc"
Canal+
Canal+
Weekend filmowych premier w Canal+ rozpocznie film "Królowa grzechu" (21 września). Do tej pory życie Posy Pinkerston układało się tak, jak sobie tego życzyła. Ma wspaniałego narzeczonego, lekarza Toma, dynamicznie rozwijającą się karierę ilustratorki i pochłaniającą pasję do sztuki. A jednak po spotkaniu z Jackiem, przystojnym i obytym w świecie przedsiębiorcą, idealna rzeczywistość zaczyna kobiecie doskwierać. Posy ma zbyt dużo oporów, aby posunąć się dalej niż niezobowiązujący flirt z czarującym Jackiem, lecz jej kuzynka Laura zachęca ją do odrobiny szaleństwa. Posy ulega namowom krewnej i urokowi biznesmena, nie wiedząc, że w rzeczywistości igra z ogniem.
Sobotnią premierą jest film "Cicha noc" (22 września). Adam, na co dzień pracujący za granicą, niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na polskiej prowincji w Wigilię Bożego Narodzenia. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Nikt z obecnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Z kolei w niedzielę "Wieża, Jasny dzień" (23 września). Mula mieszka w wiejskim domu wraz ze swoim mężem Michałem i adoptowaną córką Niną. Dziewczynka właśnie przygotowuje się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Na parę dni przed wyczekiwaną uroczystością rodzinę odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli - Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Nieoczekiwana wizyta rozstraja podejrzliwą Mulę, która obawia się utraty dziecka. Jednak istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja powróciła...


Piątkową premierą jest film "Proud Mary" (21 września). Mary (Taraji P. Henson) jest bezlitosną zabójczynią. Pracuje dla najbardziej znamienitej przestępczej rodziny w mieście, której głową jest Benny (Danny Glover). Kiedy pewnego razu kobieta zabija chronionego gangstera, aby uratować młodego chłopca, jej życie zmienia się całkowicie. Mary musi zmierzyć się z groźnymi przeciwnikami - począwszy od przedstawicieli rosyjskiej mafii, a na jej byłym kochanku kończąc. Uzbrojona w inteligencje i szafę pistoletów nie podda się łatwo i będzie walczyć do upadłego. Ekscytujący thriller z elementami kina akcji.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Dunkierka" (23 września). Lato 1940 roku. Na plażach Dunkierki na północy Francji, Niemcy blokują brytyjskie i francuskie wojska. Otoczeni przez przeciwnika żołnierze czekają na cud. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) oraz pułkownik Winnant (James D'Arcy). W odpowiedzi na wezwania brytyjskiego rządu na ratunek uwięzionym żołnierzom spieszą nawet właściciele prywatnych statków. W tym samym czasie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier (Tom Hardy) osłania wycofujących się z kontynentu żołnierzy. Piloci RAF-u nie mają łatwego zadania. Muszą stawić czoła przeważającym siłom lotniczym nieprzyjaciela. Wizjoner współczesnego kina - Christopher Nolan (Mroczny Rycerz, Incepcja) - bierze na warsztat jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń II wojny światowej - ewakuację alianckich żołnierzy z francuskiej plaży, która rozegrała się w 1940 roku. Posiłkując się wielomilionowym budżetem w oryginalny i zarazem widowiskowy sposób pokazuje dramatyczne wydarzenia tamtych pamiętnych dni.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Hochelaga, kraina dusz" (22 września). Montreal. Młody archeolog Baptiste Asigny (Samian) przez wiele tygodni prowadzi wykopaliska na obszarze miejscowego stadionu, który zapadł się częściowo podczas meczu pod wpływem obfitych deszczów. Naukowiec na podstawie swoich odkryć przygotowuje pracę doktorską, w której dowodzi, że w tym właśnie miejscu, pięć wieków wcześniej, doszło do pierwszego spotkania rdzennych mieszkańców z Europejczykami. Oryginalne dzieło filmowe przybliżające widzom historię przybycia mieszkańców Starego Kontynentu do Ameryki Północnej. W 1535 francuski podróżnik Jacques Cartier dotarł na tereny współczesnego Quebecu, a jego pojawienie się rozpoczęło nowy etap w dziejach kontynentu.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Life" (23 września). Sześcioosobowy zespół kosmonautów prowadzi badania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pewnego dnia załoga dokonuje przełomowego odkrycia. Udaje im się znaleźć pierwsze dowody na istnienie życia na Marsie. Szybko jednak okazuje się, że forma życia, którą odkrywają, jest dużo bardziej inteligentna i niebezpieczna, niż ktokolwiek mógł wcześniej przypuszczać. Czerpiąca z najlepszych dzieł gatunku, solidnie zrealizowana mieszanka horroru i kina science fiction.

Z kolei w Cinemax2 premiera filmu "O miłości. Tylko dla dorosłych" (23 września). Moskwa, lato 2016 roku. Gościnny wykład nowego wykładowcy (John Malkovich) jest punktem wyjścia do rozważań o utrzymaniu miłości i trwałości związków we współczesnym świecie. Pięć historii pokazujących życie par z różnej perspektywy- ich marzenia, słabości, frustracje i fantazje. Wszystko w lekkim, chwilami pełnym absurdów wydaniu. Intrygujący projekt filmowy, który jest kontynuacją obrazu O miłości. Za reżyserię pięciu segmentów odpowiadają Pavel Ruminov (Będę przy tobie), Natalya Merkulova (Miejsca intymne), Aleksey Chupov (Salut 7), Nigina Sayfullaeva (Jak się nazywam), Evgeniy Shelyakin (Czarno-biały), Rezo Gigineishvili (Zakładnicy) oraz Anna Melikyan (Gwiazda). Produkcja jest głęboko osadzana w rosyjskiej kulturze. Bywa rubaszna i nieprzyzwoita. Zachwyca świeżym humorem oraz groteskowymi postaciami.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Brawo HBO max pack. Znów wygrana z canal +.Tym razem 5:3
 1  
Brawo HBO
Pewnie że brawo! obejrzę pierwszy film od kilku miesięcy na którym można oko powiesić-Dunkierka, może jeszcze coś w tym roku im się uda?
 3  
Aaa...i jeszcze na koncert disco polo w HBO bym sobie obejrzał,a na Zenku Martyniuku oko też bym powiesił.
 2  
Aaa...i jeszcze na koncert disco polo w HBO bym sobie obejrzał,a na Zenku Martyniuku oko też bym powiesił.
Zejdź qrvo PiSowska z mojego nicku!
a Zenka to se sam oglądaj np. w TVPiS!
 4  
Aaaa... i na Sławomirze też bym chętnie oko zawiesił.Może jeszcze w tym roku im się to uda:)
 1  
Aaaa... i na Sławomirze też bym chętnie oko zawiesił.Może jeszcze w tym roku im się to uda:)
Cz do qrvy PiSowskie nie dotarł przekaz z poprzedniego postu?
czy qrva PiSowska rozumie tylko to co w TVPiS ględzą?- no to weź Sławomira i razem z nim koncertuj w KurVizji
 4