Łukasz Szewczyk23.09.2018 (12:10)17

43. FPFF: Złote Lwy dla "Zimnej wojny", nagroda publiczności dla "Kleru"

Zakończył się 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury okrzyknęło "Zimną wojnę" najlepszym filmem festiwalu przyznając produkcji Złote Lwy. Film zdobył również nagrody za najlepszy montaż oraz dźwięk.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 17 z 17)

Kożuchowska nigdy nie zaistniała na dużym ekranie???!? Jak to? A dwie części "Kilera", "Komornik", "Senność", "Dlaczego nie", "Listy do M. 2"?
Nominacji nie podają, bo ich... nie ma. To jest festiwal i od razu daje się nagrody w poszczególnych kategoriach. Tak samo jest w Cannes, w Wenecji i w Berlinie (światowy trend rozdawania nagród na festiwalach bez podawania nominacji). Nominacje to masz na Orłach, Oscarach i Złotych Globach.
 8  
Kożuchowska nigdy nie zaistniała na dużym ekranie???!? Jak to? A dwie części "Kilera", "Komornik", "Senność", "Dlaczego nie", "Listy do M. 2"?
Te epizody zaznaczyły się wybitnie w polskim kinie, fakt. :)
 2  
Ale jednak jest kilka nagród dla "Kleru", w tym nagroda publiczności. Czytałem szczegółowe recenzje w tygodnikach takich jak Sieci, Do Rzeczy - to jest paszkwil. Tam nie ma "bieli" i różnych odcieni szarości, tam jest tylko zło. W dodatku Smarzowski jest ateistą, a ja znam sposób myslenia wielu ateistów - samo wykluczenie istnienia Boga sprawia, że i istnienie księży uznają za podstawowe oszustwo. Trudno z takimi nawet polemizować, tak jak z ludźmi widzącymi w małżeństwie tylko biologię, chemię, przedłużanie gatunku - a nie miłość.
 8  
Smarzowsko to ateista o Kosciele o doswiadczeniu Boga nie ma pojecia sili sie na tani skandal....poszyty tania,sensacja i przejaskrawionym obrazem... FILM to tania szmira...
 2  
Po obejrzeniu trailera Kleru nie mam zamiaru tego filmu oglądać bo po Drogówce widze że to kolejna smarzowszczyzna.Film Kler wpisuje się w program walki z polskością tak jak Ida ,Pokłosie, Nasze matki nasi ojcowie Żeby zwalczyć naszą tożsamość, trzeba zniszczyć podstawowy element tej tożsamości Polaka. Bo Polska to jest kraj gdzie wolność krzyżami się mierzy.Jak wiemy z historii gdy był w Polsce krzyż to była wolność Jak krzyż był prześladowany ( i Kościół Katolicki ) to były obozy koncentracyjne i gułagi.To były czasy bezbożnego ateizmu-komunizmu i nazizmu .Obecna III-a Rzeczpospolita bierze swój początek od bramy Stoczni Gdańskiej gdzie była Msza Św, krzyż i ks. Jankowski.Potem była Magdalenka i ustalenia okrągłego stołu co częściowo zniszczyło tą Polske z pod bramy Stoczni Gdańskiej, ale do tamtych wartości powoli wracamy i to wywołuje taką wściekłość elit przywiezionych na sowieckich tankach która próbuje nam wmówić, za pomocą prymitywnej propagandy swoich dziadków, synów wnuków , polskojęzycznych mediów, że my, Polacy jesteśmy narodem ksenofobów, faszystów, antysemitów, nazistów, szowinistów i Bóg wie czego jeszcze.
 1  
W otchłani ogni piekielnych, po wieczność wiekuistą, błąkać się będziecie bezbożnicy potępieni za oglądanie tego szatańskiego filmu, co od kościoła i przyszłego zbawienia oddalają Was podstępnie. W mękach okrutnych spazmatycznie wyć będziecie, o zmiłowanie boskie skamląc nadaremnie.
 1  
Podstępne zaciąganoe dzieci do zakrystii w wiadomym celu, jest obrzydliwością, zwłaszcza w wykonaniu księży.
 2