Łukasz Szewczyk28.09.2018 (17:06)46 komentarzy

"Kler nasz powszedni". Specjalny dodatek do Gazety Wyborczej

16-stronicowe wydanie z cyklu "Na Jeden Temat" ukaże się w ten weekend wraz z sobotnią Gazetą Wyborczą. Dodatek poświęcony został w całości tematyce Kościoła i katolicyzmu.
"Na jeden temat: Kler nasz powszedni" (z Gazetą Wyborczą 29.09.2017)
"Na jeden temat: Kler nasz powszedni" (z Gazetą Wyborczą 29.09.2017)
"Kler nasz powszedni" to tytuł specjalnego dodatku do "Magazynu Świątecznego" dostępnego z weekendową "Gazetą Wyborczą". Dziennikarze podejmują w nim próbę analizy wydarzeń z ostatnich miesięcy, które wstrząsnęły Kościołem katolickim. Postarają się również odpowiedzieć na pytanie, czy 2018 to rok kościelnej hańby czy odrodzenia oraz wyjaśnić, kto tak naprawdę sprawuje władzę w Kościele.
Redakcja wydania sprawdzi również, jaki jest stosunek Polaków do katechezy: czy chcemy, aby była przedmiotem szkolnym; przyjrzy się estetyce polskiego katolicyzmu - złotym klamkom, gipsowym Maryjom czy podświetlanemu Jezusowi, a także rozszyfruje takie terminy, jak wikary, proboszcz, prałat i prymas.

Ponadto w wydaniu: wywiad z Arkadiuszem Jakubikiem, który zagrał jedną z głównych ról w filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego - m.in. o tym, jak jego zdaniem wygląda Polska znad koloratki; teolożka Zuzanna Radzik stawia pytanie o obecność kobiet w Kościele, a profesor Jan Hartman podpowiada, jak ucywilizować relacje na linii Polska-Watykan.

Dodatek "Kler nasz powszedni" będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy wraz z sobotnim wydaniem Gazety Wyborczej - 29 września 2018 roku.

Wydanie "Gazety Wyborczej" z dodatkiem wspiera kampania promocyjna w Radiu TOK FM, a także autopromocja na łamach "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział promocji "Gazety Wyborczej".

Komentarze (1 - 10 z 46)

Nie ma to jak z filmu robić festiwal polityczny.
 19  
Kłamię dzień w dzień. Od tego permamentego kłamstwa już mi się usta wykrzywiły.
mateuszek kłamczuszek 28.09.2018 (20:07:09)
 10  
Widać że media lewackie rozpływają się w zachwycie nad tym filmem i nawet nie dopuszczają myśli że ktoś mógłby mieć negatywne zdanie na ten temat. To tzw. tolerancja inaczej.
Z drugiej strony tak się zastanawiam jak to jest? Na pewno wśród osób pracujących w tych mediach są katolicy. Dziwne że nikt nie reaguje choćby słowem krytyki. Taka obopólna zgoda i wrzucenia wszystkich księży do jednego worka. Nie ważne że czynią dobro, wszyscy są źli i już.
Ciekawe czy na tak jednostronny film krytykujący duchownych danej wiary zdecydowali by się arabowie, żydzi czy świadkowie jehowy?
 6  
@Karol U
A czy najeżdżanie w pisdomościach na wszystkich sędziów, przez pryzmat tego że jeden sędzia ukradł kiełbasę, a drugi zabrał z lady nie swoje 50zł jest wporządku?
 1  
"Michnik uwalnia demona":D

m.youtube.com/watch?v=gHN3_nGx33Q

m.youtube.com/watch?v=DARtPOYEtbs

"To ryk diabła! Nie jest tajemnicą, że siedziba na Czerskiej nazywana jest synagogą szatana ;)"

:D:D:D
 14  
@Maciej z Radomia
"Kościół Michnika, jego wyznawcy i funkcjonariusze z Czerskiej i Wiertniczej na wojnie z KK."

blogmedia24.pl/node/66973

Jak wszyscy to wszyscy:D
ks. Sowa, ks. Boniecki , ks. Luter czy ks. Lemański-czy Twoim zdaniem,wg.Twojej teorii to też księża pedofile,czy już nie bo to księża o POglądach liberalno-lewicowychi i POpierający PO?
:D:D:D
 18  
Kłamię dzień w dzień. Od tego permamentego kłamstwa już mi się usta wykrzywiły,a zęby wybieliły:)
 7  
Ryk pisowskich wieprzy z powodu głośnego mówienia o problemie pedofilii w kościele, problemu który sam kościół w końcu dostrzegł - BEZCENNY.
 6  
jąkata gazeta wypierdcza
 3  
Widziałem wczoraj "Kler". Znakomity film, niezwykle dramatyczny i poruszający. Godz. 16.30, sala niemal pełna. Wśród publiczności cisza, żadnych komentarzy ani chichów-śmichów. Czuje się, że film trzyma w napięciu. Aktorstwo najwyższej klasy. Ci, którzy na ten film plują, to emocjonalne i moralne kaleki. W dodatku swoją histeryczną reakcją potwierdzają tylko, że mówi on prawdę.
 7